Skocz do zawartości

Polecane posty

leszek1000    8

chyba  się   nie zrozumielismy   mi   chodziło  o  to  ile   to jest   białka  z tych  składników   ...........................................................

wielka prośba    czy  ktoś   mógłby   wyliczyć  białko  z  tych   składników       kukurydza 50   kg  ,       soja 90 kg   ,          rzepakowa 125 kg   ,                 ddgs kukurydziany  100 kg             , otreby  grochowe 80  kg ,                otreby  pszenne 125 kg                              ,mieszanka zbożowa    600 kg                  ,witaminy   sano 40 kg  ,                       bufor  25 kg z josera  ,                             sól 10  kg  ,                         kreda  10  kg   ,                      drożdze  25  kg

Nie jesteśmy w stanie policzyć ci białka.Każdy może mieć różnie ilości białka w produktach.Na Kupnych produktach jest napisanie ile czego jest.Zobacz na workach ile jest tam białka.Każdy z nas ma inną ilość białka w zbożu.Od tego zależy czas zbioru,nawozy,rodzaj gleby.Nie wiem ile twoje zboże może mieć białka,tak samo kukurydza.Każda jest różna, chociaż kukurydza ma więcej Energi iż białka.

hodowca    2

jakie stosujecie witaminy dla jalowek ? co z doświadczenia najlepiej się sprawdza w waszych stadach? stosowałem do tej pory dolfos bmp ale od pewnego czasu mam problemy z zacielaniem jalowek i z rujami u nich, co moglibyście polecić na zmianę witamin?

zkordalski    81

Kurde ja u jałówek nie nic nie stosuje i wszystko ładnie jest ....czasem im lizawkę dam...

Wiadomość z agroFakt.pl

mk9422    96

U mnie to samo nic się nie stosuje. Dla młodych od 2 do 5 miesięcy cj-tkę się daję a później to tylko sianokiszonka a w lato pastwisko. Przed wycieleniem małą ilość suchej kuku się daje aby bakterie zaczęły się mnożyć. 

hodowca    2

a moje dostają kiszonke z kukurydzy sianokiszonke dolfos bmp sruta rzepakowa i lizawki z selenem i właśnie jest problem. łapią za 3-4 razem

Eliot    16

to nie wina witamin tylko żywienia ,ja dla młodzieży stosuje najtańsze witaminy i w miarę łapią choć zawsze może być lepiej

pedro2    341

U mnie kiszonka z qq do roku potem siano i sianokiszonka słabsza witaminy też jakieś tańsze. Nie ma najmniejszych probkemow z zacieleniem. Nie zapasione te jalowki? daj karoten nie zaszkodzi, z agrocentrum repromax daj, chyba najlepiej wychodzi

greg1985    7

Od niedawna mam wóz paszowy i moje pytanie jest takie czy mogę mieszać każdego dnia inna bele tzn z 1,2,3 pokosu i wiadomo nawet z 1 pokosu mam różne bele bo nie wszystko kosiłem jednego dnia .Są suchsze i mokre.  Kiszonka jest drobna i gruba. Tak samo z jedzeniem im lepsza i młodziej skoszona tym lepiej i idzie jedzenie. Czy raczej po kolei wszystko spasać tak jak kosiłem. Wcześniej przywoziłem kilka bel i w ciągu dnia mieszałem każdej po trochu i było ok. A teraz boje się żeby somatyki czy kwasicy nie było bo mieszam jedną bele na dzień plus do tego ok 100 kg prawie suchej kiszonki najpóźniej koszonej bo jej samej nie wrzuce do wozu bo całkiem by się z mlekiem owaliły . Z góry dzięki za podpowiedzi :)

danielhaker    802

Ja bez wozu mieszam kolejne pokosy, tzn każdego dnia inny pokos. Do końca trzymam tylko czwarty pokos.

Nie musisz mieszać kilku pokosów jednego dnia, choć nie byłoby gorzej

Thomas2135    1186

Ja mam wóz i każdego dnia niemal inna bela. Skoków mleka nie ma, chyba że 2 pokos z torfu to nie chcą jeść zbytnio. Od zmiennej sianokiszonki kwasicy nie dostaną, żeby tylko nie sortowały jak będzie za sucha.

greg1985    7

mam 10m3 i mieszam ok 600 kg kiszonki i 750 kg kiszonki z kukurydzy. Żywieniowiec nie kazał więcej kukurydzy na razie bo z wydajnością nie jest jeszcze za dobrze i sporo mam krów na zasuszenie. Do wozu dodaje jeszcze bufor witaminy i drożdże. Treściwa pod pysk 3 razy dziennie.  To wszystko na 33 sztuki na dzien. Zjadają prawie wszystko ale zależy od beli.

Thomas2135    1186

8m3 miesza dla 28 szt codziennie. Przy suchszych i dobrze zbitych belach wejdzie max dla 35-38 szt. Wszystko zależy jakie składniki się wrzuca i jaką mają SM. Nieraz jak mam mokre żyto w belach i owies to daję pół beli tego i pół suchej sianokiszonki. Na razie tnę recznie, bo ciągnik wycinaka nie radzi ze wszystkim. Najlepsze rozwiązanie przy belach to wrzucanie pół beli I pokosu i pół II czy III pokosu. Wtedy skoki są najmniejsze.

mariaci    5

Mam paszowóz 12m3 i wrzucam do niego jedną bale pierwszego drugą potrawu i trochę słomy i na pełno kiszonkę z qq i jest ok wiadomo jak trafią się suchsze bele to sie leje wiecej wody

Lukash06    0

A jak trafi wam się popsute kiszonka w beli to tez wszystko wrzucacie do wozu czy odrzucacie na bok?

Thomas2135    1186

Nie mam popsutych, więc problemu nie ma. Jak się coś trafi to wiadomo odrzucić trzeba.

nikolas29    164

U mnie kiszonka z qq do roku potem siano i sianokiszonka słabsza witaminy też jakieś tańsze. Nie ma najmniejszych probkemow z zacieleniem. Nie zapasione te jalowki? daj karoten nie zaszkodzi, z agrocentrum repromax daj, chyba najlepiej wychodzi

a co to ten repromax????????????

zkordalski    81
Napisano (edytowany)

Często podgarniacie tmr? No skoki są ogromne u mnie bez wozu np teraz ostatnia odstawa a obecna spadły w ciągu dwóch dni o 100 wpadła tylko jedna gorsza bela której stan na to nie wskazywał .... czesto mam takie skoki pasza jest nie jednorodna i to ogromna wada. Z wozem zawsze lepiej. Thomas lejesz gliceryne i zadajesz wyslodki do wozu?

Edytowano przez zkordalski

Lukash06    0

Ja mam popsute bo koty mi bele dziurawia. Ma ktoś na to jakiś dobry sposób?

mariaci    5

Lukash06 skasować koty, u was też koty lubią sie załatwiać do TMR-a?

Lukash06    0

No ale wszystkich kotów ze wsi nie wykończe ani swoich bo bym miał pełno myszy w stodole i magazynach... nie ma mniej drastycznych sposobów na to?

Thomas2135    1186

Zkordalski tylko kukurydzę i sianokiszonkę. Wysłodek nie mam a gliceryny czy melasy nie leję. Wycielenia kiepsko się ułożyły i mam 10 krów w zasuszeniu i tylko 17 doję z których część kończy laktację. Nie szaleję zatem z dodatkami na razie. Rozdam o 15:00, podrzucę po dojeniu ok 20:00 i resztę na drugi dzień rano po dojeniu ok 8-9.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się