danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kewink    141

Biorąc pod uwagę że krowę parę lat się choduje zazwyczaj 🤔 kolibin mnie taniej wyniesie. Na dwa wcielenia jednej krowy rotavec trzeba dwie dawki czyli jakieś 100 - 110zł a kolibin trzy dawki czyli 90zł. No i na plus jest to że kolibin jest po 2ml pakowany a rotavec 10ml i trzeba 5 krów naraz zaszczepić a czasem w mniejszym stadzie tak nie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiaj mieliśmy pierwszą w historii gospodarstwa operacje na przepuklinie u jałoszki. Jednak lekarz powiedział, że ma bardzo dużo zrostów na jelitach, i lepiej nie zostawiać jej do chowu mlecznego.  Najwyżej na opas, bo może mieć problemy z jelitami. Miał ktoś takie przypadki u siebie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja nie miałam czegoś takiego. Kiedys lekarz przeciął przepuklinę, bo myslał, ze tam sama ropa i jelita wyleciały 🙄🙄🙄, ale zaszyta jalowka i wszystko skonczylo się dobrze 😁 Tak jest jak się USG nie robi 😳 

 

A tak na marginesie zamowilam wczoraj te lizawki PULMOZEN i dziś już do nas zajechały 😁😁😁 będziemy testować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200
19 minut temu, Paulina1985 napisał:

 

 

A tak na marginesie zamowilam wczoraj te lizawki PULMOZEN i dziś już do nas zajechały 😁😁😁 będziemy testować.

 Najpierw kobiety i dzieci,kapitan na końcuO.o,czy odwrotnie😉.  No nie moglem,bo te trzy bużki,tyle radości🙈

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
14 minut temu, GrzesiekAgro napisał:

Teraz to dopiero ich sprzedaż wzrośnie 😁🙈

kurna... a ja nawet RABATU nie dostałam  !!!! 😭😭😭😭  zaraz bede posta edytować i kasuję nazwę 😤😤😤😤😤😤

@kizak wiem wiem, za bardzo mnie cieszy praca 😪 postaram się tak nie podniecać na przyszłość 😂

Ale jak będą beznadziejne to na pewno się o tym dowiecie 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

 😁

Hehe myślałem , że jeszcze Ci zapłacili 😁 słaby biznes Paulina , mogłaś coś przyjanuszowac

Edytowano przez GrzesiekAgro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

🤷‍♀️ za małą mam popularność 😂😂😂 Ale myślę sobie Emilka jakby zareklamowała takie lizawki to by się ludzie rzucili 😱😱😱😱

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
1 godzinę temu, Paulina1985 napisał:

Ja nie miałam czegoś takiego. Kiedys lekarz przeciął przepuklinę, bo myslał, ze tam sama ropa i jelita wyleciały 🙄🙄🙄, ale zaszyta jalowka i wszystko skonczylo się dobrze 😁 Tak jest jak się USG nie robi 😳 

 

A tak na marginesie zamowilam wczoraj te lizawki PULMOZEN i dziś już do nas zajechały 😁😁😁 będziemy testować.

U mnie taką operacja była raz i ciele zdechło...

 

Otwierałaś wiadro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, soltys48 napisał:

 

Otwierałaś wiadro?

nieeee...a mam się spodziewać czegos w srodku? Jutro rano się do nich będę dobierać 😁😁😁😁😁😁 tak myślę godzina 7.10 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200
7 minut temu, soltys48 napisał:

U mnie taką operacja była raz i ciele zdechło...

 

Otwierałaś wiadro?

   Nie otwieraj😬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198
8 godzin temu, misiek napisał:

... no ale chyba nie ma sensu już próbować...

po 18 miesiącach najgorszy wynalazek zacieliłem. 8 razy inseminacja, 5 razy byk, załapała montem inseminacją 🤐 także walcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak tam jest kalendarz z Polcalcu to odeslę bez otwierania 😂😂😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Ja zdobyłem kalendarz z polcalku 😁😁😁 ale żona markerem dorysowała bieliznę i takie tam 😭😭😭

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hahahahaha 😂😂😂😂 jak mi przykro 😂😂😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
9 minut temu, kr9292 napisał:

Ja zdobyłem kalendarz z polcalku 😁😁😁 ale żona markerem dorysowała bieliznę i takie tam 😭😭😭

Jakby który chętny oddam w dobre ręce, mam 3 na ten rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716

Żeby podwójny post nie był pusty to załączam zdjecie zobaczcie jak siostry się kochają 😂

078D0C0A-B3FF-4C83-B65C-722734F819E0.jpeg

Edytowano przez radekz200
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ufff...wyrobilam normę lików dla Radka...🤤 odhaczone👏 Dobrze, ze daleś to zdjęcie 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

jedna bardziej w ojca druga w matkę podobna :P daaawno już 2 jałóweczek z bliźniaków nie miałem

36 minut temu, kr9292 napisał:

Ja zdobyłem kalendarz z polcalku 😁😁😁 ale żona markerem dorysowała bieliznę i takie tam 😭😭😭

przecież to tylko sztuka, czemu one nas nie rozumieją że nas facetów to nie rusza :) :P 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj