Skocz do zawartości

Polecane posty

Rolnik2900    0

jak masz problem z ziarniakami całymi dorzuc troche białka tak jak koledzy pisza , a napisz nam jakie proporcje i czego dodajesz do tresciwej , mimo wszystko dodałbym jeszcze drozdze tylko dobre ja osobiscie daje keno i jest ok

pedro2    341

Na razie wrócę do drożdży i zobaczymy jaki efekt będzie, jeśli nie pomoże to będziemy kombinować ;) Mocznik właśnie waha się w okolicach 200-240 i to mnie zbiło z tropu...

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

pedro 2 a czasem nie asz niskiego tłuszczu? i problemow z kopytami?

Romek120    0

chłopaki mam taki przypadek, ocieliła mi sie krówka ima bliżniaki cieliczke i byczka po buhaju Manifoldzie, chciałbym ją zostawic tylko nie jestem pewien czy bedzie z niej krówka, ludzie mówią ze jak była w osobnym łożysku to ze będzie a ze gdyby była w jednym razem z byczkiem to ze napewno by nie była. Nie wiem juz czy im wierzyc, czy to prawda z tymi łożyskami ze jak są dwa to ze będzie płodna. Zalezy mi bardzo na niej bo jest po super byczku, dajdzie znac co o tym myślicie jak to z tym jest??

tomek0889    1

ja tez tak słyszałem i kiedyś zostawiłem tez cieliczkę z parki i nie mogla się zacielić,  ja jeszcze słyszałem ze jak są 2 cieliczki z bliźniaków to będą płodne a jak byczek i cieliczka to nie

rolstudent    94

Nie masz co jej zostawiać. Bo byczek i jaloszka zawsze sa w osobnych łożyskach. Tu chodzi o wydzielanie hormonów męskich które sa dominujące.

malorolny121    25

Nazywa sie to chemafrodyta. masz 10% szansy że tą cieliczke zacielisz. Ja kupłem taką z SGGW i nie miała macicy. Ale od razu powiedzieli że sprzedaja bo jest z bliżniąt .

Romek120    0

dzien dobry, czy uprawiał z was ktos łubin żółty na kiszonke?? jaka jest jego wartośc kiszonkowa dla krów mlecznych i czy mozna go podawac w takich samych ilościach jak sianokiszonka?? ile pokosów mozna zebrac w ciągu roku?? zastanawiam sie nad zasianiem bo wręcz idealnie pasuje na moje ziemie, IV i V klasa, ziemie średnio zwięzłe. 

Case90    0

Witam,

chciałbym się dowiedzieć czy da radę uzyskać pełno porcjowej paszy treściwej z jęczmieniu, pszenżyta, pszenicy, soji, rzepaku, witamin AgroCentrum Standard i bufor? Tak żeby białka i energi było na mniej więcej tyle samo mleka. Jeśli da to bym porosił o ułożenie. Ile kg wszystkiego? Z góry dziękuje i pozdrawiam

rolstudent    94

Jako bufor polecam Acid buffer 100% alg morskich 25kg kosztuje 105zł a dawka max na sztuke dziennie wynosi 80g takze wychodzi bardzo korzystnie w przeliczeniu na dzien/sztuka

Od miesiąca stosuje również drozdze yeastart firmy andnutrition dawka 8g/sztuka po poprzedniej fermentacji w stalej temperaturze 35C w ciagu 24 godzin w objętości 100ml i jestem bardzo zadowolony

Stosujesz dalej den bufor? Jestes zadowolony.

Rolnik2900    0

Witam,

chciałbym się dowiedzieć czy da radę uzyskać pełno porcjowej paszy treściwej z jęczmieniu, pszenżyta, pszenicy, soji, rzepaku, witamin AgroCentrum Standard i bufor? Tak żeby białka i energi było na mniej więcej tyle samo mleka. Jeśli da to bym porosił o ułożenie. Ile kg wszystkiego? Z góry dziękuje i pozdrawiam

da sie ułozyc  zalezy  jaka pasze chcesz ile białka ile energii  

marcin2057    20

Witajcie, pierwszy raz zrobiłem kiszonkę z kukurydzy i otworzyłem pryzmę po 5 tyg., jest ładna i ładnie pachnie lecz krowy nie chcą jej jeść, daje 10l wiadreko /szt rano i wieczorem. Posypywałem kiszonkę śrutą lecz i tak nic nie pomogło jak długo mogą się przyzwyczajać ? Nigdy wcześniej nie jadły kiszonki z kukurydzy.

poziomka    10

Przyzwyczają się powoli u nas sąsiad też w tamtym roku pierwszy raz robił i się przezwyczaiły ale po jakim konkretnie czasie to Ci tego nie powiem .

damianzetor9540    1258

Dawaj im na razie tylko rano, jak po południu fest zgłodnieją to zaczną jeść. I powinno być coraz lepiej. Daj im z tydzień, u mnie tak było z krowami które kupiłem a wcześniej nie miały do czynienia z qq. 

marcin2057    20

wielkie dzięki już jest trochę lepiej, lecz mleko spadło bo dostają mniej sianokiszonki aby więcej jadły kiszonki z qq

Rolnik2900    0

opowiedz cos wiece o tej kukurydzy jaki zapch ma chleba czy octowy ile moze miec % suchej masy , z ta sianokiszonka to nie był najlepszy pomysł mleka urwa duzo i taki efekt bedzie 

KARGO    78

Stosujesz dalej den bufor? Jestes zadowolony.

Aktualnie nie stosuje bo nie ma takiej potrzeby ale jak stosowałem to byłem bardzo zadowolony z działania.

leszekb    34

Kolego Rolstudent pisałeś że jałówka z ciąży mnogiej z byczkiem nie zostanie cielna a ja taką kupiłem ,i co z tym fantem zrobić bo genetycznie to pierwsza liga . przepraszam że post nie w temacie ale prosze poradz co zrobić może być na PW .

marcin2057    20

opowiedz cos wiece o tej kukurydzy jaki zapch ma chleba czy octowy ile moze miec % suchej masy , z ta sianokiszonka to nie był najlepszy pomysł mleka urwa duzo i taki efekt bedzie 

zapach ma  ładny, może trochę octowy, kukurydza jest suchsza a ile % s.m. to nie wiem ok 33%, sianokiszonki zacząłem dawać więcej, a mleko spadło ok 2l/ szt na jeden udój, 

rano ok 6.30 daję sianokiszonkę,ok 7,20 jak zjedzą dostają po 2kg ziemniaków , 3kg śruty i kiszonkę z qq i znów sianokiszonka  ok 17 kiszonka z qq i 3kg śruta i  wieczorem sianokiszonka i na  noc słoma jęczmienna

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się