szark93

Gryka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Taurus83    889

Ja posieje w przyszłym roku 10-20 ha w zależności jaka będzie sytuacja na wiosnę. 

Materiał siewny po 8 a skup po 2  :) tak może być...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
17 godzin temu, sapi napisał:

Naciągnęli ze wschodu to cena spadła.

Może i na ciągnęli ale i dużo nasieli bo nawozy były drogie. Mam z ciekawości znalazła gdzieś ogłoszenie skupu i zadzwoniła. Człowiek powiedział, że jest zapchany bo tyle nakupił wziął tel i może się później odezwie. Na więcej jak 3 tys nie liczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanek_113    15

2800 w moim skupie... i zastanawiam się czy trzymać do wiosny czy puścić puki cena nie spadnie na 2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik_NBR    2
Dnia 16.10.2009 o 09:40, iron napisał:

ja sieje grykę na najgorszych glebach.pod korzeń nic nie daje chyba że trzeba zależy od pola.gryka nie lubi zlewnych gleb to ją potrafi zadusić. bez urazy sianie 100kg. na hektar mija sie z celem.w gryce największy plon dają kwiaty środkowego piętra a przy gęstym siewie gryka wybuja i pewnie sie położy,choć to zależy od roku.ja sieje ok. 60-70 kg. na hektar i daję do 50 kgN

ciekawe ciekawe.... ( 60-70 kg na 1 ha ) norma to 90-100 ( książka ) , ale do rzeczy ....jaki plon uzyskujesz z normy 60-70 kg ?- ZIARNA /( podaj jeszcze kiedy ja siejesz / czy nawozisz / czy uprawa konwencja czy eko / jaki zbór ? - rundup-reglone czy 2 fazowy ? / termin zbioru ? pozdrawiam i dziękuje za odpowiedz ( rzeczową )  ...

Dnia 23.11.2022 o 14:44, dragonmt852 napisał:

strasznie leci w dół, dużo nie miałem ale ciesze się że po 3800 sprzedałem

jeśli .....gryka konwencjonalna to w dobrej cenie sprzedałeś , pytanie jest .....iel miałeś wilgotności na hałdzie - po kombajnie  ( % ) i czy dosuszałeś ( bo jeśli dosuszałeś to z ceny 3,8 ? netto ? brutto ) nalezy zdjąc KOSZT suszenia ) pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz ........

1 godzinę temu, yanek_113 napisał:

2800 w moim skupie... i zastanawiam się czy trzymać do wiosny czy puścić puki cena nie spadnie na 2000

na tą chwile gryka UGOTOWANA ....- bo po niskiej cenie sprzedaje : 1 kazachstan 2 rosja 3 ukraina - te 3 kraje UGOTOWAŁY cene w tym roku , kupujacy po prosu od nich biora ....nastepny rok prognozy ceny = PODŁE ......nie zdziwię sie jak kupujacy nie będą chcieli W OGÓLE brać gryki w roku 23 ........sam zdecyduj czy chcesz zostac z ziarnem na 2 rok ( robaki ) 

Dnia 23.11.2022 o 14:44, dragonmt852 napisał:

strasznie leci w dół, dużo nie miałem ale ciesze się że po 3800 sprzedałem

jest się z czego cieszyć !👍

jaki plon ziarna z ha ? i przy jakiej wilgotności ? - pozdrawiam

Dnia 7.11.2022 o 22:15, Taurus83 napisał:

Ja posieje w przyszłym roku 10-20 ha w zależności jaka będzie sytuacja na wiosnę. 

Materiał siewny po 8 a skup po 2  :) tak może być...

nasiona 8 zł skup po 2 to ......DOSYĆ prawdopodobne , sam kupowałwem nasiona = luty 22 po 7 zł / 1 kg wiec ? patrząc po wzrostach cen WSYSTKIEGO + PALIWA spodziewam sie że cena nasion gryki w centrali ( kwalifikat a nie jakieś SMIECI ) może dobić do ..........9,5 zł netto BEZ WYSIŁKU = teraz ( list 22 ) do maj 23 / .....a SMIECI będa tańsze ( to oczywiste ) 

Dnia 14.11.2022 o 13:24, benio1967 napisał:

w agrobiznesie podawali cenę 3500-3600

przestałem Patrzeć na cenę w agrobiznesie = to prosta droga DO PORAŻKI finansowej / podam przykład rok temu w agrobiznesie pokazali cenę orkiszu eko po 4100 za 1 tonę ( gru 21 )  i co ? chłopy tak się podnieciły ze kto mógł siał orkisz za WSZELKĄ CENĘ , skutek ? dziś orkiszu NIE SPRZEDASZ nawet po 1200 zł ( chyba na gorzelnie pójdzie albo do pieca ) a to przecież lepsza pszenica ...../ po prosu NIKT nie kupuje tego - orkisz / podsumowując kto myśli że zajrzy w telefon lub agrobiznes i ZAROBI  ten sie .......grubo przejedzie tym bardziej że agrobiznes ogląda KAŻDY - dziś świat jest MAŁY ....................

Dnia 23.11.2022 o 13:55, grzegorzw1971 napisał:

Działoszyn 2500-2800 oczywiście czysta i sucha

pewnie skup chce wilgotność poniżej 14 % i czystość powyżej 99 % jak nie to.........potrącenia i .......cena jest inna ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
24 minuty temu, Rolnik_NBR napisał:

 

jaki plon ziarna z ha ? i przy jakiej wilgotności ? - pozdrawiam

 

plon w granicy 1100-1200kg, wilgotność nie mierzona, ale zbierane z pokosu także suchutka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik_NBR    2
Dnia 8.11.2022 o 12:19, hubertuss napisał:

Może i na ciągnęli ale i dużo nasieli bo nawozy były drogie. Mam z ciekawości znalazła gdzieś ogłoszenie skupu i zadzwoniła. Człowiek powiedział, że jest zapchany bo tyle nakupił wziął tel i może się później odezwie. Na więcej jak 3 tys nie liczę.

jak sprzedasz po 3 ( brutto ) to bedzie niezły wynik / pytanie .....czy masz idelany surowiec tego chca skupy :

1. poniżej 14 % ( jak więcej W GÓLE nie biorą )

2. czystość min 99 % - inaczej skroją cie na POTRACENIACH

3. brak tzw "oksytocyny " jeśli ....jest to mówia ci .....DO WIDZENIA albo ? za darmo wezmą 

12 minut temu, dragonmt852 napisał:

plon w granicy 1100-1200kg, wilgotność nie mierzona, ale zbierane z pokosu także suchutka

dzięki za odpowiedz ale ......w skupie nie istnieje pojecie ? suchutka jest albo powyżej 14 % i rabia potracenia albo WCALE nie biora ( suszenie drogie / lub jak powyżej 14 % to sie po prostu ugotuje = spleśnieje ) / co do plonu to wartośc : poprawna i wiarygodna ( bez nawożenia ) = gratuluję / z nawożeniem ( będe tego próbować ) powinna dociągnąć ( w ekologii pełnej ) do 1,8 - 2 t , nie słyszałem o wiekszych plonach niż 2,5 tony - taki moj cel a na tą chwilę wynik mam podobny jak ty tzn 1,05 - 1,1 tony ( pełna ekologia BEZ niczego - 2 fazowy zbiór ) / co do wilgotności ja tez maiłem z pokosu i wilgotnośc była 16-17 % więc zbiór 2 fazowy nie gwarantuje wilgotności poniżej 14 % ( według mnie ) 

Dnia 16.10.2009 o 09:40, iron napisał:

ja sieje grykę na najgorszych glebach.pod korzeń nic nie daje chyba że trzeba zależy od pola.gryka nie lubi zlewnych gleb to ją potrafi zadusić. bez urazy sianie 100kg. na hektar mija sie z celem.w gryce największy plon dają kwiaty środkowego piętra a przy gęstym siewie gryka wybuja i pewnie sie położy,choć to zależy od roku.ja sieje ok. 60-70 kg. na hektar i daję do 50 kgN

napisałeś że dajesz do 50 kgN ...........pod grykę / w nawozach mineralnych ? w gnoju ? i pytanie najważniejsze ...jaki uzyskujesz plon przy tych do 50 kgN ? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
24 minuty temu, Rolnik_NBR napisał:

 

dzięki za odpowiedz ale ......w skupie nie istnieje pojecie ? suchutka jest albo powyżej 14 % i rabia potracenia albo WCALE nie biora ( suszenie drogie / lub jak powyżej 14 % to sie po prostu ugotuje = spleśnieje ) / co do plonu to wartośc : poprawna i wiarygodna ( bez nawożenia ) = gratuluję / z nawożeniem ( będe tego próbować ) powinna dociągnąć ( w ekologii pełnej ) do 1,8 - 2 t , nie słyszałem o wiekszych plonach niż 2,5 tony - taki moj cel a na tą chwilę wynik mam podobny jak ty tzn 1,05 - 1,1 tony ( pełna ekologia BEZ niczego - 2 fazowy zbiór ) / co do wilgotności ja tez maiłem z pokosu i wilgotnośc była 16-17 % więc zbiór 2 fazowy nie gwarantuje wilgotności poniżej 14 % ( według mnie ) 

 

Ja tego nie wożę na żaden skup, handlarz przyjeżdża na podwórko i zabiera, ja sieje tylko 1ha gryki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik_NBR    2
Dnia 20.10.2022 o 17:09, Taurus83 napisał:

Sito górne 7 dolne 3,5. Petkus k523. 3% zanieczyszczeń zostaje. 6,5 byłoby lepsze 

pozd kolegę , mam k 545 uzyskałem 99 % czystości ( badane piorin ) - tyle sie da wyciągnąc wg mnie 

18 minut temu, dragonmt852 napisał:

Ja tego nie wożę na żaden skup, handlarz przyjeżdża na podwórko i zabiera, ja sieje tylko 1ha gryki

aaaa jak 1 ha gryki to ci mało na niej zależy ( rozumiem ) i sie z nią nie pieścisz prawda ? po ile poszła za kg ? netto / brutto ? z podwórka rzecz jasna ....

Edytowano przez Rolnik_NBR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
7 godzin temu, Rolnik_NBR napisał:

jak sprzedasz po 3 ( brutto ) to bedzie niezły wynik / pytanie .....czy masz idelany surowiec tego chca skupy :

1. poniżej 14 % ( jak więcej W GÓLE nie biorą )

2. czystość min 99 % - inaczej skroją cie na POTRACENIACH

3. brak tzw "oksytocyny " jeśli ....jest to mówia ci .....DO WIDZENIA albo ? za darmo wezmą 

Czas pokaże po ile sprzedam. Może po 2,5. Generalnie mam czystą i suchą jest tylko trochę poszczepanej. Nie wiem 10 % może nie. Jak się z kimś dogadam to i sam zawieźć mogę. Zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42

Kurcze miałem w planach na przyszły rok 3ha gryki po likwidacji wieloletniego ugoru, ale przy cenie 4zl byłby sens a tak lipa, i zastanawiam się nad facelią, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

4 złote to ewenement który tylko raz w historii wcześniej się zdarzył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Kolego dużopiszący i wszystkichcytujący powiem ci ze Gryka do 17 % wilgotnosci ( czysta) to może i pół roku leżeć i nic jej nie będzie. Ja sieję 60-75 kg co 25 cm i plon  na najlepszych działkach potrafi przekroczyć 2t. Średnio 1,3-1,5 zależy od wielu czynników. Pod grykę nie daje nic. Ewentualnie wapno jak pole nowe albo akurat tak wypada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28
7 godzin temu, Taurus83 napisał:

Kolego dużopiszący i wszystkichcytujący powiem ci ze Gryka do 17 % wilgotnosci ( czysta) to może i pół roku leżeć i nic jej nie będzie. Ja sieję 60-75 kg co 25 cm i plon  na najlepszych działkach potrafi przekroczyć 2t. Średnio 1,3-1,5 zależy od wielu czynników. Pod grykę nie daje nic. Ewentualnie wapno jak pole nowe albo akurat tak wypada. 

Jak nic nie dajesz pod korzeń to raczej byłby ewnemet przekroczyc 2 tony 2 lata temu siałem znajomemu grykę na około 3 klasie gleby i szło 50kg saletrzak 150kg superfosfatu i 50 soli potasowej wschody były idealne i później też pogoda dobrze przebiegała to ok 2.5 tony z hektara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Na 3b/4a przekroczyło. Z działki 1,55 wyszło jakieś 9500 litrów. Przy zanieczyszczenie na poziomie 20-25%. Matematykę pozostawiam tobie. Na innych było mniej a na innych dużo mniej. Wg mnie o płonie decyduje klasa ziemi i jej zasobność. Już się wyleczyłem z siania polifosek pod grykę a później sprzedaż po 800 zl tona. Co urośnie to urośnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624
1 godzinę temu, ma123 napisał:

Jak nic nie dajesz pod korzeń to raczej byłby ewnemet przekroczyc 2 tony 2 lata temu siałem znajomemu grykę na około 3 klasie gleby i szło 50kg saletrzak 150kg superfosfatu i 50 soli potasowej wschody były idealne i później też pogoda dobrze przebiegała to ok 2.5 tony z hektara

I masz odpowiedź.

Pogoda słowo klucz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Hehe.... Na dobrej klasie i z dobrym nawożeniem uschło mi prawie 3ha tego roku...... Wszystko jest ważne i tyle w temacie. Jest pogoda dobra ...ech jakbym jeszcze ciut jej dał było by 3t z ha. Uschło wszystko prawie....po huk dawałem nawóz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124
nawóz nie zniknął. roślina następcza się odwdzięczy za niego.
nawóz nie zniknął. roślina następcza się odwdzięczy za niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj