Polecane posty

leszekd    110

Za obciążniki na pewno dopłacasz. O wytrzymałość plusa pytaj posiadaczy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Konstrukcyjnie proximy niczym się nie różnią,tylko w powerze odlew jest nieco dłuższy żeby sprzęgło zmieścić. U mnie Plus ciąga uprawo siewny 3m, pług 4 skibowy resorak (czasem przód podniesie),  prasuje i ciąga przyczepy. Póki co większych awarii nie było po za zacinającym się podnośnikiem (wada każdej proximy, chyba że już ją wyeliminowali ). Nie wiem jak to wygląda,gdy się bierze EHR do ciągnika.


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdeXZet    151

Użytkuje Proximę plus już lekko ponad rok i jeszcze nie spotkałem się żeby podnośnik się zacinał, co prawda rozdzielacz hydrauliki czasami się zacina ale serwisant powiedział że to dlatego że na każdej pozycji ma zapadkę, do tego plus jest trochę dłuższy od zwykłej, a power dłuższa od plusa. U mnie Tata też nie za bardzo chciał power ze względu na ten niedawno wprowadzony rewers elektrohydrauliczny, to wzięliśmy plusa i jesteśmy zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdeXZet    151

chyba wziąłbym forrtere zwykłą, kumpel ma 130 hsx i co raz gdzieś się poci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Dzisiaj dostałem katalog do proximy power. Fajnie to od środka wygląda i w sumie tam niema co się psuć :) same tarcze. A zamiast tarczy sprzęgła tłumik drgań. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalpn    0

Wiam mam32ha,ziemia lekka i ciezka pol na pol ,chce zmienic ciagnik!Zastanawiam sie miedzy Zetorem Proxima Power110 a URSUSEM10014H a Farmer10244  doradzcie ktory lepszy i ktory dluzej wytrzyma??? potrzebny jest do orki i uprawy agregatem uprawno siewnym! a moze cos innego w podobnej cenie???

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PABLO555    27

mam proxime power 100 szału niema pali jak smok i tu niema co ukrywać ,mój sąsiad ma farmera 10244 tam jest zdaje się silnik mmz bardzo go chwali moc niby podobna ale ten jego farmer wydaje się być dużo mocniejszy od mojego zetorka ,jechałem podczas żniw z pszenicą zanim do młyna oddalonego od nas 20 km z takimi samymi przyczepami to pod każdą górką mi uciekał.Niewiem jak z paliwem ale sąsiad twierdzi że mieści się w 14-15 litrach na ha orki pług agromasz 4 obrotowa .ziemie 2-3 klasa .My zetorkiem nie orzemy ale widzę ile paliwa bierze przy siewniku czy opryskiwaczu . zetor w 2016 r planuje zejść ze swoich silników i montować silniki deutza pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Ciekawe co powoduje to ogromne spalanie proximy. To temat dla kogoś kto ustawia pompy wtryskowe. 7211 jednemu pali masę paliwa a inny jest oszczędny a mocą nie ustępuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszalu    2

Witam! Mam pytanie, czy Wam też drży(podskakuje) wskazówka od obrotów przy odpalaniu i gaszeniu ciągnika? Miałem już raz wymienianą deskę bo wszystko się nie wyświetlało. Ciągnik to Zetor proxima power 110. Mam jeszcze gwarancję to będę ich męczył niech wymieniają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Wiam mam32ha,ziemia lekka i ciezka pol na pol ,chce zmienic ciagnik!Zastanawiam sie miedzy Zetorem Proxima Power110 a URSUSEM10014H a Farmer10244  doradzcie ktory lepszy i ktory dluzej wytrzyma??? potrzebny jest do orki i uprawy agregatem uprawno siewnym! a moze cos innego w podobnej cenie???

Na 32ha to czy jednym czy drugim dasz radę bez problemu, z paleniem zetorów ja jestem za tym, żeby odpowiednio dobierać sprzęt i kwestii paliwa w ogóle nie będziesz brał pod uwagę. A co do tego, który lepszy to musisz zagłębić się w forum . 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalpn    0

Wlasnie od paru dni sie zaglebilem w rozne fora! plus juz znam prawie wszystkie ceny wiec wybor padnie chyba na cos innego niz to co pisalem wyzej .Ale mam jeszcze troche czasu wiec pomalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalpn    0
Napisano (edytowany)

Mysle nad NH td5 105 albo case FarmallA 105  ceny pomiedzy 140 a 150 tys wydaje mi sie ze troche lepsze traktory. ale moge sie mylic oczywiscie!

Edytowano przez michalpn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Witam wszystkich a konkretnie proszę wszystkich posiadaczy ZETORA PROXIMA PLUS 90 o opinię o tym modelu, mam zamiar zakupić nowy ciągnik i nachodzi mnie właśnie na ten model ale jak się czyta to są różne opinie tylko że nie wiem czy te opinie są prawdziwe bo nie raz piszą koledzy że słyszeli jak tam u kogoś a nikt nie piszę że u niego coś nie działa, podobnie jak stereotyp że Zetory dużo palą, wydaje się mi że każdy ciągnik który ciężko pracuje to i spali

czekam na wasze opinie a może zaproponujecie mi jakiś inny model lub markę

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Jak ciężko to spali ok najgorsze jest to że lekko pracuje a pali jak by orał. Wielkiej filozofi nie trzeba zetor ma 180 lityrowy zbiornik to oznacza że może z łatwością pochłonąć to paliwo przez dzień pracy. Kiedyś taki zbiornik miały ciągniki 150 konne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdeXZet    151

Ja miałem też wrażenie że moja dużo pali ale po dotarciu trochę spadło spalanie. W agregacie talerzowym 2,7 z siewnikiem na lekkich glebach, 1800-1900 obr. spalanie wychodzi około 10 l/mth, a w transporcie przy 1800 obr według moich obliczeń wychodziło 6-6,5 l/mth. co prawda po przesiadce z 5340 który w prasie (wierzcie lub nie) potrafił zejść do 4,5 l/mth to jest różnica  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Wierzymy bo 5340 mało palą. Nowe silniki tak palą- ekologia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik3311    1

Witam planuję w niedalekiej przyszłości zakupić zetroka proximę 90 który ma zastąpić obecnie używanego zetora 8441. Co sądzicie lepiej kupić zwykłą proximę z rewersem, plus czy może power. Ciągnik będzie dużo pracował w turze. Co doradzacie do 180tys.(ciągnik+tur orginalny metal-fachu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

u mnie ZETOR PROXIMA PLUS 90 pracował by tylko przy ciężkich pracach typu orka, siew i ciągnięcie przyczep do prac lżejszych mam 2 inne ciągniki mam ZETORA 6245 z turem i T25, jak na razie gospodaruję na areale 30 ha, ale oprócz tego spalania są jeszcze jakieś inne minusy (wady) bo o moim ZETORZE 6245 też mówili że dużo pali ale po ustawieniu pompy spalanie nie jest takie duże

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jeziosky
      Witam! Mam taki temat do dyskusji;  Oringi na tulejach w Zetorach. Wiadomo że dość często padają w Zetorach uszczelnienia tulei silnikowych.  Jak myślicie dlaczego tak jest? Z mojego doświadczenia, dość skromnego bo dotyczącego tylko dwóch Zetorów wydaję mi się  że oringi są dość luźno pasowane. Tuleje z nowymi uszczelniaczami wpadają w blok właściwie pod swoim ciężarem. Co ciekawe nowe oringi powinny mieć wymiar katalogowy 104x4,2  a mierząc je  mają max 4,0 mm.  Czy ma ktoś doświadczenie z zastosowaniem  innych  uszczelniaczy silikonowych ale grubszych np. 4,4?
    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj