danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
niesamowity90    600
9 godzin temu, Pawel29 napisał:

Jakie polecacie sprawdzone witaminy dla krów w laktacji? Czy stosuje ktoś z dolfosu bm laktan i może coś o nich powiedzieć?  

Ja biorę tylko drożdże i bufor z Dolfosu, witaminy biorę z Ekoplonu Krowa 150 plus czy jakoś tak, są ciut tańsze i skład chyba nie jest gorszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Krowie nabrał guz wielkości połowy piłki troche powyżej (i bardziej z tyłu) stawu barkowego. Skóra na tym guzie jest napięta i delikatnie pękła w jednym miejscu - czuć śmeirdzący zapach ropy. 

Krowa żre, porusza i zachowuje się normalnie - daje mleko.

Co robić - przebić igłą (jak grubą?, naciąć? Coś podać?

2 godziny temu, Paulina1985 napisał:

hehe....Ziemkiewicz po drugiej stronie mocy...ciekawe...

Ziemkiewicz zawsze jednak miał zdrowy, chłopski rozum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wycisnąć przez otwor, ktory się pojawił resztę ropy. Dużą strzykawką bez igły płukać ropień rywanolem lub delikatnym roztworem nadmanganianu potasu lub jodyną (wstrzykiwać do wypełnienia ropnia, wycisnąć i znowu napełnić zostawiając zeby samo zeszło). Można jeszcze z zewnątrz mascią ichtiolową smarować żeby ściągała płyn). Podać lekarz może oslonowo antybiotyk żeby nie doszlo do zakażenia jesli idzie ropa z krwią lub doszło do uszkodzenia skory z krwawieniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Te pęknięcie, o którym pisałem, nie jest na tyle duże, aby wycisnąć ropę. Przez nie delikatnie sączy się żadki płyn - pewnie pozostała ropa jest gęstrza.

To co naciąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rozumiem. Ja sama bym nie nacinała, wlożyłabym koncówkę strzykawki żeby zdjąć płyn. Ale są i tacy co pewnie by robili samowolkę. Ja prosilam o nacięcie lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Nie śmiejta się , że mnie , ale gdzie tam parkować najlepiej na ten protest do wąwy . Bo ja Czesiek , ze wsi . I był tylko na lotnisku 🤣

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Federacja oddział Rzeszów szuka chętnych do skompletowania busa, niekoniecznie osoby z federacji muszą być. na str internetowej jest numer

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
2 godziny temu, GrzesiekAgro napisał:

Nie śmiejta się , że mnie , ale gdzie tam parkować najlepiej na ten protest do wąwy . Bo ja Czesiek , ze wsi . I był tylko na lotnisku 🤣

Osobówką jeśli jedziesz, polecam stanąć na parkingach przy skrajnych stacjach metra. Podjechać metrem do centrum i z buta max 500 m na pl. Trzech Krzyży. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xmen    20

Ma ktos moze informacje o jutrzejszych blokadach w okolicach Wysokiego Mazowieckiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299

Wracając do tematu ropnia u krowy: zrobiłem nacięcie jakieś 1,5cm i ropa wypłynęła - smród niesamowity. Niestety ten ropień musiał być już dłuższy czas (nie wiem czemu go nie zauważyłem wczesniej) bo chyba razem z ropą wypłynęły dwa małe kawałki tkanki jakby już przegnite - struktura podobna do 2-dniowego łożyska.

Przez   nacięcie wyczułem palcem, że w środku jest śliska powierzchnia. W ogóle w miejscu ropnia teraz jest delikatne zapadnięcie.

Wlałem do środka riwanolu. Roztwór spirytusowy piochtaniny będzie zbyt agresywny? Może on by wysuszył tą ranę wewnątrz? Jodyny mam tylko 10ml więc to za mało. Chyba bez weta sie nie obędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
51 minut temu, tumiwisizm napisał:

I coś konkretnego udało się ustalić?

Zapalenie pecherza moczowego lub nerek. USG się kłania. Poza tym może być babeszjoza (zawsze jest podejrzenie jeśli krew jest w moczu), badania krwi. Wszystko wspomniane jest do wyleczenia, antybiotykami, lekami przeciwzapalnymi. Miałam kilka przypadkow i wszystkie krowy po leczeniu czuły się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

To jalowka taka 3 miesięczna. Stoi z innymi cielaka i w stodole. Dzisiaj podłączyłem im poidlo( wcześniej dostawały z wiadra ale nie jakoś duzo) i widziałem że sporo pije. Wczoraj wydawała się ok. Może od tego ja wzięło? Zadzwonię tak czy inaczej do weterynarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@vat te "kawałki tkanki" to włoknik po prostu. Jesli nacinałeś to powinien byc chociaz podany lek przeciwzapalny, szkoda zeby Ci krowa padła na sepsę (chociaz to bardzo wytrzymałe zwierzę jak wiadomo). Rywanol możesz dokupić w sklepie butlę czy dwie i poplukać, a wybrzuszenie zapadnie się i zacznie się zabliźniać, bedziesz mogł sprayem pryslać z tetracykliną.

4 minuty temu, tumiwisizm napisał:

To jalowka taka 3 miesięczna. Stoi z innymi cielaka i w stodole. Dzisiaj podłączyłem im poidlo( wcześniej dostawały z wiadra ale nie jakoś duzo) i widziałem że sporo pije.

pije więcej, bo może ma temperaturę od stanu zapalnego (pecherza, nerek). Lekarz bedzie wiedział najlepiej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    230
xmen napisał:

Ma ktos moze informacje o jutrzejszych blokadach w okolicach Wysokiego Mazowieckiego?

przejazd z Zambrowa do mazowiecka ma być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj