danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

areek9869    71

To u większości hodowców których znam i kryje u nich, po nasieniu z Wchirz jest zupełnie na odwrót 70 % to buhajki. U ojca w gospodarstwie na wykorzystanych 110 porcji nasienia z Wchirz 78 cieląt w tym tylko 20 cieliczek, za to nasienie z Konrada jak najbardziej na plus skuteczność dużo wyższa i 50 % to cieliczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
8 godzin temu, dabrowskit napisał:

Mam problem może potrafisz pomóc. Jałowka cielna termin na koniec sierpnia zauważyłem że doi ją inna sztuka . Mleko ma normalne w cyckach. Zaszuszyc sie czy doic normalnie?

Ja taka sztukę zasuszylem antybiotykiem jak krowę, za 2 msc się ocielila i było ok. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
36 minut temu, areek9869 napisał:

To u większości hodowców których znam i kryje u nich, po nasieniu z Wchirz jest zupełnie na odwrót 70 % to buhajki. U ojca w gospodarstwie na wykorzystanych 110 porcji nasienia z Wchirz 78 cieląt w tym tylko 20 cieliczek, za to nasienie z Konrada jak najbardziej na plus skuteczność dużo wyższa i 50 % to cieliczki.

Ja kryje juz od 3lat nasieniem sexowanym od konrada rocznie ponad 10sztuk i jest 100%jaloszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70

U mnie rok 2019 były same byczki bez względu na firme. Ten rok same jałoszki dopiero w środę pierwszy byczek się trafił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

@leszek1000 moja w końcu maja miała termin. zasuszona 30 dni i poród tydzień temu pośladkowy 😥 zalana, słaba jałooszka nie umiała oddychać. Krowa 14l daje na dobę 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
2 godziny temu, norbert098 napisał:

przezuwaczka ile dajesz treściwej na sztukę max?

Najsłabszym 5-6 kg, a najlepszym 11-12 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Jak szeroko siejecie kukurydzę? I jaka norma wysiewu 80-90 tyś na hektar? Mówię o kiszonkowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Xawier napisał:

Jak szeroko siejecie kukurydzę? I jaka norma wysiewu 80-90 tyś na hektar? Mówię o kiszonkowej

Co 70 cm i sieje 85 tyś bez podziału na ziemię słabsze lub gorsze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    437

slabsze 75tys, lepsze 80tys. Piekne efekty dal brak orki na wielu kawalkach. Na nastepny rok tylko orka zimowa i z 50ha zostawi sie pod talerzowke. Chyba ze moje testy tegoroczne wyjda zle ;) no na wiosne tez cos zapewne do orki zostanie ale to jedynie marzec jesli zdazy dojsc rozrzytnik... bo w tym roku orzez corone z nowymi sprzetami masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areek9869    71

Słabsze 80, lepsze 85-90 tys. Taka obsada co roku daje nam fajne parametry przy dobrym plonie. W tym roku testowałem na wszystkich działkach obornik pod talerzówke przed siewem i jako jedne z nielicznych pól, erozji nie było na nich widać jak. Jaka u Was cena za ha siewu z nawozem? U mnie zarzyczył sobie 130...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, dejmian90 napisał:

Miał ktoś taki problem że po nasieniu z Genomixu rodziły się prawie same byczki? Na 10 pokrytych 9 byczków.  Gdyby nie nasienie z Wchirz nie miałbym jałówek na remont stada, tam na 6 pokrytych tylko 2 byczki.

Kolega w tym roku też miał taki problem prawie same byczki, dopiero gdy zaczęły mu się cielić po shiuzie sytuacja wróciła do normy😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pjotereł    48
11 godzin temu, dejmian90 napisał:

Miał ktoś taki problem że po nasieniu z Genomixu rodziły się prawie same byczki? Na 10 pokrytych 9 byczków.  Gdyby nie nasienie z Wchirz nie miałbym jałówek na remont stada, tam na 6 pokrytych tylko 2 byczki.

Ja tak mam, tylko że ratowały mnie jaloszki po bykach z intergen, chyba muszę wziąć z innej firmy kontener

Edytowano przez Pjotereł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
9 godzin temu, przezuwaczka napisał:

Najsłabszym 5-6 kg, a najlepszym 11-12 kg.

To sa dwa oddzielne TMRy czy premia? Jak premia to w dwoch dawkach dziennie? Nie przykwasza sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

U mnie max 7-8 kg z ręki w 2 odpasach ale wymieszane z objętościowymi.

 

Mam pytanie. Stosuje jaloweczką od 6msc do zacielenia pasze od krów, którą sam mieszam. Boje się że może im zaszkodzić ponieważ jest w niej mocznik no i nie jest również najtańszą bo drożdże premixy soja. Myślę żeby kupić jakąś tańsza gotową pasze 18 % dla nich i tyle. Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
4 godziny temu, asus921 napisał:

To sa dwa oddzielne TMRy czy premia? Jak premia to w dwoch dawkach dziennie? Nie przykwasza sie?

Jest TMR na 27 litrów (5,5 kg podstawy) i premia 2x dziennie. Jak któraś sortuje, to sypię i mieszam łopatą lod mordą😉

 

Jakbyście te bzdury o radioaktywnej chmurze dostali, to olejcie. Po semestrze wykładów z fizyki jądrowej z gościem badającym przedmioty wywiezione z Czarnobyla, śmiać mi się chce z tej propagandy głupoty😆

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

5,5 idzie w paszowóz ? 

No idzie chmura i nas zabiję. Nie no z tego co wiem to jakieś lasy się palą 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

@przezuwaczka

Tez bym tak zrobil, ale z moja iloscia tez sie nie oplaca dwoch krecic.

Jakies 5kg idzie po paszowozu i sa takie co daja po 15-18 litrow to spokojnie te 2kg powinno im starczyc. Ciekawe w sumie czy by jeszcze spadly z mleka jakby im odjac z tych 5kg co idzie w podstawie, bo to dla nich w sumie nadwyzka, bo TMR jest chyba na 25/26 litrow.

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

U mnie jest jeszcze robiony włóknisty wóz dla jałówek cielnych i krów zasuszonych. Jak mi się jakaś z mlekiem mocno obsunie, to mieszam laktacyjny z tym słabszym. Tak samo z jałówkami do roku robię, bo mniejsze na tym laktacyjnym są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    230
asus921 napisał:

@przezuwaczka

Tez bym tak zrobil, ale z moja iloscia tez sie nie oplaca dwoch krecic.

Jakies 5kg idzie po paszowozu i sa takie co daja po 15-18 litrow to spokojnie te 2kg powinno im starczyc. Ciekawe w sumie czy by jeszcze spadly z mleka jakby im odjac z tych 5kg co idzie w podstawie, bo to dla nich w sumie nadwyzka, bo TMR jest chyba na 25/26 litrow.

ja wcale nie daje pełnoporcjowej na wóz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj