danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

kampl    105
Napisano (edytowany)
58 minut temu, ChiquitaB napisał:

Kampl to ja robiłem 4ha dziennie samemu przy balotach plus karmienie dojenie itp.

Wyszło 1.2 przyczepy z ha to zadowolony jestem, przykrycie na jutro dzisiaj głowę urywa wiatr

Wszystko zależy od wszystkiego. Sprzętu pola itd. bo jak licha łąka i da 5 balikow to wiadomo jak też robota wygląda. Ja rzuciłem 2ha. Ale na więcej  jest szansa ale jak piszesz 4ha to miałbym ciezko

21 minut temu, dantur96 napisał:

U mnie dziś znajomy wozi to gorzowska daje mu dwie z hektara 43m3

Co? Ile to jest na baliki 60? Konkretnie. Ja miałem, co prawda już 2 tygodnie minelo, bez nawożenia, tylko na oborniku 15 na ha. 

53 minuty temu, soltys48 napisał:

I u mnie najwęższe gardło to owijanie. Samemu zwinąć, zwieźć najczęściej dosyć daleko i owinąć to 100 kulek jest max

Jak jest z kim to i pod 300 dziennie pykne

U mnie transport i owinięcie to tak 40-60 min 10 sztuk. Jazdy na polu i załadunku i dojazdu 20min później owijanie 1sztuki chyba 100s jak liczyłem. I przerzucanie to pewnie tyle samo. 

Edytowano przez kampl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    349
8 minut temu, kampl napisał:

Co? Ile to jest na baliki 30? Konkretnie. Ja miałem, co prawda już 2 tygodnie minelo, bez nawożenia, tylko na oborniku 15 na ha

Na przyczepę wchodzi jakieś 17/18 dobrych bel na tą przyczepę. Byłem i widziałem wałki to kosmos 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    105

A tak jeszcze się pozale. Wczesna wiosną wylalem 35m betonu. I przyszły te wielkie mrozy. I beton teraz taki za***isty że można go butem skrobać. Załamka. 

Przed chwilą, dantur96 napisał:

Na przyczepę wchodzi jakieś 17/18 dobrych bel na tą przyczepę. Byłem i widziałem wałki to kosmos 😂

Ale to nie są 120?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19862
25 minut temu, dantur96 napisał:

U mnie dziś znajomy wozi to gorzowska daje mu dwie z hektara 43m3

Czyli gorzowska daje plon🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3958

Ja od rana czyli gdzieś od ,5 do 22 zetne kolo 12- 15 ha i drugie tyle zbiore w belki. W 3 osoby i jak wszystko w miarę blisko. Jak działki porozrzucane to mniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    349
4 minuty temu, kampl napisał:

A tak jeszcze się pozale. Wczesna wiosną wylalem 35m betonu. I przyszły te wielkie mrozy. I beton teraz taki za***isty że można go butem skrobać. Załamka. 

Ale to nie są 120?

Po pasowce napewno nie po simpie 😂

1 minutę temu, soltys48 napisał:

Czyli gorzowska daje plon🤔

Daje jak się skosi w dobrym momencie 😂 on dopiero w sobotę kosił wyka już konkretnie przekwitła kolorowo było na polu 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3958

Jeszcze zależy od wilgotności materiału. Przyczepa wiadomo że wożą mokrzejszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    349
Napisano (edytowany)
5 minut temu, soltys48 napisał:

Czyli gorzowska daje plon🤔

Ja jak swoją kosiłem to pokosy były mega Wielkie a na drugi dzień były placki a u niego jak skosil w sobotę to do dziś były takie same praktycznie. Na wartości trochę stracił ale nadrobił masa 

Edytowano przez dantur96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19862
6 minut temu, krzychu121 napisał:

Ja od rana czyli gdzieś od ,5 do 22 zetne kolo 12- 15 ha i drugie tyle zbiore w belki. W 3 osoby i jak wszystko w miarę blisko. Jak działki porozrzucane to mniej 

Ile to plus minus kulek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7369

I ja zostawiłem jedną działkę. Na torfie młoda jeszcze przed kolano. Do tej pory mokro było fest, widać że ma chęć rosnąć. I koniczyna jeszcze delikatna. 

Poza tym fajnie. Nawet kupkowka ładna, gęsta.

Po górce już mocno pali. Kilka dni i by uschła na pniu


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3958
59 minut temu, soltys48 napisał:

Ile to plus minus kulek?

W tym roku wychodzi jak narazie 12-13 z ha 135 cm . Dzis 13 ha ogarnelismy od 13. Wyszło 162 belki 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7369
2 godziny temu, danielhaker napisał:

Jeśli schowasz przed mrozem to na luzie, nawet po upływie terminu ważności. Te przemrożone to loteria. Najwyżej zrobisz poprawkę

 

Mam u siebie taki środek jeszcze w szklanej butelce, który leży pod garażem min. ze 30 lat i nawet butelki nie rozsadziło 😁

 

Cioci urszuli wyślij 🤭

  • Haha 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1207
2 godziny temu, pedro2 napisał:

I ja zostawiłem jedną działkę. Na torfie młoda jeszcze przed kolano. Do tej pory mokro było fest, widać że ma chęć rosnąć. I koniczyna jeszcze delikatna. 

Poza tym fajnie. Nawet kupkowka ładna, gęsta.

Po górce już mocno pali. Kilka dni i by uschła na pniu

Masz koniczynę na torfie? Ja mam 4 ha torfowej siana nie pamiętam ile razy i koniczyna powschodzi a jak do koszenia ani jednej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7369
2 godziny temu, radekz200 napisał:

ja jutro już pryzmę robię 😛

A ja sprzedaję. 🤗

Qq po 8.5k za ha krzyknąłem.  Trzech klientów chętnych. 

Te trawy co wyorałem to chyba na zimę zasieje spowrotem.

Spodobał mi się ten biznes. 

Już za słomą pytają 

3 minuty temu, alfa napisał:

Masz koniczynę na torfie? Ja mam 4 ha torfowej siana nie pamiętam ile razy i koniczyna powschodzi a jak do koszenia ani jednej 

Jest ładna i dosyć gęsto. 

Pamiętasz w zeszłym roku pytałem tutaj co jej się dzieje, żółknęła, pomarańczowa, słabła. 

A w tym roku o dziwo pnie się zdrowo. 

Anulę siałem 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5183
5 minut temu, alfa napisał:

Masz koniczynę na torfie? Ja mam 4 ha torfowej siana nie pamiętam ile razy i koniczyna powschodzi a jak do koszenia ani jednej 

Spróbuj białoróżowej zwanej szwedzką. Lepiej ponoć znosi takie ziemię. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    608

Z dwóch hektarów z czego 1,5 to piach 36 bel 120 ze starego walcowego Claasa. Chyba jest dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3958
8 godzin temu, alfa napisał:

Masz koniczynę na torfie? Ja mam 4 ha torfowej siana nie pamiętam ile razy i koniczyna powschodzi a jak do koszenia ani jednej 

Jak wyżej kolega napisał spróbuj szwedzkiej. Przerabiałem temat. Czerwona się nie utrzyma. A szwedzka jak puści korzeń to dwa - trzy lata da radę 

7 godzin temu, niesamowity90 napisał:

Z dwóch hektarów z czego 1,5 to piach 36 bel 120 ze starego walcowego Claasa. Chyba jest dobrze. 

Chciałbym taki piach 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3958

Od soboty miał być tydzień deszczy a dziś tak jak piszesz zrobiło się całe 0. W prognozach pada ale nie w rzeczywistości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7369

Nie wiem która u mnie przetrwała bo do kwitnienia jej jeszcze daleko 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    349
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, krzychu121 napisał:

Od soboty miał być tydzień deszczy a dziś tak jak piszesz zrobiło się całe 0. W prognozach pada ale nie w rzeczywistości 

Kurla znów lipny rok się szykuję dobrze chociaż że dwa razy Tyle trawy co rok temu zebrałem. Oby w czerwcu padało to kukurydza będzie 

Edytowano przez dantur96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3958

Poyebane to wszystko. Piaski sacharyjskie podobno do nas docierają a fronty nie mogą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj