dawid1862

Fendt 310 LSA [opinie]

Polecane posty

dawid1862    1

Witam!!!mam zamiar zakupic ciagnik fendt 310 lsa 88r!!!Chcialbym dowiedziec sie czegos na temat tego sprzetu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zalew    0

Sa to bardzo dobre oszczędne ciagniki, posiadam równierz 310 lsa i z ta skrzynią 30km/h da sie żyć to najwolniejsza skrzynia, sprawdz działanie tej skrzyni bo w tych modelach skrzynia sie psuła i sprawdz działanie sprzegła na turbomacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1862    1

Tylko jak ta skrzynie i sprzegło sprawdzic???wiadomo biegi beda wchodzic!!!sprawa wyglada tak ze do tej pory jezdzilem zetorami a fendt to kompletnie co innego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zalew    0

Zmienieaj po kolei wszystkie biegi w góre i potem i dół, i sprawdz czy rzaden bieg przy ruszaniu nie wyskakuje.zajrzyj do bagnetu od poziomu oleju w skrzyni z tyłu jest, posprawdzaj wszystkie predkości wom, czy świece dobrze grzeją, czy EHR prawidłowo działa no i naped

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz13    0

słuchaj niebuj sie Fendtów ;) to normalny ciągnik trzeba posprawdzać wszystkie oleje skrzyni styłu na zwolnicach silnik w chydraulice sprzodu w moscie włoncz największy bieg i powoli dodawaj gazu jak zacznie ruszać to znaczy że ma odpowiedni poziom oleju w skrzyni poslizgowej czyli turbomatik jak cos to pisz moie gg 665 40 76 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

I ja chciałbym dodac swoich pare zdan do tego tematu. Po pierwsze nie ma 22 letniego ciagnika ktory bylby w stanie idealnym tak jak to piszesz. Musisz liczyc sie z tym ze usterki nadejda wczesniej czy pozniej. Po drugie istnieje mozliwosc zdjecia blokady 30 mk/h. ale uwaga nie jest to mozliwe we wszystkich ciagnikach, jesli ciagnik posiada tzw. "bieg superwolny" musimy liczyc sie z kosztami gdyz musi byc wymienionych parę dodatkowych czesci. Po trzecie, mozesz wprawdzie skontrolowac stan oleju w skrzyni i w zwolnicach ale nie wiele ci to da, jesli juz to musialbys troche pojeździć a pozniej sposcic caly olej i wtedy dopiero zobaczysz czy nie ma w nim zadnych opilkow metalu a wiec czy skrzynia sie nie "sypie". A co do sposobu sprawdzania sprzegla turbo opisanego przez "Tomasz13" to mialbym wielkie zastrzeżenia...( i nie chodzi mi tutaj o ortografie ;) ). Jeśli juz chcesz naprawdę sprawdzić dokładnie odpowiedni poziom oleju to musisz go spuścić i dokladnie zmierzyc ile go bylo w sprzęgle. W tym dziwnym sposobie kontroli co opisał "Tomasz13" to ruszy każdy ciagnik, obojetnie czy ma mniej czy wiecej oleju w Tutbosprzegle. A co do samego ciagnika to byl to naprawde dobry ciagnik, zwroc jednak uwage na podnosnik tylny a szczegolnie na system EHR gdyz w razie awarii naprawa jest kosztowna i dosyc skomplikowana. A reszta bedzie zależała w duzej mierze od szczęścia.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TymonMasa    0

@kosti to opisz dokladnie s jaki sposob dokaldnie sprawdzic czy spzreglo turbomatik zachowuje sie prawidlowo czy jakies elementy sa juz zurzyte i czy moze cos z tym miec wspolnego wysprzeglik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1862    1

Predkosc max 30 km/h jakos przezyje tylko nie wiem czemu nie ma 40km/h!!!Niech bedzie ze stan jest bardzo dobry!!!w jaki sposó mam sprawdzic dzialanie podnosnika ehr wiadomo ze bedzie podnosil!!!Zdecydowalem sie na FENDTA poniewaz moj znajomy kupil 308 lsa 89r z turem!!!Uzytkuje go juz dwa lata i bardzo go sobie chwali mimo iz ma w stajni ursusy i mf to jednak uwaza ze fendt jest najlepszy!!!Po niedzieli jade po niego jednak jestem zdecydowany go kupic!!Wiadomo wyglad nie mowi o wszystkim ale wyglada lepiej niz nie jeden fedt z 96r ktos musial naprawde o niego dbac!!!A co z silnikiem,skrzynia itd to juz loteria!!!Co ma byc to bedzie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

z wygladem to bywa roznie , najgorzej jak ciagnik byl w jakiejs duze firmie i jezdzilo nim niewiadomo ile osob...wtedy malo kto dba o taka maszyne. Z wlasnych obserwacji i praktyki wiem ze halendrzy bardzo nie dbaja o takie maszyny. Znam holendra co na na pierwszy przeglad przyjechal po 1800 roboczogodzinach!!! I to tylko dlatego ze co mu sie zepsulo....a jego pierwsze slowa to byly..."gowniany Fendt",i oczywiscie chcial zeby naprawa byla na gwarancji...dla wiekszosci holendrow , jak oni to mowia maszyna jest do pracy a nie po to zeby stala w warsztacie na wymiane oleju, w takich przypadkach to az rece opadaja. A co do podnosnika to zobacz jak podnosi, czy dzialaja funkcje podnoszenia z zewnatrz, gdyz to jest slaby punkt EHR-u... po jakims czasie przyciski sa zasniedziale i dochodzi do zwarc ktore moga spowodowac uszkodzenie elektroniki.A co do sprawdzania Turbosprzegla to nalezy zaciagnac hamulec reczny, dla pewnosci wcisnac rowniez pedal hamulca noznego, wlaczyc najwyzszy bieg dodac gazu na maxa poscic sprzeglo i obserwowac co dzieje sie z obrotami silnika ( normalnie musi byc 950-1100 ). Jesli obroty spadna ponizej 900 to znaczy ze albo jest za duzo oleju w sprzegle albo jest wlany niewlasciwy olej. A jesli jest wiecej go moze byc za malo oleju lub uszkodzone sprzeglo.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TymonMasa    0

no to pewnie w imieniu wielu uzytkownikow prosil bym o podanie zalecanego oleju i mniej wiecej ile powinno byc wlane tego oleju np. w 611 ls??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

9,3 litra HD SAE 10W wymieniac co 5000 m/h


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1862    1

Fendt jest sprowadzony z niemiec!!!kosti68 nie strasz juz tak bo wiadomo ze wszystkie traktory sie psuja tylko ze FENDT jest x-razy drozszy w naprawie!!!Gdybym zakladal ze ma sie od razu wszystko rozleciec to wogole bym traktora nie kupil!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosti68    17

nie wydaje mi sie zeby fendt byl drozszy w naprawie niz inne zachodnie marki ciagnikow.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TymonMasa    0

ja również jestem zdania iż wcale w naprawie jest tyle droższy moze i czesci sa drozsze ale napewno lepszej jakosci i tak czesto sie nie psuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukas85
      Witam
      Mamy problem z ciągnikiem Fendt 306lsa w wersji bez ehr. Ciągnik kolegi więc nie znam dokładnie historii ale z tego wiem słabo podnosił podnośnik tylny. Pompa została wymieniona na nową i od tego czasu podnośnik podnosi ale się nie opuszcza. Nawet pod obciążeniem nie idzie do dołu. Ciągnik ma zamontowany ładowacz czołowy i ten działa poprawnie. Może ktoś miał podobny przypadek i posłowie gdzie szukać przyczyny ?
    • Przez Lulek021
      Witam, 
      Po uruchomieniu traktorka świecą dwie lampki od kierunku jazdy, przełącznik nie reaguje, również świeci kontrolka od przedniego napędu(przedni napęd działa wg włącznika przedni napęd powinien być wyłączony. problem znnika gdy traktor popracuje z 40 minut. Koś spotkał się z takim probemem?
    • Przez Kazik41
      Witam
      Mam następujący problem z moim fendtem (98r) otóż rewers nie przełącza biegów tylko blokuje sprzęgło na wyświetlaczu widnieje trójkąt oraz dźwignia zmiany biegów.Gdy mechanicznie przełączę bieg (w podłodze kluczem) to jedzie do tyłu a do przodu blokuje sprzęgło i odwrotnie.odpinałem akumulator oraz przewody od komputera nic nie pomogło cewki elektrozaworów również są sprawne.Komputer nie pokazuje żadnych błędów.Pojęcia nie mam co się mogło stać.Może ktoś miał ten sam problem i wie jak to odblokować?
      Czekam na odpowiedz.
    • Przez Lorak54213
      Witam ktoś wie gdzie mogę dostać takie kontrolki do Fendta turbomatic 

    • Przez Damiano604
      Witam, kupiłem Fendta 312 LSA (92 r.) z uszkodzoną skrzynią, po zrobieniu skrzyni została kwestia elektroniki, podłączyłem kostki według schematu instalacji i problem polega na tym że po przekręceniu pozycji na błotniku na stały przedni napęd, świeci kontrolka na pulpicie że jest on załączony, natomiast mam podniesione przednie koło na lewarku i przedni napęd nie jest załączony, tak samo miałem gdy wrzuciłem dwie pozycje dalej czyli blokada 4x4 też nie działało nic. Po przełożeniu cewek między sobą( przedni napędem a szperą), po uruchomieniu silnika przedni napęd nie działa natomiast gdy przełączę na ostatnią pozycje (blokada 4x4) to wtedy przedni napęd załącza, bo mam przednie koło na lewarku wtedy nie można nim kręcić, tak samo jest wysunięty siłownik od szpery. Mierzyłem rezystancję na cewkach i wynosi ona obydwu 9,2 Ohm (tak jest też w instrukcji napraw), natomiast napięcie jak jest na zgaszonym to 5V, gdy odpalę to 14,4V. Pytanie czy może być uszkodzony e-box, czy może gdzieś masy brakuje, myślałem jeszcze aby wykręcić te trzpienie które są wkręcone w płytę sterującą na które nachodzi cewka, być może wewnątrz ten trzpień nie pracuje. Proszę o podpowiedz. Z góry dziękuje. Pozdrawiam!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj