Polecane posty

pedro2    7223

Krowiarka, ale to jest chyba bardziej przeciw zagrzewaniu tmr niż mikotoksyn?
Jakie by te preparaty nie były to tylko łagodzenie skutków, a cała robota to wyeliminować przyczyny
Dajecie zakiszacze? Jeśli tak to jakie bo chce w tym roku spróbować.


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

Fortisorb kosztuje 25zł za kg na początek wziąłem 10kg pierwszy tydzień dam tak jak rolstudent radzi 35g potem zejde na 25 zobaczymy jaki bedzie efekt. Mi qq w pryzmie sie grzała nie na stole, chociaż w te upały przywozilem 2 razy bo przez noc poleżała i zaczynała się grzać dlatego rozglądam się za wycinakiem. kostkę postawię to nic się nie powinno grzać.

nie prawda jest ze jak wytniesz wycinarka nie bedzie sie grzac.. to ten fortisorb daje sie do pasowozu nie do kiszonki w pryzme tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7223

Tak on jest od mikotoksyn dajesz krowom. Kostka chyba jednak dłużej wytrzyma niż luzem


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Żeby nie wałkować znowu powiem krótko, dobrego preparatu taniej jak za 500 zł nie kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci    6

Na jedno wyjdzie ten z soymaxa jest 4 razy tańszy ale za to trzeba go dać 4 razy więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

To mam dostępne od ręki w najbliższej okolicy. Poza tym nie mam mieszalnika i mieszam treściwą w taczce więc dla mnie na porcje paszy lepiej sypnąć i wymieszać100g a nie 25g. Co lepsze nie wiem bo nie mam porównania. Stosuje to tylko doraźnie a jak stosuje to jest poprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Widzicie poprawę po stosowaniu tych preparatów od mykotoksyn? Jeżeli pasze są czyste (teoretycznie), nie zagrzane ani nic, to stosowanie tego ma jakiś sens? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7223

Troker a co z witaminami? Bo te tańsze od miko podobno wiążą wszystko i tak jakby krowa dostawała "suchą" tresciwa bez żadnych dodatków


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Ja tam daje z witaminami. Nigdzie nie znalazłem w opisach przeciwwskazań. Z tym że tak jak napisałem wyżej ja ten absorbent stosuję doraźnie. Rzadko mam problem z problematycznymi paszami. Ma być na dniach żywieniowiec z tej firmy to zapytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

te tańsze wiążą witaminy,ale nie wszystko. Powiedzmy 30% witamin zostanie zatrzymane.Ja kupuje Mykocydforte cena około 450zł za 25kg.Tylko żywieniowiec jeden mi mówił,że wszystkich toksyn nie jest w stanie zniwelować tylko cześć. Lepiej kupić coś lepszego.Wtedy efekt będzie lepszy.Też kupiłem na toksyny za 100zł,efektu żadnego nie było.Dawkowanie też jest inne te tanie trzeba podawać w większych ilościach,także prawie na to samo wychodzi.Po użyciu jedno worka który starczył mi na miesiąc efekt był,ale po 3 tygodniach od stosowania.60% mniej zapaleń.Zapalenia pojawiały się,ale wystarczyła maść i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powiem tak biedny Polak po szkodzie na zakiszacze ludzie szkoduja kasy a później 4 razy tyle wydadzą na unieszkodliwiania toksyn zapalenia gratis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Kargo jaki zakiszacz polecasz bo w tym roku startuje z kukurydzą(kiszonka) i nie chciałbym coś spartolić?

PS. Leszek100 jaką maść stosujesz na zapalenia? Leczysz tą maścią zapalenia kliniczne, takie jak spuchnie ćwiartka?


A i jeszcze do tematu absorbentów mikotoksyn. Na co dzień stosuje bufor z soymax: https://big-agro.pl/produkt/bufor-max-25-kg/. Ponoć wiąże też mikotoksyny. Odpukać na razie zapalenia występują u mnie sporadycznie. Nie wiem czy to zasługa tego bufora a może zwracają mi się inwestycje w użytki zielone(odnowa, podsiew markowych traw). Jest na razie ok więc nic innego nie szukam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    874

eh... zakiszacz??? Najlepszy zakiszacz to co najmniej 20cm ziemi, tylko najgorsze jest jej zbieranie oraz kucie w zimę.


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7223

Ja cały czas daje ten bufor z soymaxu i co... ostatnio przy zamawianiu zapytałem czy nie mają czegoś dobrego od mikotoksyn i powiedziała, ze właśnie buformax poleca wszystkim bo jest świetny na miko :P czego oczekujesz od preparatu za 80zł... każda krowa u każdego jest przytruta tylko jedna w mniejszym druga w większym stopniu, az przychodzi jakaś wyjątkowa sytuacja jak np zepsuta qq czy kiszonka z piachem i wszystko wyłazi. Ja tak to zaobserwowałem u siebie


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Jeszcze na jedną rzecz trzeba zwrócić uwagę. Ja w tym roku myślałem że przytrułem krowy treściwą(brzydka kukurydza, stare brudne z odchodami gryzoni zboże) a tak naprawdę krowy złapały robaki(nicienie żołądkowo-jelitowe). Objawy m.in kaszel, ślinotok,osowiałość. Jakoś nie odrobaczało się u nas systematycznie krów  a to duży błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Powiem tak biedny Polak po szkodzie na zakiszacze ludzie szkoduja kasy a później 4 razy tyle wydadzą na unieszkodliwiania toksyn zapalenia gratis

 

 

Jak myślisz, że zakiszacze załatwią sprawę to jesteś w błędzie. Przerabiałem to nie raz. Od kilku lat obsypywałem grubo piachem bez zakiszaczy i było super, praktycznie, zero strat. W tym roku plaga myszy spier***iła wszystko. U sąsiada z zakiszaczami plus siatka i opony gnije po całości u mnie tylko placami i tak naprawdę nie wiem co jest gorsze. W trawach to co innego zwłaszcza ze starych nieprzesiewanych łąk zakiszacze robią świetną robotę ukierunkują fermentację jak trzeba, ale to co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Jak myślisz, że zakiszacze załatwią sprawę to jesteś w błędzie. Przerabiałem to nie raz. Od kilku lat obsypywałem grubo piachem bez zakiszaczy i było super, praktycznie, zero strat. W tym roku plaga myszy spier***iła wszystko. U sąsiada z zakiszaczami plus siatka i opony gnije po całości u mnie tylko placami i tak naprawdę nie wiem co jest gorsze. W trawach to co innego zwłaszcza ze starych nieprzesiewanych łąk zakiszacze robią świetną robotę ukierunkują fermentację jak trzeba, ale to co innego.

Dokładnie do kukurydzy nie potrzebny jest zakiszasz.Kukurydza super się zakisza bez dodatków tylko,trzeba ją dobrze uformować,ubić pokryć piachem czy innymi wynalazkami,żeby powietrze się nie dostało.Najlepsze to silosy na kiszonkę,ale trzeba trochę kasy wyłożyć.

 

Kargo jaki zakiszacz polecasz bo w tym roku startuje z kukurydzą(kiszonka) i nie chciałbym coś spartolić?

PS. Leszek100 jaką maść stosujesz na zapalenia? Leczysz tą maścią zapalenia kliniczne, takie jak spuchnie ćwiartka?

A i jeszcze do tematu absorbentów mikotoksyn. Na co dzień stosuje bufor z soymax: https://big-agro.pl/produkt/bufor-max-25-kg/. Ponoć wiąże też mikotoksyny. Odpukać na razie zapalenia występują u mnie sporadycznie. Nie wiem czy to zasługa tego bufora a może zwracają mi się inwestycje w użytki zielone(odnowa, podsiew markowych traw). Jest na razie ok więc nic innego nie szukam. 

Sam nie wiem do końca,ale chyba ten produkt na toksyny trochę pomógł bo kilka krów wyleczyłem samą maścią.Jedna krowa miała po doju ćwiartkę jak kamień chciałem dać antybiotyk,ale wydoiłem jeszcze raz dojarką,posmarowałem i rano zeszło jak ręką odjął. Dała kilka serków,a wieczorem sito było już czyste.Pozytywnie się zdziwiłem. Maść z nagietką.Jak chcesz to jutro sprawdzę nazwę. Twój produkt wiąże mikrotoksyny,ale też witaminy które dajesz krową. Niestety u mnie już sporo antybiotyków nie działa,dlatego dalej szukam innych sposobów na zapalenia. Najważniejsze to żywienie,czyli zdrowe krowy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256

Krowiarka, ale to jest chyba bardziej przeciw zagrzewaniu tmr niż mikotoksyn?

Jakie by te preparaty nie były to tylko łagodzenie skutków, a cała robota to wyeliminować przyczyny

Dajecie zakiszacze? Jeśli tak to jakie bo chce w tym roku spróbować.

 

U mnie przez kilka lat dawałem zakiszacze do kukurydzy i może było tylko ze 2 lata że się nie psuło, a tak to jeśli zaczęło się psuć to normalnie gotowała się pryzma. Nie będę mówił jakie to zakiszacze ale bardzo znane z dobrej firmy nie będę im antyreklamy robić. W tym roku bez zakiszaczy 1 pryzma jeśli się psuła to była pleśń ale kukurydza była zimna, 2 pryzma jak narazie idealna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chyba wiadomo że błędów technicznych podczas robienia pryzmy kiszonki nic nie uratuje głównie chodzi o to żeby była stabilna termicznie czyli nie grzała i nie było pleśni i grzybów w trakcie wybierania kieszonki. Ja zwykle stosuje dwuskladnikowy biologiczny bakterie z grupy buhnerii i chemiczny kwas propionowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Zależy jaka kto pryzme robi jak ja rozkładam ok 32 metry wysokość max 1 metr (bo nie wybieram aż tyle codziennie) szerokość folo to 10 m i robie to w d*pie pryzmy zamiast w jedna. Okrylem 2 folie później piach i ziemia nic mi się nie popsuło. Oprócz wyslodek od spodu bo za dużo słony dałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Dziś był udój, istna rozpacz... mleka brak, nawet te w szczycie laktacji ledwo 30 przekroczyły. ale dzięki wszystkim za wskazówki, przynajmniej sie czegoś dowiedziałem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Proszę o radę odnośnie treściwej. Do tej pory mieszałem swoje zboże z mielonym ziarnem kukurydzy i lactomą z sano plus bufor i witaminy. Lactomy 50% i 25%mieszanki zbóż i 25%mielonego ziarna kukurydzy(należy odjąć od tego 2-3% na bufor i witaminy proporcjonalnie od wszystkiego). Myślę nad mieszaniem ze zbożem(nie mam swojego) dalej kukurydzy oraz śruty rzepakowej i sojowej w następujących procentowo proporcjach(powód sano nie ma na liście mlekpolu):

zboża40%

Kukurydza 24%

Rzepak 24%(około 1kg sztuka dziennie)

soja 12%(około 0,5 kg sztuka dziennie)

Do tego bufor i witaminy

Treściwej daje 4-5 kg dziennie na sztukę. Krowy na wypasie, nie mam kiszonki z kukurydzy.

Wychodzi mi pi razy oko licząc ok 20% białka w tej nowej treściwej.Nie wiem czy dobrze liczę?

Ile by to miało w przybliżeniu energii? Coś zmienić w proporcjach?

Mimo kosmicznej ceny śruty sojowej wyjdzie mi ciutkę taniej jak kompozycja z lactomą. Ciekawe ile procent śruty rzepakowej i sojowej ma ta lactoma? Pewnie przy kilogramie rzepaku i 0,5 kg soi to będzie i tak zasadniczo więcej.

Boję się tylko że jak zabiorę lactomę to pasza będzie mniej smaczna. Co dajecie do takich mieszanek by poprawić smakowitość - pobieranie?

 

A może lepszą opcją jest stosowanie zamiast rzepaku i soi(pod względem ekonomicznym) makuchu rzepakowego chronionego? Dać tego ze 30% do mieszanki kukurydzy ze zbożami. Stosuje ktoś? Jakie efekty? Jeżeli tak to doradźcie gdzie mogę to kupić po rozsądnej cenie. Jestem z warmińsko mazurskiego, okolice Kętrzyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez Lukas85
      Koledzy zastanawiam sie nad zakupem ładowarki Manitou MLT z serii 5xx lub 6xx. Czy ktos moglby z praktycznego punktu widzenia napisać na co zwracac uwagę przy ogladaniu? Interesują mnie modele do 60 tys zł.. Oglądałem 524 z 1996 roku u kolegi .  Ładowarka miała elektrohydrauliczny rewers przy kierownicy. W róznych ogłoszeniach widziałem podobne modele w tym 626 ktore tez miały przy kierownicy dzwignie rewersu ale taka w formie wajchy, czy to oznacza że jest to rewers mechaniczny i wymaga sprzegła do zmiany kierunku jazdy? Biegi chyba wszystkie maja taka samo 4 główne przełozenia. z tego co mi kolega pokazywał u niego na dzwigni zmiany biegów była taki przycisk - chyba sprzegla do zmiany przelozen. Cala obsluga hydrauliki była mechaniczna bez joysticka. 
    • Przez Grinion
      Witam.
      Mam pytanie dla fermerów którzy mają obory dla krów mlecznych. Jak działa u państwa kontrola temperatury / klimatu w waszych obwodach, macie może jakiś system który kontroluje wszystkie procesy związanie z klimatem, może macie również do tego systemu jakiś zarzuty i planujecie może zmienić na coś innego (może znacie jakiś lepsze rozwiązanie które są na rynku). A może wszystko robicie ręcznie (n.p włączacie i wylączenie wentylatory)
       
    • Przez xxpawlusxx
      Witam Was tu wszystkich zgromadzonych
        Jestem z województwa Podlaskiego i nie wiem kompletnie gdzie można zakupić dobre krowy, mleczne. Mam na myśli pierwiastki, które można kupić albo od rolnika który wyprzedaje bydło, bądź od firmy ktora sie tym zajmuje. Może ktoś kupuje i chce zrobić reklamę z cenami.
       Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam.
    • Przez Kuba150
      Czy w nowoczesnych chlewniach w specjalnych kojcach  prosięta po porodzie od 2-3 dnia życia mleko od loch pobierają samodzielnie kiedy chcą czy o określonej porze po ingerencji człowieka? Nie jestem do końca w tym obeznany.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj