danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

radekz200    6883
13 minut temu, niesamowity90 napisał:

Kupował już ktoś folię do bel 750? Jakie i po ile w tym roku ? Ja spróbuję tego Power Stretch, ktoś tu chwalił w zeszłych latach, 380 zł rolka.

w tym roku 750 to już po 300 zł kupi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3999

Za 300 to jakaś firma krzak. Folia po roku się rozleci. Power stretch czy ensibal belki po 3 lata stoją i towar w środku ok 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    608

Chyba przy całej palecie czy jakoś tak Power stretch 360 brutto wychodzi. Przy jednej rolce 380 kosztuje, im więcej tym taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1888
30 minut temu, krzychu121 napisał:

Za 300 to jakaś firma krzak. Folia po roku się rozleci. Power stretch czy ensibal belki po 3 lata stoją i towar w środku ok 

A mój krzak ManuAgri7 za 300 brutto stoją od roku i nic się nie dzieje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolandOnion    168

Na erli są ensibale i silozety po 308 zł z darmowa wysyłką jak ktoś by chciał . 500 oczywiście.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    792

Działamy z pierwszym w tym roku 8ha bo reszta rośnie dopiero.

20240513_115154.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6976

Ja w sobotę zbierałem

 

1 godzinę temu, PolandOnion napisał:

Na erli są ensibale i silozety po 308 zł z darmowa wysyłką jak ktoś by chciał . 500 oczywiście.

Nie wiem po ile lokalnie w sklepach, ale 308 wydaje się dobrą ceną biorąc pod uwagę, że na erli wysyłka gratis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3999
1 godzinę temu, Mateusz1q napisał:

A mój krzak ManuAgri7 za 300 brutto stoją od roku i nic się nie dzieje 

No właśnie od roku 

Ja dziś zbieram. Wychodzi 12-13 bel 135 cm po 26 nożach po zmiennej komorze. Zgniot na max. Nie spodziewałem się takiego plonu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    359

Uważaj bo ci trawke będzie podbierał na gniazda 🤭😂😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    359
40 minut temu, ChiquitaB napisał:

Byle czego innego nie przyniósł

Niech przynosi będzie komu ziemię przepisać 🤭😂😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12269

https://www.olx.pl/d/oferta/folia-do-sianokiszonki-sianokiszonka-silagro-750-CID757-IDv7mot.html 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5263
2 godziny temu, ChiquitaB napisał:

Parka mi starczy, trzeciego nie trzeba

Jak się strzela, to można coś trafić 😅🙃

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    105

Ja dopiero 3ha. I nie mam pomysłu kiedy dalej kosić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3999
43 minuty temu, Leszy napisał:

Jak się strzela, to można coś trafić 😅🙃

I nabój zostaje w środku 😄

5 minut temu, kampl napisał:

Ja dopiero 3ha. I nie mam pomysłu kiedy dalej kosić. 

Ja jutro kończę bo już zaczyna się mocno starzec 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    105

No właśnie. A ja się wziąłem za remonty.  mam jeszcze 2 dni roboty. Ojciec wyjechał a tak by chociaż mi spresowal, ale najgorzej mnie trzyma owijanie. Bo robię 10 na godzinę. I jak pokolei doj waluj presuj, owijaj kos doj to wychodzi mi 2ha trawy dziennie zrobione a roboty na 12h

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    792
Napisano (edytowany)

Kampl to ja robiłem 4ha dziennie samemu przy balotach plus karmienie dojenie itp.

Wyszło 1.2 przyczepy z ha to zadowolony jestem, przykrycie na jutro dzisiaj głowę urywa wiatr

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19864

I u mnie najwęższe gardło to owijanie. Samemu zwinąć, zwieźć najczęściej dosyć daleko i owinąć to 100 kulek jest max

Jak jest z kim to i pod 300 dziennie pykne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    359
36 minut temu, ChiquitaB napisał:

Kampl to ja robiłem 4ha dziennie samemu przy balotach plus karmienie dojenie itp.

Wyszło 1.2 przyczepy z ha to zadowolony jestem, przykrycie na jutro dzisiaj głowę urywa wiatr

U mnie dziś znajomy wozi to gorzowska daje mu dwie z hektara 43m3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    443

Panowie jak to jest z przechowywaniem oprysków? Zostały mi 2 pełne nieotwierane butelki chwastoxu z listopada 2022, leżały w garażu nie ocieplanym więc wiadomo na minusie bywało. Z tego roku zostało mi adengo 8 butelek 0,5 l ale nie zdążyłem popryskac, kukurydza ma już 3 liście. Będzie działac za rok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6976

Jeśli schowasz przed mrozem to na luzie, nawet po upływie terminu ważności. Te przemrożone to loteria. Najwyżej zrobisz poprawkę


Mam u siebie taki środek jeszcze w szklanej butelce, który leży pod garażem min. ze 30 lat i nawet butelki nie rozsadziło 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj