danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

lukasz20    710

U mnie po qq po orce poszła do kasacji. Cały czas żółta i mikra na początku myślałem że to od przymrozku bo trafił na wschody, ale nic z tego nie wyszło. Później przesiewalem rok zbożem i bez problemu. Jednego roku zaśmiałem fajną mieszankę traw dołożyłem trochę lucerny i koniczyny. Lucerna wygniła bo poszła mokra jesień a następne lato wypaliło wartościowe trawy ot taka to robota pod chmurą🤷‍♂️


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    437

no jesli pryskales np adengo to nie wroze dobrze lucernie. Ja zawsze po kukurydzy przesiewam rok zbozem dla pewnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    601

Po kukurydzy (opryskiwana Majstrem) koniczynka w czystym siewie mi ładna wyszła. Oczywiście pierwsze dwa pokosy to zielsko, potem ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
6 godzin temu, Kierownik napisał:

ma ktos z Was moze te przyczepy do bel z ziółkowa? Czy lepiej odzalowac na pronarke t026?

Sa w okolicy, gość ogólnie robi fuszere. Na placu pokazowe są ładnie zrobione i nie do sprzedania, a kto zamówi i mu przywiezie to szrot. Koledze przywieźli to rama pomalowana bez czyszczenia ani nic, jak ruda była tak na nią rzucili farbę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61

Kupilbym kilka jalowek wysokocielnych lub pierwiastek, najlepiej spod oceny, powiat łukowski lub sasiednie.

Edytowano przez damiano12332

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12193
damiano12332 napisał:

Kupilbym kilka jalowek wysokocielnych lub pierwiastek, najlepiej spod oceny, powiat łukowski lub sasiednie.

Borki dostawy: Pierwiastki 22-01 DK; 27-01 DK; 03-02 DK. Jalowki 22-01 wiek 3-14 m-c jedno stado; 26-01 DE wysokocielne; Tel. 818574800 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61

Dostalem tez dzis sms od nich i sie zastanawiam, czy tam sie nie wybrac bo na olx nic nie ma w pobliżu.

48 minut temu, ChiquitaB napisał:

Ile za byczki tygodniowe bierzecie teraz , hf duży na nogach z 40kg. Kuj-pom ?

Problem sie zrobil, hf ladny wystawiony juz tydzien i nikt nie dzwoni. A tak to 400-500 sie bralo za tygodniowego. A jak wstawilem czarnego hf, ze troche podobny do mieszańca to w 2 minuty sprzedany i pozniej jeszcze z 15 telefonow przez godzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
19 godzin temu, komizmo napisał:

Właśnie doje. Jeden nadepniety rozwalony strzyk, na drugi dostała zapalenie. Kur... 35 litrów krowa. Jedna ćwiartka cepravin, drugą synolux. A dwie pozostałe to tajemnica. 

IMG_20210120_194443_8.jpg

Dobrze podłączyłem? Ten z kulka pod zakrętka do kolektora? 

1B447BA7-A279-45EE-933A-ED311B6C97A7.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile wydajecie miesięcznie na pasze tresciwe dla krów dojnych? U mnie wychodzi 27 tys na ponad 70 tys mleka. Nie jest to za dużo ?

Mogę sprzedać jalowki wysokocielne tylko okolice kalisza 

Edytowano przez Takisobierolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
2 godziny temu, slawek74 napisał:

Borki dostawy: Pierwiastki 22-01 DK; 27-01 DK; 03-02 DK. Jalowki 22-01 wiek 3-14 m-c jedno stado; 26-01 DE wysokocielne; Tel. 818574800 😀

Dzwoniłem do Szepietowa o jalowki 3-9miesiecy to powiedzieli mi cenę 1700-2700netto.

1 godzinę temu, radekz200 napisał:

Dobrze podłączyłem? Ten z kulka pod zakrętka do kolektora? 

1B447BA7-A279-45EE-933A-ED311B6C97A7.jpeg

Lux lepiej się nie da😆

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

U mnie kulki nie bylo po kilku udojach do banki 😶

Małego hf zawsze goniłem za 600zl a tu myslalem 700-800 bo ladny jest. 50zl zawsze dokładam do ceny co by kupujący się cieszył ze mi z ceny utargowal😈 w sumie powiem żonie ze za tyle ile sprzeda to prezent na urodziny dostanie🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277
1 godzinę temu, Takisobierolnik napisał:

Ile wydajecie miesięcznie na pasze tresciwe dla krów dojnych? U mnie wychodzi 27 tys na ponad 70 tys mleka. Nie jest to za dużo ?

Mogę sprzedać jalowki wysokocielne tylko okolice kalisza 

Znaczenie ma jeszcze na ile sztuk to idzie ale myślę że przy dobrej  wydajności 25%wypłaty trzeba zakładać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

U mnie tak wychodzi ~25-30%

Edytowano przez lukasz20

Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
Jak tak dalej będą szły ceny pasz do góry to lekką ręką zrobi się 35 proc...a jak cena poleci znów poniżej 1,5 to wogole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70
artek27 napisał:

2 godziny temu, slawek74 napisał: Borki dostawy: Pierwiastki 22-01 DK; 27-01 DK; 03-02 DK. Jalowki 22-01 wiek 3-14 m-c jedno stado; 26-01 DE wysokocielne; Tel. 818574800 😀 Dzwoniłem do Szepietowa o jalowki 3-9miesiecy to powiedzieli mi cenę 1700-2700netto.

Nie kupuj na jesieni Ci sprzedam wysokocielne jak coś będzie 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Jeszcze pytanie o ten separator do mleka bo chyba sobie sprawie. Jednym przewodem wlatuje mleko a tym drugim nic nie zaciągnie? np jak bańka w 90 procentach pełna

10 godzin temu, radekz200 napisał:

Oddałem kierowcy do zbadania tak jak pisaliście dla świetego spokoju 😛 dzięki za duże zaangażowanie i odpowiedzi 👍

i jak po tym mastijecie?

Edytowano przez Troker1979
literówka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716

Mleko nie zawiera antybiotyku 😛 także po mastijet można doić z 3 ćwiartek  chłopaki ale jak tak podłączyłem to nie działało już sobie myśle ze 100 poszła się jebac 😛 aż przemoeniłem wężyki ten z kulka do kubka udojowego a tamten do kolektora i doiło jak złe 😂 Kurła ale to jakoś źle pomyślane bo ten z kulka powinien być do kolektora żeby jak separator się napełni i przez nie uwagę nie poszło do kolektora a potem w rury 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj