bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

adamek1942    6

tomek 461 sory ze trochę późno odpisuje  a wschody miałeś równe ??? no to glebe masz ciężką próchniczna jaki rejon polski ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek_461    0

adamek1942 wschody były w miarę równe, jedynie w miejscu gdzie gleba jest bardziej piaszczysta zaczął wychodzić jako pierwszy. No gleba jest ciężka, na pozłożu wapiennym. Woj. świętokrzyskie okolice Pińczowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racycacy    0

Cześć wszystkim, dzisiaj robiłem w między rzedziach pielaczem, gdzie niegdzie niestety przysypalem czosnek, w jednym miejscu mniej a w drugim bardziej że go nie widać, myślicie ze da sobie radę wyjść? Ma teraz około 8-9cm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzab    7

Myślę,że sobie poradzi bez problemu. Czy używasz dodatkowo oprysków na zielsko czy samym pielaczem do wykopków?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4

Znów podają mrozy , tylko że teraz trzy noce pod kolej ,słabo to widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

ludzie żeby mu coś było toby musiało być  z 10 15 na minusie dać mu tylko antystresowca i tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

nikt Ci nie każe teraz dawać, a tu co trochę Boże bo mróz co to będzie. nic nie będzie będzie rósł tak jak rośnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racycacy    0
1 godzinę temu, astrzab napisał:

Myślę,że sobie poradzi bez problemu. Czy używasz dodatkowo oprysków na zielsko czy samym pielaczem do wykopków?

 

Będę leciał że stompem na badyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

U mnie hiszpan troche lepiej, ale ciezko ma sie podniesc od tej agrowlokniny. Troche lisci polamalem niestety. Ogolnie jakis taki blady jeszcze.

Wasz hiszpan tez jest taki jakby kruchy w porownaniu do  harnasia? Zrobilem sobie ala chwastownik i tak nie moge wjechac, bo za mokro, ale balbym sie, ze tego hiszpana polamie mocno. Harnas duzo mniejszy, ale kolor lepszy i normalny sprezysty.

Troche mi hiszpana powypadalo, taki jakis karlowaty sie zrobil miejscami i znika z 5-10% obsady. Co to moze byc? Zolta karlowatosc cebuli ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek_461    0

Ph na tych działkach mam ponad 8. Moja bezpośrednia okolica do czosnkowych nie należy, dopiero tak 10-15 km dalej jest sporo plantatorów. Nie sadziło się też u mnie do tej pory czosnku więc testuję czy będzie mu ta gleba odpowiadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
2 godziny temu, Tomaszbyk napisał:

@asus921 mozes wyczyscic skrzynke bo nie mozna wiadomosci ci wyslac. Moglbys wstawic zdjecia twojego pielnika do czosnku?

Wyczyszcone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racycacy    0

A i jeszcze takie pytanko, można wogole dodawać kristalony do oprysków? Np stomp, topsin, dursban? Czy raczej trzeba osobno pryskać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

Ja zawsze dodaje i nic sie nie dzieje, rok temu dal rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taho56    8

kristalon do stompu???bez jaj to jakbys chciał wymieszac ogień i wode. Do topsinu jak najbardziej, a dursban lepiej bez dodatków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek52    6

Jest sens polecieć teraz proteusem, czy jeszcze się wstrzymać? Ten tydzień pogoda ładna, w następnym ochłodzenie, w nocy przymrozki do -5, środek będzie działał? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamek1942    6

micgal  to samo się tyczy herbicyda stomp ? czosnek już sporawy  a tu kropka,  Takiej sytuacji jeszcze nie miałem może przez brak zimy i płycej wsadzony ??  Niektóry ma już 5 liść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

Adamek Zakres temperatur dla środków zawierających pendimetaline jest w przedziale od 0 do 25 stopni jednak optymalny to od 5 do 15 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj