danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Mi ostatnio u jałówki w 4 miesiącu ciąży wymie skamieniało, myślałem że zapalenie, wet przyjechał, pociągnął cyca a tam czyste mleko, ciele żywe, sama się nie śsie, druga też jej nie cmoka, z czego to mleko to nie wiadomo. 

Dostała po trzy tubki antybiotyku do cycka, i dziś rano zasuszeniowy, zobaczymy co wyjdzie z tego. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areek9869    71

Właśnie wyrośnięte to już one są, mają koło + 400 kg (sztuki po lewym) . Ostatnio właśnie pojechała jedna jałówka 320 kg, nie miała macicy 🙄 to nawet 4 zł/kg ciężko było utargować. Decyzja podjęta, mają jeszcze jedną szansę sexem i w razie w buhajek się nimi zajmie 😅 tylko właśnie oba płody to byczki 😒najbardziej martwi mnie to, że były kryte tym samym sexowanym co 15 innych jałówek i mam wątpliwości co do nasienia tego buhaja 😬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ło kurna 😱 to niefart Arku 🙄 To ja juz wole kryc konwencją ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areek9869    71

Ja jestem zmuszony kryć sexem, bo cieliczek małych ciągle brakuje, a bez nich za bardzo nie zwiększymy stadka 😬 po konwencjonalnym na ostanie 12 porodów 11 cieliczek 😅tylko akurat wszystko po nasieniu z wws i top genu, wcześniej były po ostatnich porcjach z wchirz i nic się nie zmieniło, prawie 80 % to byczki😬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

WCHiRZ to już chyba nie pierwszy raz jak ktoś na nich narzeka, ze byvcki sie rodzą 🤔🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328
1 minutę temu, Paulina1985 napisał:

WCHiRZ to już chyba nie pierwszy raz jak ktoś na nich narzeka, ze byvcki sie rodzą 🤔🤔

Też to słyszałem , może w wielkopolsce rodzą się jałoszki , a w innych województwach byczki , dajcie znać kto z jakiego jest i co mu sie rodzi jeżeli bierze od nich .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie jak rodziły się cieliczki to z Alty A z wchirz to cały czas byczki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tay29    184

znajomy 30 byczków pod rząd mial z wchirzu, przyjechali i dali sexowanych slomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to ładnie...

Dobrze, ze sie nigdy nie pokusilam zeby nasienie z Wchirz wziać 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Ja mam z wchirzu teraz 3 jałóweczki pod rząd się urodziły., 

W tym roku więcej mam jałówek niż byków po normalnym nasieniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194
leszek1000 napisał:

Ja mam z wchirzu teraz 3 jałóweczki pod rząd się urodziły., 

W tym roku więcej mam jałówek niż byków po normalnym nasieniu. 

bo Ty z wielkopolski🤔😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

U mnie nasienie jest z Top Gen i chyba będę musiał myśleć o sprzedaży jałówek kilkumiesięcznych, bo miejsca brak a ciągle nowe się rodzą:P Nasienie konwencjonalne.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mr1997    51

Po zrobieniu kursu zacząłem sam inseminowac wichrzem bo tam robiłem kurs to pierwszy rok to był dramat. Był taki moment że chyba było 11 byków pod rząd, za to w tym roku to nie mam już gdzie stawiać tych cieliczek 80 % urodzeń to jałoszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

To nie ma reguły,zależy od byka oraz szczęścia ale żeby od wszystkich z katalogu danej firmy to nie chce mi się wierzyć.Tylko raz po supershocie miałem serię byków bo 30 porcji poleciało jego pod rząd a tu tylko 6 jałówek a reszta byczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ja chętnie kupię że 2 jałoszki 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Tylko ja mam RW, od razu uprzedzam bo nie każdy chce "farbowane" hf-y  🤣  Jak uporam się ze żniwami to określę się co i jak. Stado pod oceną, wszystko odrobaczone, bezrożne, zapewne będzie kilka szt.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak dobrze pamiętam z POS (Powiat Ostrów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areek9869    71

U mnie też była ta śmieszna rekompensata za byczki właśnie w postaci tego buhaja sexowanego, po którym poroniły te jałówki. Do zamówionych 5 porcji dostałem 12 porcji za 1 zł. Ale coś czuję, że więcej będzie byczków niż te możliwe 15%. Jedynie Lewy jest super z wchirz, jedyny buhaj, po którym mamy prawie 100% cieliczek, pewnie zamiast na wielkopolskie wysłali na mazowsze te kilkadziesiąt porcji 🤣


-Sebastian- napisał:

Nie ma opcji na poronienie w 5 miesiącu po takiej małej zmianie z tym żytem. 

Skoro nie pasza, to co? Całe stado było badane 2 MC temu na bvd itd. Jałówki są na wybiegu i nie ma opcji żadnego uszkodzenia mechanicznego, wszystkie bez rogów. Pod uwagę biorę 3 możliwości - żywienie, hormony no i zakaźne. Hormony raczej nie bardzo w takim przypadku, najbardziej mi nie daje spokoju ta śruta z żyta, ale z drugiej strony jakieś świństwo mogły też złapać. Neosporoza raczej nie, ale porobimy testy i mam nadzieję, że nic z nich nie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

niezbilansowane minerały też. wycielily się jalowki duże 21 i 22 msc,po konwencjonalnym - obydwie maja pochwy porwane 😓 chyba nie wszystko rośnie równie szybko w budowie np. zadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
12msc kryjesz to masz rozerwane...Te 15msc dla spokoju powinno być,no i sexem najlepiej
w sensie sexem najlepiej jeśli młode się kryje takie 12-15 msc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
52 minuty temu, marcinffff napisał:

niezbilansowane minerały też. wycielily się jalowki duże 21 i 22 msc,po konwencjonalnym - obydwie maja pochwy porwane 😓 chyba nie wszystko rośnie równie szybko w budowie np. zadu.

trzeba mieć genetycznie wielkie krowy i jalowki oraz dobranego wybitnie buhaja do łatwych porodów, żeby kryć je w 13.miesiącu (są tacy co probują zejść jeszcze niżej 😳). W każdym innym wypadku takie krycie jest przereklamowane. Często lepiej ekonomicznie jest pokryć w 15miesiącu i mieć łatwy poród i szybko czyszczącą się pierwiastkę (bez ran w pochwie, pocharatanej szyjki, zrostów macicy, leków itd itd), ktorą można kryć w 40-50 dniu. 

Są tacy, którym udaje się wczesne krycie, wycielenie i długowieczność, ale to rzadkośc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj