danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michalcium    1367

@radekz200 też dziś miałem niespodziankę już wylizany był bo się pod pysk przemiescil a 3 dni temu wycieliła się jalowka apetyt przed i po porodzie super mleka dość dużo jak na start od jalowki wchodzę wczoraj do obory niechętnie wstała uszy opuszczone odrazu po weta przyjechał i trawieniec prawa strona i temp 41,4 wymie ok płuca ok cielia się sama ciele małe nic nie porwane płuca ok dostała antybiotyk rozkurczowe z nocy już wyjedzone wszystko i mleka ok 15 litrów dziś rano może bedzie dobrze🙄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Będzie coś z cielaka ze złamaną nogą czy spisywać na starty? Przednia noga złamana pomiędzy raciczką a stawem kolanowym. Noga włożona w gips i usztywniona rurką. Zastanawiam się jakie są szanse że uzyska normalną sprawność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@ramzes10 probowac zawsze trzeba. Leki przeciwbólowe, za 2 tygodnie zmiana opatrunku i zobaczysz. Dobrze zeby ta "szyna" była na tyle długa zeby cielak nie obciążał tej nogi tylko na szynie stawał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

No i u mnie bliźnięta od jałówki po sexowanym. 2 jaloweczki Ale niestety pierwsza 15 minut tylko żyła😓, druga ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Paulina1985 Dostała przeciwbólowe, szyna jest właśnie lekko dłuższą niż noga. Normalnie wstaję i chodzi. Ograniczyłem jej ruch do powierzchni skręconych 4 palet żeby jak najmniej chodziła. Sam jestem ciekaw co z tego wyniknie. Weterynarz niby mówił że w 9/10 przypadków zrasta się bez problemu ale niektórzy żeby sprzedać leki wszystko powiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

powinna się zrosnac. może utykac w przyszłości. U zrebaka sąsiadów też w gipsie chyba kopyto było i udało się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak dobrze złożone i nie obciąża kości to jest szansa 👍 będziemy trzymac kciuki 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dam znać za jakiś czas czy się udało;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

A mi najwydajniejsza krowa rozwaliła strzyk. Skóra zwisa i trzeba kanulkę wkładać. Tragedia😩

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328
1 minutę temu, leszek1000 napisał:

A mi najwydajniejsza krowa rozwaliła strzyk. Skóra zwisa i trzeba kanulkę wkładać. Tragedia😩

Ja stosuję częściej kolumbusy te puszyste i jakoś lepiej się to goi i szybciej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, leszek1000 napisał:

A mi najwydajniejsza krowa rozwaliła strzyk. Skóra zwisa i trzeba kanulkę wkładać. Tragedia😩

Ja u swojej zostawilam kaniulę na stałe, wyciagałam tylko zatyczkę na dój zeby mleko zleciało, nie babrało się tak jak przy ciąglym wkladaniu i wyjmowaniu. Jak strzyk się wygoił (zmiekczany wazeliną), strup zszedł to zaczelismy podlaczac normalnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

To lepiej nie wyciągać ?? No ale jak będzie kaniula to szybciej zapalenie dostanie czy nie ? 

Bo to jest krowa która szczególnie mocno się brudzi. 

A przed włożeniem mogę ten kanał wyczyścić i zdezynfekować. 

Sam nie wiem. Po wydojeniu tubka słabego antybiotyku ale tylko do strzyka. 

Z trzech strzyków prawie pełna kana. Paulina nie macie takich kan 30l ? Bo ja mam tylko 20l 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
Napisano (edytowany)

No to zostanie ale muszę to owinąć żeby nie upieprzyła. 

To w tej kanuli dobre bakterie się namnożą czy jak . 

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, ramzes10 napisał:

Będzie coś z cielaka ze złamaną nogą czy spisywać na starty? Przednia noga złamana pomiędzy raciczką a stawem kolanowym. Noga włożona w gips i usztywniona rurką. Zastanawiam się jakie są szanse że uzyska normalną sprawność

U mnie jak ciagneli wycielaczem to zlamali jaloweczce noge. Za 2 dni w gips i sie zrosla, teraz ma ponad 3 miesiace i trzeba sie przyjzec ktora to jest, jest lekko skrzywiona.

Snapchat-531790127.jpg

 

 

Snapchat-1470851410.jpg

Edytowano przez damiano12332
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie właśnie też przez wycielacz się to stało. Dobre urządzenie ale trzeba uważać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

bez wycielacza też można połamać. To się po prostu raz na milion wycieleń moze zdarzyć.

@leszek1000 nie wiem o namnażaniu jakich bakterii piszesz...pileś dzisiaj coś??? 🤪   chodzi o to, ze wyjmując i wkladając nawet zdezynfekowaną nie wiem jak kaniulę wsadzasz tam bakterie chociazby te z okolicy zwieracza strzyku, od tego są zapalenia a nie od samej kaniuli. Zapalenie bedzie miala na bank, ale jak zostawisz kaniulę to raz przeleczysz nawet wkladajac antybiotyk przez kaniulę, a potem już bedzie z górki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swirlechu    0

Witam, mam pytanie z okazji zbliżającego się dnia dziecka i zamiłowania mojego syna do rolnictwa, czy wiecie może czy Jarekogarek1986 zaprasza czasami gości na swoją gospodarkę i czy takie ewentualne spotkania organizuje dla osób zainteresowan ych jego kanałem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smoka    2

Zasialem trawę sudaniską jak wpisac na doplaty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

Jakie żyto będzie lepsze na kieszonkę? Populacyjne czy hybryda(nie za bardzo wiem jak określić ale chodzi ze jak się zbierze kwalifikat to te nasienie posiać :D)? Chodzi mi o jakość masę itd. Słyszałem że żyto po hybrydzie ma bardziej ulistnione rosliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj