danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ZetorMisio    433

Zapytam w tym temacie, jakie macie opinie o stanie/ sklepie 

Kozackakukurydza.pl ? 

Mają jakiś wyjątkowo tanie nasiona kukurydzy. Worki 80 tys po 460 zł, a jakieś zestawy na 5 ha to jest 5 worków ( no i 5 różnych odmian) po 2100. Siał to ktoś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mr1997    51

Za miesiąc, taryfa c12a, Przy zakładaniu nowego licznika na oborę nie było innej możliwości 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf2551    10
15 minut temu, mr1997 napisał:

Za miesiąc, taryfa c12a, Przy zakładaniu nowego licznika na oborę nie było innej możliwości 

A składałes do końca listopada wniosek na obniżenie ceny prądu dla firm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3999

https://www.e-sadownictwo.pl/wiadomosci/z-kraju/12223-od-lutego-elastyczne-terminy-stosowania-nawozow-naturalnych

Donosicieli ten artykuł nie pocieszy. :)

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3999

Ojcu kilkanaście lat temu też chcieli wcisnąć oddzielny licznik na oborę ale wolał puścić kabel od licznika z domu. Cały czas jesteśmy na taryfie g więc podwyżki nie są aż takie straszne. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    358
2 godziny temu, mr1997 napisał:

Tak to już po obniżce tyle jest nawet kartka 

To jakie masz zużycie i ile wcześniej płaciłeś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmen    54

To może w fotowoltaike  uderz chyba do końca lutego można złożyć na zwrot przez prow, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    85

stosował ktoś z Was? https://vetmeds.pl/inmodulen-zawiesina-do-wstrzykiwan-dla-bydla-owiec-swin/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12267

https://lukow24.pl/informacje-lukowskie/wybuch-gazu-w-oborze-bylo-w-niej-100-krow/sHekDp0q09qei7h3uN2y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

gdzie w tym nowym IRZ składa się wniosek o wydanie dokumentu z ilością DJP do wniosku na paliwo do gminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbert098    70
Kierownik napisał:

kto wie kiedy wyniki za 2022 z federacji?

za tydzień podsumowanie roku 2022 w moim powiecie i nagrodzenie najlepszych hodowców więc juz pewnie są, pod koniec tygodnia mam próbny to zootechnik juz moze będzie mieć listę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    791

Ja mam na innej działce obore i kabel ciągnąłem ze 130m i na taryfie g ciągnę. Na dofinansowanie można 10kwh na dom i chyba do 40 albo 30 na gosp wziasc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxler    316
9 godzin temu, ChiquitaB napisał:

Ja mam na innej działce obore i kabel ciągnąłem ze 130m i na taryfie g ciągnę. Na dofinansowanie można 10kwh na dom i chyba do 40 albo 30 na gosp wziasc.

Dowiadywałem się dokładniej o tych warunkach na pv?  Gdzieś słyszałem że wniosek musi być robiony z bankiem energii bo tak odrzuca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6873
12 godzin temu, semos napisał:

stosował ktoś z Was? https://vetmeds.pl/inmodulen-zawiesina-do-wstrzykiwan-dla-bydla-owiec-swin/

A

9 godzin temu, danielhaker napisał:

Mam blisko na pół roku nadpłaty, bo omyłkowo przez poprzednie pół roku ustawiłem podwójnie automatyczny przelew za prąd, tak więc tegorocznych podwyżek nie odczuwam xD

Chcesz to możesz płacić u mnie teraz 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    791

Nie wnikałem bo juz mam dobre 20kwh założone. A jedynie znajomy co mi wnioski na dofinansowania robil dzwonil czy nie chce i tak ogólnikowo mowil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel156    31

Był wczoraj Veta u tej krowy z podejrzeniem przemieszczenia trawieńca. Na szczęście okazało się że to nie trawieniec. Krowa dostała kroplówke , jakiś wlew ziołowy. I czekamy na efekty. Trochę paszy pobiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris31    5

Witam, jak teraz sprzedajecie bydło do rzeżni, to należy wpisać nr rejestracyjny kupującego czy nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj