bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

galan99    7587
2 godziny temu, marcinczosnek1981 napisał:

Jakie macie zdanie jak długo działa saletra amonowa?

Ciekawe pytanie ? to zależy ile zostało zastosowane jaka ilość na 1 m kwadratowy nawozu . Działa 4 tygodni jak jest odpowiednia wilgoć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź. Czytałem że max 3 - 4 tyg działa saletra amonowa
Dzięki za odpowiedź. Czytałem że max 3 - 4 tyg działa saletra amonowa
Dzięki za odpowiedź. Czytałem że max 3 - 4 tyg działa saletra amonowa
Dzięki za odpowiedź. Czytałem że max 3 - 4 tyg działa saletra amonowa
Dzięki za odpowiedź. Czytałem że max 3 - 4 tyg działa saletra amonowa
Dzięki za odpowiedź. Czytałem że max 3 - 4 tyg działa saletra amonowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lgro    0

U mnie poszedł npk yara mila 5.03.2020. roślinki mają średnio po dwa liście około 10 cm ale mam w uprawie już pierwsze chwasty w miedzyrzędziach, myślicie że już mogę prysnąć ( w w magazynku Boxer 800 ec czeka), czy lepiej chwastownikiem najpierw ruszyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lgro napisał:

U mnie poszedł npk yara mila 5.03.2020. roślinki mają średnio po dwa liście około 10 cm ale mam w uprawie już pierwsze chwasty w miedzyrzędziach, myślicie że już mogę prysnąć ( w w magazynku Boxer 800 ec czeka), czy lepiej chwastownikiem najpierw ruszyć?

10 cm to już bardzo ładny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzab    7

Czy samym chwastownikiem uda się dotrwac do zbiorów bez oprysków na chwasty? Kończymy budowę chwastownika i myślę czy pryskać dodatkowo. Mamy zamiar jezdzic chwastownikiem średnio raz w tygodniu. Oprysk taki jak stomp to chyba bardziej bez ruszania gleby żeby tworzył film na glebie. Jak myślicie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro05    11

Panowie jaka dawka na ile wody i czego dajecie na robala? Zauważyłem drutowca w miejscu gdzie braki w rzadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taho56    8
Dnia 9.03.2020 o 06:12, marcinczosnek1981 napisał:

10 cm to już bardzo ładny

u mnie czystko nic nie ruszam,dostal jedzonko deszcz rozpuszcza.

10 godzin temu, Maro05 napisał:

Panowie jaka dawka na ile wody i czego dajecie na robala? Zauważyłem drutowca w miejscu gdzie braki w rzadku

dursban 1 litr/300 litrów wody na hektar.tylko teraz on ci nie zadziała, musi byc cieplo zeby zaczal gazowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1

Panowie co myślicie o opryskaniu teraz Mospilanem? Zauważyłem wczoraj że wczoraj pojawiły się drutowce i może opryskanie Mospilanem zahamowałoby ich zapędy w podgryzaniu czosnku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taho56    8

mospilanem mu teraz nic nie zrobisz.kazdy mysli ze posadzi,da nawozu,opryska i bedzie git.otóż nie.pole pod czosnek trzeba odpowiednio przygotowac nieraz 2 miesiące przed sadzeniem,zrobic probki ziemi oddac do osch, pokopac rydlem sprawdzic ile robactwa itp.jakie ph gleby,nasiąkliwość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

dokładnie wielu myśli że tylko posiać nawóz zasadzić opryskać i po robocie, teraz jakiekolwiek pryskanie na robaka jest bez sensu jak jeszcze temp spada do zera i niżej a i w ciągu dnia 10 stopni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1
5 godzin temu, taho56 napisał:

mospilanem mu teraz nic nie zrobisz.kazdy mysli ze posadzi,da nawozu,opryska i bedzie git.otóż nie.pole pod czosnek trzeba odpowiednio przygotowac nieraz 2 miesiące przed sadzeniem,zrobic probki ziemi oddac do osch, pokopac rydlem sprawdzic ile robactwa itp.jakie ph gleby,nasiąkliwość

Otóż moje przygotowania pod czosnek zaczęły się w czerwcu a posadziłem go w październiku i przez cały okres czerwiec-październik pobierałem próbki gleby, badałem glebę, szukałem szkodników, użyźniałem ją(część jest posadzona po ugorze) itp. ale wszystkiego nie da rady sprawdzić i zrobić. Aktualnie ponownie przebadałem glebę pod kątem robactwa i zauważyłem 1 drutowca na m2 co jest i tak satysfakcjonującym wynikiem patrząc na to co było w czerwcu/lipcu(perz i "zawartość" drutowców w glebie na poziomie 10-12 szt/m2) a aktualnie chciałem opryskać prewencyjnie żeby to dziadostwo przy odrobinie szczęścia zdechło i nie podgryzało główek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taho56    8

musisz poczekac jak bedzie troche cieplej i wtedy dursbanem go udusisz. 1 drutowiec na m kwadratowy to niezle aczkolwiek nadal za duzo.ja gazowalem pole i mam spokoj 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek52    6
Dnia 11.03.2020 o 13:13, taho56 napisał:

ja stosuje Agil wiec nie pomoge 

W jakiej dawce stosujesz Agil i w jakiej fazie rośliny? 

Ewentualnie co innego na jednoliścienne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Powiedzcie co jest przyczyną że czosnek ma liście napełnione  sokiem/wodą ? Dodam że ma przebarwienia końcówek jak na zdjęciach kolegi powyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diwad8900    8

jest teraz sens w fazie 3lisci dać jakaś odżywkę jak przymrozku już nie bedzie ? dostał 60kg azotu a nadal kolor seledynowy ma nie wiem czemu a sąsiada tego samego dnia sadzony i jest ciemno zielony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patitek285    1

Harnaś spory, przygotowujesz się już do nawadniania? Bo widać jakąś rurę, chyba że to jest tuba do zwijania agrowłókniny to nie było pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8
12 minut temu, Patitek285 napisał:

Harnaś spory, przygotowujesz się już do nawadniania? Bo widać jakąś rurę, chyba że to jest tuba do zwijania agrowłókniny to nie było pytania

Tak juz wstepnie jestem przygotowany do nawadniania, jedynie tasmy podlaczyc. Czekam az sie pogoda wyklaruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj