danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Primula94    373

Mam problem z krową.

Z nocy bylo wszystko ok, a rano kolo 7 zaczęła sie pokładac i kopać ( czasami tak sie przytrafialo u innych). No i od tamtej pory leżała i nie jadła. W poludnie wlelismy jej wodki z olejem 0,5l , bo uznalizmy ze sie pewnie przytkala i to pomagalo wczesniej. Lecz u niej zadnej reakcji. Kolo 17 jeszcze raz ta wleka i zobaczlem , ze w moczu ma krew. Wiec zadzwonilem po weta. 

Wszystko posprawdzal i uznal zapalenie pecherza i wczesniej kolka. Dal jej 4 l płynów w tym wapno i kazał rano zeby zadzwonic czy cos pomogło i ja skontrolować. 

Odchodzilem z obory kolo 20 i zadnej poprawy nie widac i sie nie zanosi na to.

Mieliscie taki przypadek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, marcinffff napisał:

 

przecież to tylko sztuka, czemu one nas nie rozumieją że nas facetów to nie rusza :) :P 

...sztuka 😂😂😂😂😂😂😂😂😂

...nie rusza😂😂😂😂😂😂

Sztuka to jest Kossak,  Salvadol Dali albo Da Vinci 😂😂😂 

@Primula94 a leków nie dostała na ten pęcherz?? 

nie ma bialych sluzówek? obniżonej temperatury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 @Primula94Jak dla mnie dziwne postępowanie lekarza. Jeśli krowa ma zapalenie pęcherza, ktore doprowadziło do krwiomoczu to jedyna odpowiedź to antybiotyk, leki przeciwzapalne, przeciwbólowe. Jak ma jej się poprawic po wlewach dożylnych???🤔🤔🤔 (rozumiem filtrowanie nerek)

Mieliśmy taki przypadek (jesli w ogole Twoja krowa rzeczywiscie ma tylko zapalenie pęchecherza), widać bylo bolesność, skrzepki krwi w moczu. Lekarz podawał antybiotyki i bardzo szybko krowa to przeszła. 

U czlowieka podostre zapalenie pecherza daje takie same objawy i jest meeega bolesne🤷‍♀️ i nikt czlowiekowi nie mowi, ze ma po prostu więcej pić. 

Ale ja lekarzem nie jestem i piszę tylko jak bylo u nas.🤷‍♀️ oby jej się poprawiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

Mam pytanie w wtorek mamy badać stado od IBRi BVD . Lekarz powiedział, żeby brał bvd z mleka testem prc ? dobrze piszę a ibr jakieś wymazy z pochwy czy coś. Mamy jeszcze się zastanowić i dać znać. Wiem, że kiedyś już o tym pisaliśmy i było pisane bodaj że dobrą metodą jest pulowanie krwi, i w razie jak coś wyjdzie to później z zakażonej puli badać pojedyńczo, ale jak powiedziałem wetowi to powiedział, że z mleka ibr będzie precyzyjniejszy (jeden udój mleka)  tylko, że wszystkie krowy nie będą badane bo nie które zasuszone jałówki też nie. Tacie się podoba, bo szybko sprawnie, a mi nie co poradzicie ? A i czy jakieś dofinansowanie jest w powiecie ostrowskim na takiego typu badania bo wiem, że w tamtym roku czy dwa lata temu były jakieś pieniądze z ministerstwa które pokrywały jakiś procent kosztów, tylko nie wiem gdzie dokładnie się spytać, u powiatowego lekarza weterynarii czy gdzie ?

Druga sprawa: w powiecie Ostrowskim znajdzie gdzieś prenate1.0 bo u Skłodowskiego nie można dostać ? albo jakiś inny produkt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

PCR z mleka warto zrobić, jesli nic nie wyjdzie to dla spokojnosci mozesz pobrać od losowych sztuk nie dojonych krew. 

Wymazy z pochwy to nic nowego :) może być. Nie wiem jak z pulowaniem w takim wypadku. Chyba, ze zarowno BVD jak i IBR robicie w koncu z mleka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słuchajcie mam możliwość  wzięcia 15ha ziemi na umowę agencyjna tylko że klasa  gruntu 5. I powiedzcie  mi co na tej piątce  siać?? Bo ja najsłabszą  glebę mam 4a i mam trochę obawy co do tej  5 . Z góry dzięki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

@Adamqq3

Zalezy za jaka kase, ale jak agencyjne to pewnie tanio. Zalezy tez co potrzebujesz, jak blisko do gospodartwa to kuku tez da rade, raz lepiej raz gorzej. Z pewniejszych to zyto hybrydowe lub pszenzyto na 5 klasie 5-6 ton realny plon jak cos tam pokropi i zawsze jakis zapas slomy sie przyda.

Jak blisko i za dobre pieniadze to ja bym bral. Moge ci tylko powiedziec, ze u mnie to by sie o taki kawalek w kolejce ustawiali.

P.S

Podjedz zobaczyc w jakims stanie to pole i kto i co tam uprawial. Na szybko jeszcze badanie gleby jak jest na to czas. Czasami tez moze tak byc, ze 5 klasa tylko na papierze, a gleba lepsza.

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Żyto, owies, łubiny,  kukurydza - coś się zawsze znajdzie byle pokropiło raz na jakiś czas ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, danielhaker napisał:

Który to dziś nam wypadł za burtę? 🤔

TOMEK!?!?!?!?!? 😱😱😱 a co on???? konto usunął????? 😫

@soltys48  co z Tomkiem????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
7 godzin temu, Adamqq3 napisał:

Słuchajcie mam możliwość  wzięcia 15ha ziemi na umowę agencyjna tylko że klasa  gruntu 5. I powiedzcie  mi co na tej piątce  siać?? Bo ja najsłabszą  glebę mam 4a i mam trochę obawy co do tej  5 . Z góry dzięki 

4a to ja mam najlepsza 😋

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, Adamqq3 napisał:

Słuchajcie mam możliwość  wzięcia 15ha ziemi na umowę agencyjna tylko że klasa  gruntu 5. I powiedzcie  mi co na tej piątce  siać?? Bo ja najsłabszą  glebę mam 4a i mam trochę obawy co do tej  5 . Z góry dzięki 

To co na IV tylko plon będzie niższy.  Tak to obecnie ludzie nawet rzepak i buraki potrafią na takiej ziemi zasiać. Spokojnie jeśli masz możliwość, to bierz. Tylko w uprawie musisz uważać aby przypadkiem nie rozpylić gleby, bo to nietrudne na w obecnych czasach na takich ziemiach. 

Tak to wszystko urośnie, może poza jakimiś dobrymi trawami, ale ludzie się nawet chwalili życicą na piachach, więc i to może można. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102
9 godzin temu, Adamqq3 napisał:

Słuchajcie mam możliwość  wzięcia 15ha ziemi na umowę agencyjna tylko że klasa  gruntu 5. I powiedzcie  mi co na tej piątce  siać?? Bo ja najsłabszą  glebę mam 4a i mam trochę obawy co do tej  5 . Z góry dzięki 

😁😁🤣 Aleś mnie rozbawił . Ja mam 4 tylko na torfie gdzie nic oprócz trawy nie będzie bo wymoknie a na 5 i 6 klasie kukurydza piekna aż miło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Na 5 klasie dzierżawa, miałem w u. roku pszenżyto co 7 ton wydało i 33 bele słomy. Ale ziemia zbadana, braki składników uzupełnione i obornik.... 50 t /ha . Trawa obok to tylko 1 pokos był  :/ reszta to pielęgnacyjne koszenie

badanie ziemi do 4 ha 15 zł za próbkę, także warto

Edytowano przez marcinffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20
10 godzin temu, Paulina1985 napisał:

PCR z mleka warto zrobić, jesli nic nie wyjdzie to dla spokojnosci mozesz pobrać od losowych sztuk nie dojonych krew. 

Wymazy z pochwy to nic nowego :) może być. Nie wiem jak z pulowaniem w takim wypadku. Chyba, ze zarowno BVD jak i IBR robicie w koncu z mleka. 

Ibr ma być prawdopodobnie z wymazow.  Bvd z mleka .Z mleka niby tańszy koszt Ale są dwie sztuki zapuszczone a jak akurat one będą miały i klapa czy na pozostałych 28 dojnych to któraś by miała ? 

Też mamy 6 kl Ale tam tylko żyto z względu na potrzebę dużej ilości słomy ew owies . Ale czynnikiem plonotworczym jest w głównej mierze deszcz bez niego taka ziemia dużo gorzej sobie radzi 

Edytowano przez poziomka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198
11 godzin temu, Paulina1985 napisał:

...sztuka 😂😂😂😂😂😂😂😂😂

...nie rusza😂😂😂😂😂😂

Sztuka to jest Kossak,  Salvadol Dali albo Da Vinci 😂😂😂 

 

pokaż ten kalendarz dla męża, też Tobie potwierdzi że to nic takiego... :P i że można powiesić

@poziomka też będę profilaktycznie badał na BVD , z mleka podobno można. U zasuszonych tylko z krwi pulowanie, ale u zasuszonych boję się pobierać :/ ryzyko

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

U nas wydajność co roku w górę Ale rozród co roku coraz słabszy a w tym roku to już całkiem jeszcze nigdy tak nie było 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

9 letnia i jałówka mi poroniła w zaawansowanych ciążach i zbadam co tam jest. Ale przy rozrodzie b. dużo jest chorób które na nie wpływa i ciężko namierzyć co to jest. U mnie rozród i mleko wzrasta ale są inne problemy

Edytowano przez marcinffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

U mnie z mleka nic nie wyszło a to 100zł kosztuje. 

Najlepiej z krwii. 

I zrobić ten zestaw cały. BVD, IBR, Gorączka Q i wirusy płuc

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 godzin temu, soltys48 napisał:

U mnie taką operacja była raz i ciele zdechło...

Od razu, czy po kilku dniach. Bo jałoszka dzisiaj nie ma w ogóle apetytu. Ciekawe jak to się rozwinie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj