Zaloguj się, aby obserwować  
franky69

Claas Cosmos, Corsar, Comet

Polecane posty

franky69    1

Witam wszystkich i mam pytanie odnośnie tych trzech typów kombajnów Claas, czym się różnią, czy mają bardzo odmienną budowę. Chcę kupić taki mały kombajn, ale który wybrać !!! Z góry Dziękuje za wszelką Pomoc Pozdrawiam


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Te typy to egzemplarze prawie muzealne ;) ,znajomy miał Cosmosa i sprzedał go na części .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Skoro masz aspiracje na taki kombajn to zatrzymaj pieniądze na bardziej ekonomicznie uzasadnione zakupy. Taki kombajn w najlepszym wypadku ma 30 lat, często i 40. Nie warto kupować takie klasyka, gdyż jakość pracy, wydatki na naprawę, dostępność części, jak również czas poświęcony na obsługę, nie nastraja do zakupu takiego typu kombajnu. Lepiej zrobisz, gdy zamówisz usługę mimo, iż każdy chciałby być niezależny. Zamów kombajn przed sezonem i ustal szczegóły zlecenia, a kasę którą masz wydać przeznacz w części na płynny negocjator, a po sezonie wypraw sobie huczne dożyłki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas26    2

Ja mam Cometa z 1969 roku.Kosiłem nim przez 3 sezony ok 6ha i nie narzekałem.Przez ten czas nie miał praktycznie żadnej poważniejszej awarii.A czyści dużo lepiej jak Bizony co jeżdzą u nas usługowo.Części też można wiekszość kupic jeszcze nowych..Ja polecam ale na maks 7ha bo więcej to już trzeba sie omęczyć przy koszeniu.Ja mam jeszcze z benzynowym silnikiem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alek162    1

Może poszukaj Claasa Consula, bardzo miło się nim pracuje:) Albo coś z małych MF?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Witam Dobrze zdaję sobie sprawę z tego że taki kombajn jest już dość leciwy ! Ale nie w tym rzecz, potrzebuje małego kombajnu na poletka doświadczalne a napraw się nie boję części są i warsztat też. Będzie kosił max 4 ha Może ktoś wie jaki są różnice między tymi trzema kombajnami Claasa, bo z pozoru są podobne ale jednak muszą się czymś różnić Tylko czym ??? Pozdrawiam


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas26    2

Napewno różniły sie rocznikiem i rodzajem silników.Pierwsze były chyba robione Comety potem Cosmosy a ostatnie były Corsary.Comety miały chyba przeważnie silniki benzynowe chłodzone powietrzem tak jak mój i szerokosć koszenia 1,8m.Cosmosy i Corsary miały większą powierzchnie wytrząsaczy i wspomaganie kierownicy i troche większą szerokosć koszenia.Ale ogólnie na pierwszy rzut oka te kombajny są prawie identyczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

u nas oryginalnie w cosmosie byl silnik benzynowy ale caly czas byly z nim problemy, non stop sie grzał i nie dalo sie normalnie pracowac, szerokosc koszenia to 2m, aktualnie siedzi w nim silnik pekinsa 4 cylindry, bardzo oszczedny i nie zawodny ;)

w ostatnie zniwa wymienilem pasek jezdny i linke od gazu, wydatek nie duzy choc pasek jezdny droższy od tego z bizona :D

 

byl to praktycznie pierwszy kombajn we wsi, choc nie zaprzecze ze przydałby sie większy, rocznik to 1969.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franky69    1

Dziękuje za Link :D Ale mimo to może jacyś użytkownicy takowych Claasów będą się wypowiadać na ich temat Zapraszam


Kupię literaturę do starych ciągników i maszyn rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ISARIA    0

Witam.

Jestem posiadaczem kombajnu Claas Corsar z sieczkarnią, kombajn posiada silnik Perkins 4 cylindry, szer. koszenia 2,40 m.,koszę nim 10 ha.i jak na razie to nie narzekam. Zakupiłem go bo wnerwiły mnie "terminowe usługi".Corsar posiada wspomaganie. Po mimo swoich lat maszyna pracuje jak zegarek - dobry zegarek. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj