ansu

Strip-Till w praktyce

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mirekcich    139

ludzie co wy macie z tym gruberem?????????? cos wam sie w głowe stało?????? jaki wstręt do strip tila????? brałes leki dzisiaj???? A wydawało mi sie ,ze w takim temacie powinny byc otwarte umysły ... a tu straznicy ciemnogrodu ;)

Edytowano przez mirekcich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Już wyjaśniam co z gruberowaniem dla tych co nie w temacie  jak nie  pamiętasz panie inżynierze maszyn rolniczych  .Chwaliłeś i chwalisz się że coś tam pozmieniałeś w gruberze (może kolor ) zaczepiłeś lub nie siewnik i cwaniaczysz że zbierasz rekordy plonowania na całą Polskę wszystkich pouczasz a jak brak ci argumentów to lecą wulgaryzmy i obelgi  .Gruber to gruber a różni się tym od typowego ST że wywala i miesza ziemię z głębszych warstw a przyczyną jest kąt natarcia, kształt redlicy  .A to że być może dozujesz przez rurkę nawóz to się z kolei nazywa nawożenie wgłębne . A poniżej się dokształcisz i jak przyswoisz  może zdobędziesz doktorat bądź profesurę 

Uprawa pasowa (ang. strip-till) – sposób uprawy konserwującej, polegający na wyeliminowaniu orki i ograniczaniu liczby przejazdów po polu nawet do jednego, w trakcie którego wykonuje się wszystkie czynności agrotechniczne związane z uprawą roli (wąskie pasy), nawożeniem przedsiewnym i siewem.

Metoda ta została opracowana w USA. Z uprawą pasową wiąże się głębokie spulchnianie gleby w wąskich pasach stanowiących łącznie nie więcej niż 1/3 powierzchni pola (do głębokości 30–35 cm[1]). Spulchnianie odbywa się bez odwracania i intensywnego mieszania gleby. Zatem wilgotna gleba nie jest przemieszczana ku górze i wydobywana na powierzchnię, tylko spulchniana w rzędach, do których są wysiewane lub sadzone rośliny. Na powierzchni pola, głównie w międzyrzędziach, które stanowią nawet ponad 2/3 jego powierzchni, pozostaje więcej niż 50% resztek roślinnych przedplonu mulczujących glebę. Celem mulczowania, zwłaszcza przy ograniczonym spulchnianiu gleby jest jej ochrona przed erozją, zachowanie i utrwalanie struktury gruzełkowatej, wywieranie korzystnego wpływu na zasoby glebowej materii organicznej, zatrzymywanie wody w glebie, zwiększenie bioróżnorodności i aktywności organizmów glebowych[2]. Mniejsze są: zużycie paliwa, emisja CO2 do atmosfery, czasochłonność uprawy, nawożenie podstawowe. Nawożenie przedsiewne ograniczone jest do spulchnianych pasów gleby, a nawozy są aplikowane w bezpośrednie sąsiedztwo nasion i rozwijających się roślin. Taki sposób uprawy pozwala uzyskać i zachować korzystne rolnicze właściwości gleby, zwiększyć efektywność i opłacalność uprawy roślin, a jednocześnie chronić środowisko. Wymaga on jednak dużej, wszechstronnej wiedzy rolniczej i używania nowoczesnych, wieloczynnościowych maszyn, wykonujących wiele zabiegów agrotechnicznych za jednym przejazdem[3]. Do niedawna strip-till stosowany był głównie w agrotechnice roślin uprawianych w szerokiej rozstawie rzędów, obecnie dzięki postępowi technicznemu także w uprawie zbóż podstawowych i innych roślin wysiewanych w wąskiej rozstawie rzędów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139

nawet nie czytam twojego bełkotu ,bo nie masz pojęcie kto go pisał i po co... a teraz jak krowom w oborze cos zobrazuje ;))))

  maszyna 3 metry

6 łap w buraku ,wszyscy "ooooooooo strip til"

8 łap w rzepaku wszyscy "ooooooooo strip till"

8 łap w zbożu    wszyscy "oooooooooo strip till"

  - w kukurydzy wszyscy "ooooooooo gruberem robisz" 

naprawde jestescie debilami ;)))))))))))

Edytowano przez mirekcich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

To ci wyjaśnię ryjesz jak dzik całą powierzchnię pola a tam masz opisane na czym to polega i na pewno czytałeś bo  odpowiadasz a ja  tej definicji nie pisałem  a jak powinieneś pamiętać ze szkoły (o ile jakąś skończyłeś?)  podstawą zrozumienia  nauki jest definicja .Tak jak krowa ma swoją definicję ,baran czy debil i głąb tak i strip till i ty tego nie zmienisz .

Pomimo wszystko muszę cię pochwalić za wytrwałość w pracy nad ortografią WRESZCIE BEZ BŁĘDÓW ORTOGRAFICZNYCH  trwało to dziesięciolecia ale ten sukces przypisuję również sobie bo wytrwale cię upominałem i widzę że NIE jesteś bynajmniej w prostych  wpisach totalnym debilem ortograficznym chyba że przeszło przez oborową cenzurę bo wpierw to zobrazowałeś krowom w twojej oborze a dopiero później na forum (gdyby jednak to twoje krowy poprawiały ci błędy to jestem zawiedziony że moja praca poszła na marne 

Zanim odpiszesz wypij wiadro wody żeby ochłonąć 

 

 

 

 

 

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139

zapisz sie do kółka moherowych beretów bo jestes godnym następcą  ... masz racje w Polsce nie mozna niczego stworzyc ,bo to kraina ludzi bezmuzgich, ktorzy  lache robią niemcom,ameryce  itp. jak wam cos napiszą,to dla was jak pismo swięte ... bajo frajerzy ;)

Edytowano przez mirekcich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Jednak bez cenzury krów ani rusz znowu błąd za błędem a już miałem cię za kogoś zdolnego do nauki .Nic z tego z powrotem do podstawówki tam się dokształć bo ani ładu ani składu .Ubzdurałeś sobie że twój grubet to agregat ST i przekonujesz wszystkich że to takie nowe odkrycie .Sam rozróżniasz że krowa nie jest koniem i nawet żebyś ją osobiście pokrył to dalej będzie krową a nie jak sobie ubzdurałeś koniem .No cóż żyjemy w czasach tolerancji i wolności gdzie nie być odmiennym seksualnie jest nie trendy a jeszcze nie tak dawno było to postrzegane jako zboczenie Być może za niedługo gruberowanie dyrektywą Brukselską nazwą uprawą pasową ST  i wówczas przyznamy ci rację do tego czasu nazewnictwo powinno pozostać niezmienne zgodnie z definicją i specyfiką .Oczywiście są tacy co do przysłowiowej Syreny doklejają znaczek Ferrari aby się dowartościować podobnie jest z tobą gruberujesz  przed siewem a chcąc się dowartościować wmawiasz sobie że to ST .To że nie stać cię na budowę agregatu od podstaw -trudno nie każdy ma umiejętności  wizję i zasoby finansowe Jednak po co w twoją ułomność starasz się wciągać i dezorientować innych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139

Nie produkuj się durniu :)))) jesteś jalowym pustakiem :))

Edytowano przez mirekcich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Nawet w tak krótkiej wypowiedzi nie potrafisz bez błędów .Ale widzę że już dociera powoli bo już nie przytaczasz argumentów na dowód własnej głupoty chyba to wiadro wody ci pomogło jeszcze rada zamocz w nim głowę  żeby schłodzić łeb bo żeby schłodzić mózg trzeba go mieć a po twoich wpisach zastanawiam się czy posiadasz go  bo rozumu w nim 0.  Mogę ci tylko współczuć braku opanowania każdy potrafi obrażać wyzwiskami a ty przewodzisz w tej stawce w przeciwieństwie do wiedzy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139

człowieku zacznij sie leczyc na głowe ,bo masz duze zaburzenia ... do tematu nie wniosłes nic ,bo jestes teoretycznym młotkiem  ,ja twoją teorie połozyłem na kolana i sie biedaku nie mozesz z tym pogodzic ... ;)))   wyslij do Czajkowskiego petycje ,ze jego 8 ramek w 3 metrach uprawia całą glebe i ,ze nie jest to strip til ,bo tylko ty wiesz jak powinien byc strip till ;) naprawde załosny jestes  i raczej niepoczytalny

Edytowano przez mirekcich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Dla niektórych obora a nie fora internetowe są naturalnym środowiskiem a nawiasem u czajkowskiego po przejeździe słoma leży nadal na wierzchu i tłumaczę ci inżynierze że sensem ST  to brak mieszania i odwracania ziemi z głębszych warstw  .Ciekaw jestem jaki porządek w obejściu ma taki wielki wioskowy myśliciel pewno kury na progu niosą najka i nie tylko a na terenie gospodarstwa trzeba uważać żeby nie wdepnąć .A ani ja ani ty nie wymyśliłeś ST ( no ty może opracowujesz S GRUBER z braku kasy na konkretną maszynę pomimo kosmicznych plonów jak cię nie stać to coś nie tak ? czyli walisz od początku ściemę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8648
28 minut temu, RU68 napisał:

.Ciekaw jestem jaki porządek w obejściu ma taki wielki wioskowy myśliciel

Dawno tu żaden mod nie zaglądał🙆‍♂️,miałem na myśli Twego interlokutora (ciekawe czy wie kto to)🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139

mowie ci ze masz problemy psychiczne ,bo temat jest o strip tilu ,a ty o kurach i ortografi i czy mnie stac na drapake taką jak ty masz  i cały czas mi do portfela zagladasz ... lecz sie...    Kazdy rozsądny uzytkownik S.T. robi uprawki czy tego chcesz czy nie ,bo jest to bardzo korzystne i mają głeboko w d*pie twoją swiętą ksiege młotku wioskowy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Myślałem że pisuję z gówniarzem bo taki język używasz   a ty jesteś stary cep  40 lat  a takie wpisy ? i nie pisz że każdy robi uprawki bo typowy agregat ST sporadycznie się zapycha a jeżeli ma offset to właściwie wyklucza zapychanie 

1 godzinę temu, witejus napisał:

Dawno tu żaden mod nie zaglądał🙆‍♂️,miałem na myśli Twego interlokutora (ciekawe czy wie kto to)🤣

 Wątpię że jest w stanie zdiagnozować znaczenie części słów tym bardziej że dla niego obelgi to język powszedni jak brak argumentów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139

tak jestem stary i juz co nieco wiem ,a ty byc moze gówniarz i trace czas na pisanie z trolem ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Musiał byś mi smarku pisać przez Pan jeżeli mówimy o różnicy wieku  .Przekazał bym ci kilka słów ale znów byś z płaczem poleciał do moderatora jak kiedyś a dodatkowo kultura języka świadczy o wychowaniu i wykształceniu tobie brak wszystkiego . Dłubiesz tam coś na kilku ha a chcesz być postrzegany jako znawca (do końca życia  prawdopodobnie nie zgruberujesz  tylu ha ile ja  w jednym sezonie) i chcesz pisać o doświadczeniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139

no to jak jestes stary to tymbardziej wspołczuje otępienia. koncze pisanie z tobą bo dyskusja jest jałowa jak ty sam ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5326
2 godziny temu, witejus napisał:

Dawno tu żaden mod nie zaglądał🙆‍♂️,

Mod zajada sobie popcorn 😜  

 

Edytowano przez Leszy
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139

powiedz lepiej jak tam twoja kukurydza,bo ja tam wcale przywiązany do swojej wersji nie jestem i jesli komus fajnie rosnie po jednej łapie to chetnie pogadam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8648
1 godzinę temu, RU68 napisał:

Wątpię że jest w stanie zdiagnozować znaczenie części słów tym bardziej że dla niego obelgi to język powszedni jak brak argumentów .

Poczytałem trochę stron tej ,,dyskusji" i stwierdziłem że przypomina grę w tenisa.Tylko jeden zawodnik przed posłaniem piłeczki przeciwnikowi macza ją w g***nie🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

No ale  jesteś niekonsekwentny  już któryś raz piszesz że kończysz a wracasz teraz nawet zaczepki i prowokacji nie trzeba było - nawet ton zmieniłeś toś mnie zaskoczył jestem w szoku i zastanawiam się czy się podkładać bo jesteś nieobliczalny a dla mnie taki adwersarz to wyzwanie .Ale ok spróbujmy  część QQ ST bez uprawek ta co z rzepakiem rewelacja ale na części gdzie kombajn narobił kolein (jesienią mokro) poświęciło mnie zgruberować żeby wyrównać i na to st i jest wielkie G ...o naszczęście kilka ha  a ty mnie przekonujesz że to takie genialne .Sieje QQ ponad 20 lat w mono i to spożywczą  a ty wyjeżdżasz mi z naukami które przerabiałem jak nikt w polsce nie wiedział co to ST  .Może są ziemie tolerujące takie traktowanie u mnie nie .I na spokojnie ST to nie walka o rekordy w mokrym roku to stabilność plonowania w latach z niedoborem wody jak na wierzchu leży słoma z zeszłego roku to po tygodniu +30 stopni w rzędzie gdzie było ruszone sahara a pod słomą ciemna wilgotna ziemia . Dosłownie czekam na okres suszy aby porównać wytrzymałość i magazynowanie wody 

A tak nawiasem więcej opanowania jak cię prowokują odpisz w następnym dniu bo obrażając nic nie ugrasz a twoją reakcję można łatwo przewidzieć i to dwa wpisy naprzód ale trzeba mieć nadzieję że można kogoś zmienić 

18 minut temu, witejus napisał:

Poczytałem trochę stron tej ,,dyskusji" i stwierdziłem że przypomina grę w tenisa.Tylko jeden zawodnik przed posłaniem piłeczki przeciwnikowi macza ją w g***nie🤣

Aj tam aj tam jest dyskusja zażarta ale to jak gra w szachy trzeba przewidywać i twórczo się rozwijać aby w tym epidemicznym marazmie nie zasnąć każdy preferuje inną formę rozrywki ja staram się trenować przy okazji przewidywalność adwersarza - pomaga to przy negocjacjach cen przy sprzedaży  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139

Ja nie gruberuje przed siewem i daj se już na wstrzymanie bo na początku robiłem jak Ty i  nie było dobrze ,teraz jestem zadowolony,rozkład nawozu mam lepszy,nie muszę niczego demontować,tylko przesowam w pas uprawowy ,ale jak kiedyś pisałem, być może łapa że skrzydełkami coś by zmieniła i może ktoś tak robił.z Tobą już nie chce dyskutować i niepotrzebnie zaczynałem. 

Edytowano przez mirekcich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirekcich    139

jesli wsrod orkowców wchodzi jeden bezorkowiec to zasada dyskusji jest podobna,wiekszosc ma racje ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
23 godziny temu, witejus napisał:

Poczytałem trochę stron tej ,,dyskusji" i stwierdziłem że przypomina grę w tenisa.Tylko jeden zawodnik przed posłaniem piłeczki przeciwnikowi macza ją w g***nie🤣

Powiem ci że cały dzień się zastanawiałem czy to ja maczam - bo mam wrażenie że to bardziej asy serwisowe z mojej strony a że mocno podkręcone to już taka to zabawa tak ogólnie trzeba z wnioskiem do moderatora aby zrobić ankietę bo zawsze myślałem że ; pługiem się- orze, agregatem uprawowym- uprawia, kombajnem- kosi, bronami- bronuje,gruberem -gruberuje i tu niespodzianka nie u wszystkich  można też zwrócić się do profesora Miodka lub Bralczyka o interpretację  (teraz odliczam czas ) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8648
2 minuty temu, RU68 napisał:

Powiem ci że cały dzień się zastanawiałem czy to ja maczam

Już spieszę uspokoić ,to Twój interlokutor:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj