tvt

zetor 7540 8540 9540 10540

Polecane posty

gm18    5

my właśnie dzisiaj zgodziliśmy zetora 8540 za 54500 zł na liczniku 3650 mth z 1998 i we wtorek mamy go odbierać niby wszystko działa ehr, skrzynia nie skrzypi ale co tam jeszcze można sprawdzić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slowik    0

Witam!Chcial bym sie dowiedzec czy w zetorze 10540 jest wylacznik masy,jesli tak gdzie sie znajduje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion430    0

Panowie u mnie Zetor 10540 również jest nie do zajechania kazdy tak myślał do czasu aż nie rozerwało obudowy skrzyni teraz bedzie czekał do zimy na remont a co do wyłącznika masy to mozasz w bardzo prosty sposób go zamontować i jeśli go nie miałes możesz go mieć bo seryjnie to nie było montowane w tych traktorach . Apropo Spalania @ PAWEŁ

z toba moge sie kłucić do spalania w tym traktorze nie amm zastrzeżeń .


człowiek z zapałem na przyszłość gospodarowania wielkoobszarowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion430    0

Jak tą skrzynię rozerwało?:lol:

 

 

 

Poprostu nie wytrzymała presji z za dużym pługiem


człowiek z zapałem na przyszłość gospodarowania wielkoobszarowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slowik    0

Od niedawno użytkuję zetor 10540 i mam pytanie odnośnie skrzyni biegów. W moim zetorze mam 3 biegową skrzynię biegów z podwójnym wzmacniaczem momentu. Interesuje mnie czy ten wzmacniacz działa na takiej samej zasadzie jak w ursusach czyli ze nie mozna dlugo go używać, czy też można na nim jeździć jak na normalnym biegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion430    0

chodzi ci o to cos pod kierownicą ???


człowiek z zapałem na przyszłość gospodarowania wielkoobszarowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion430    0

No to masz przyspieszacz jak w kombajnie można powiedziec 1 2 3 zółw 1 zając 3 bo szosowe i polowe masz po prawej stronie fotela kierowcy


człowiek z zapałem na przyszłość gospodarowania wielkoobszarowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slowik    0

W ursusie mozna jezdzic maksymalnie 15 minut na wzmacniaczu tak pisze w instrukcji czy w tych zetorach tez tak jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Nie no w Zetorze mozna cały czas jeździć i mu nic nie będzie. A co do spalania to powiem że włąsnie duzo one nie palą miałem różne ciągnikii wiem ile palą i on ile pali. Ta seria jak to mówią dilerzy Zetora i innych marek były najlepsze ciągnioki na tamte czasy najlepiej wykonane i bardzo mocne jedynym ich małym minusem to troche była podobno skrzynia która była troche awaryjna ale przewaznie ta co miała 3 biegi i 2 wzmacniacze bo ta z 4 biegami i 1 wzmacniaczem podobno dobrze chodziła.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markus    27

Zastanawiam się nad zakupem Zetora 10540, jednak mam obawy czy da rade współpracować z agregatem uprawowo-siewnym 3m(ares TL z wałem packera+ poznaniak). Masa takiego zestawu jest ok 1900/2000kg i dodam że jest dość długi.Agregat bez siewnika jak na razie współpracuje z Zetorem 7245 i ma bardzo ciężko na podnośnik. Jak myślicie czy da rade??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Kolego u masz zetor 10540 współpracował z Siewnikiem uprawowo-siewnym Amazone masa pustego to ok 2700kg , było to dla niego zdecydowanie za duzo podnosnik strasznie cierpiał a dodam ze sialiśmy nim tylko Rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

A teraz z innej beczki cos dla uzytkownikow ciagnikow tej serii. Jak wiadomo ciagniki tej seri ciezko zapalaja przy niższych temperaturach powodem tego jest rozrusznik ktory za wolno kreci, miałem ten sam problem załozyłem grzałke i w tamtym roku było dobrze ale musiała sie grzac 40 min teraz znalazłem na allegro tzn teraz w pozdzierniku jeszcze rozrusznik do 10540 z 9 zebami gdzie ten ktory mam ja ma 11 zaryzykowałem kupiłem i panowie teraz zapala jak samochod przy temp z dzisiaj np gdzie jest u mnie -16 zapalił za 2 przekreceniem wału o wiele szybciej kreci jak ten stary nie potrzebna grzałka i ciagłe ładowanie akumulatora, poradziłem sasiadowi do 9540 i tez jest zadowolony, jezeli ktos jest zainteresowany podaje link. Wydaje mi sie ze do mniejszych ciagnikow tej serii tez bedzie pasował ale jezeli ktos bedzie kupował mozna zadzwnonic i zapytac dokładnie

 

ROZRUSZNIK SZYBKI ZETOR 10540 ORGINALNY MAGNETON (848797553) - Aukcje internetowe Allegro


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markus    27

Taki rozrusznik to super sprawa :unsure: . Mam podobny przy Zetorze 7245 polecam każdemu, o wiele szybciej kręci i mało pobiera prądu.

@pawel6485 dzięki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

'Markus' myśle że Zetor dawał by sobie rade z tym ja iałem 9540 i robiłem z nim agregatem i siewnikiem 2,7 i sobie lekko śmigał beż problemu nie miał żednych problemów z podnoszeniem itp. Znajomy ma Forterre 11441 i robi nią z agregatem i siewnikiem 3m o masie bez zboża 2300kg a jak nasypie zboże to jest poza 2 i pół tony i ciągnik sobie z tym chodzi bez problemu tylko przud ma cały w obciążnikach a tak wszystko wytrzymuje a ten ciągnik to to samo co Forterra bo akuram ja mam 10641 i miałem niedawno 9540 i są identyczne ramijnona troche grubsze i wiem co może ta seria ..40 czyli moim zdanioem dociąż sobie przód i wszystko bedzie chodziło oka.

A poruszając inny wątek to ja miałem w swoim 9540grzałke i mu tylko starczało 10-15min i ciągnik na mrozie nawet -25 stopni palił za pierwszym razem bez problemu.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maresek2    0

No a ile trzeba przygotować kasiorki na dobrego 9540 i sa jakieś wrsje różniace sie w wyposażeniu. Szykuje się do "premi dla młodego" i spodobał mi się ma on byc głównym traktorem na pole orka i siew:), A niechce nic zachodniego w tych pieniądzach i potem jak sie popsuje to siedzieć i płakać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

'maresek2' szkoda że szybciej nie mówiłeś miałem maszynke malinke poprostu miał byś maszyne jak ta lala ale musiałem sprzedać bo nowego biore. A kasiory to tak ze 49-56 tyś już coś nawet nawet ale jak przeglądałem ciągniki to nie są az takie zadbane ale ogółem są w dobrym stranie .


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8540    0

Nie no w Zetorze mozna cały czas jeździć i mu nic nie będzie. A co do spalania to powiem że włąsnie duzo one nie palą miałem różne ciągnikii wiem ile palą i on ile pali. Ta seria jak to mówią dilerzy Zetora i innych marek były najlepsze ciągnioki na tamte czasy najlepiej wykonane i bardzo mocne jedynym ich małym minusem to troche była podobno skrzynia która była troche awaryjna ale przewaznie ta co miała 3 biegi i 2 wzmacniacze bo ta z 4 biegami i 1 wzmacniaczem podobno dobrze chodziła.

 

A co się w tej 3 biegowej działo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Ja mam 8540 ze skrzynia 3 biegowa i podwójnym wzmacnaczem momentu. Skrzynia wmiare chociaż remont już robiłem wzmacnicz monetu. Ciagnik miał 6tys.mtg gdy go kupiłem w 2006. Wzmacnacz padł na jesien 2008. Przy orce na zime. Pamiętam jak dziś :) 4000zł w plecy. Części kosztowały 2,500zł. Zaznacze od razu zę kupiłem cały nowy plus nowy docisk sprzęgła i tarcza nowa porcelanowa od fortery. Tak to wygladało mniej wiecej. Ale ciągnik jest twardy to trzeba przyznac.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petekw    3

Panowie pojawił sie z problem z moim zetorkiem 8540. Otóz rozladowuje mi sie akumulator. Tak sam z siebie!! tzn. Naladuje go cignik odpala bez problemu. Postoi 2 dni i d*pa. akumualtor rozladuje sie tak ze az nie ma sily okrecic rozrusznikiem. Ekspertem nie jestem ale wydaje mi sie ze cos robi zwarcie. Pomożcie.


Zetor 8540
MF 365
Ursus C-360 3P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

niekoniecznie musi być zwarcie może już "dokonuje żywota" sam mam taki i może nawet 2 dni nie trzyma a prąd mam rozłączony tzn aku odłączony

Możesz odłączyć jedną klemę i zobacz czy prąd "zniknie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jeziosky
      Witam! Mam taki temat do dyskusji;  Oringi na tulejach w Zetorach. Wiadomo że dość często padają w Zetorach uszczelnienia tulei silnikowych.  Jak myślicie dlaczego tak jest? Z mojego doświadczenia, dość skromnego bo dotyczącego tylko dwóch Zetorów wydaję mi się  że oringi są dość luźno pasowane. Tuleje z nowymi uszczelniaczami wpadają w blok właściwie pod swoim ciężarem. Co ciekawe nowe oringi powinny mieć wymiar katalogowy 104x4,2  a mierząc je  mają max 4,0 mm.  Czy ma ktoś doświadczenie z zastosowaniem  innych  uszczelniaczy silikonowych ale grubszych np. 4,4?
    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj