bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

adamek1942    6

asus własnie nie specjalnie, czosnkowi nic nie było ale wypróbuj zanim zastosujesz  zalezy od gleby i problem tkwi w czym innym sie mi wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

może źle zrozumiałeś nie chodziło o gnojówkę,  nie wiem tez jaka masz glebę także wiesz dozo mona pisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwinto    1
17 godzin temu, taho56 napisał:

niestety nie wolno.policja codziennie przyjezdza sprawdza itp.nie bede ryzykowal kary 30 tysi

teraz to pol biedy,nie teraz to po swietach pojade i zrobie dzien po dniu,grzyba,robaka i odzywki,nie jestem przekonany do mieszania srodkow.ale jakby był czas wykopkow i wtedy kwarantanna by była??? w dwa tygodnie potrafi sie rozleciec przeciez.U taty w pracy były dwa przypadki cov-19 i automatycznie pracownicy z calego działu w kwarantannie z rodzinami.2 tygodnie bez mozliwosci pracy na gospodarstwie a z krus-u nie nalezy sie nic

odnośnie KRUS-u  -  z tego co wiem to rolnikowi na kwarantannie należy się CAŁE 15 złociszy za każdy dzień kwarantanny - można zaszaleć i nająć człowieka na godzinę pracy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taho56    8

ja nikogo na najmuje,wszystko robimy sami z żoną,jak jest nawał pracy to rodzice i teściowe pomagaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1559
2 godziny temu, taho56 napisał:

ja nikogo na najmuje,wszystko robimy sami z żoną,jak jest nawał pracy to rodzice i teściowe pomagaja

Dwa lata temu jak miałem 2 ary to teściowa opieliła może 2 rządki do połowy a było ich 6 długich na ponad 60m. Sam ogarnąłem całość i tak kilka razy bo nie mam pielnika i nie dało się wjechać ciągnikiem. W tamtym roku miałem 4 ary to też kilka razy pielilem to tylko żona trochę pomogła. W tym roku mam 1 ar i sam ogarnę. Teść i teściowa nie mają interesu do pomocy, a do rodziców za daleko. Całe szczęście że tak mało tego jest 😀 bo pomyśleć co by było gdybym pół hektara miał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diwad8900    8

na grzyba można dać teraz zamiennik amistara? bo mi został z tamtego roku czy lepiej teraz czymś słabszym prysnąć ? a potem dopiero tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

Ja mam lacznie prawie hektar i wszystko robie sam weekendami, bo w tygodbiu pracuje :D i dodam ze nie mam ciagnika i zadnej maszyny wszystko uslugi. Jedynie przy sadzeniu, pedach i kopaniu mi ktos pomaga. Ale staram sobie radzic. Dla chcacego nic trudnwgo.

kiedys mi dziewczyna pomagala troche ale nie pasowalo jej to ze tyle czasu poswiecam czosnkowi i se odeszla:D

 

 

pytanie odnosnie czosnku

podlewac juz czy czekac aby jeszce go przyhartowac i zapuscil glebiej korzenie?

bo na testach kropelkowego podlalem jedna rajke i po 2 dniach od testu widze ze ten podlany ciemno zielony a niepodlany taki bladszy. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1559
2 godziny temu, taho56 napisał:

na 2 czy 4 ary szkoda sobie zawraca gitary

Uprawa hobbystyczna,bo coś muszę robić między czasie gdy nie ma roboty w oborze i w polu😀 mając takiego teścia też byście chcieli jak najmniej czasu z nim spędzać 😀 nie powiem,w tamtym roku myślałem że z czosnku nic nie będzie bo ziemia skała się.zrobila i niekształtny się urodził,poszło wszystko w ogórki i nakłady mi się zwróciły trzykrotnie więc jestem zadowolony. A teraz to tylko dla.ludzi bo każdy chce kupić a w okolicy nikt nie uprawia bo słabe ziemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwinto    1
9 godzin temu, taho56 napisał:

ja nikogo na najmuje,wszystko robimy sami z żoną,jak jest nawał pracy to rodzice i teściowe pomagaja

nie zrozumiałeś mnie - gdy jesteś na kwarantannie to nie możesz wychodzić z domu a tym samym w pole również więc na miejsce Twoje i żony możecie teoretycznie nająć człowieka na swoje miejsce ale macie z KRUS tylko 30 złotówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzab    7

Ile razy pryskacie na grzyba i insekty w sezonie? Czy np. razem z odżywkami co 7-10 dni dodać środek na grzyba zapobiegawczo? Jakie środki grzybobójcze i na robale stosujecie i czy zmianowanie środków co oprysk jest sensowne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5

Mam pytanie odnosnie nawadniadnia plantacji. Mam studnie glebinowa przy działce 7 ha z dostepem do energii elktr. 

 Tasmy kroplujace nie wchodza w gre, chciałbym nawadniac od razu zboza i inne warzywa za pomoca armatek wodnych.

Czy kopac staw zasilany woda ze studni i dopiero z niego nawadniac pole? (Nie ma dostępu do wod powierzchniowych)?

 

Jakiej pompy i armatek uzyc? Wydajność studni okolo 70 litrow na minute

Musze to zrobic na dniach, bo susza bedzie doskwierala bardziej niz teraz

Edytowano przez Zieleniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racycacy    0

Co to za ustrojstwo? Stomp wziął idealnie wszystko poza tym niestety. Ktoś wie jak to zwalczyć oprócz oczywiście gracelli 👌😁

IMG_20200410_171740.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaro2    60

co do nawodnienia uprawy zastanawiam się czy nie prysnąć jeszcze raz na chwasty, mimo, że pole jest czyste, przecież jak pójdzie woda to chwasty na pewno ruszą co wy na to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

Asadził ktoś z was po buraczkach ćwikłowych czosnek, i opryskach zastosowanych w buraczkach głownie chodzi mi o herbicydy.

Nie szkodzą czosnkowi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marioland    0

Hej,

Zastanawiam się czy ściągać słomę z czosnku? nie wiem czy to ma znaczenie  ale słoma leżała z 5 lat w stodole,

tak sobie pomyślałem że może nie będę musiał pielić go jak zostawię słomę?

na zdjęciach harnaś i ornak oraz wysiew z nasion.

dzięki.

DSC_1280.JPG

DSC_1281.JPG

DSC_1283.JPG

Edytowano przez marioland

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj