bolid20

Opłacalność produkcji czosnku

Polecane posty

asus921    250

@micgal39533

Dotyka i od poczatku dotykala, bo ten hiszpan za szybko wyskoczyl i juz dosc duzy byl. Wloknina 21g, wiec nie jakas super ciezka, ale dotykac lisci dotyka.

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Ale to powazna sprawa, czy po prostu zolte i wiosna to normalnie odbije i sie zazieleni bez problemu?

W sensie zawracac sobie dupe odkrywaniem teraz na jakis czas, zeby znowu np. w lutym przykrycz, czy raczej te zolte liscie nie robia duzej roznicy ?

W kilku miejschac jakies zwierze przebieglo i mam dziury, i czosnek w sumie wyglada tam podobnie, moze troche mniej zolty.

P.S

Agrowloknina w calosci, z zewnatrz przykryta ziemia + co jakis metr kupka ziemi w przejazdach od kola (przejazd co 1.40metra), wiec roboty by troche bylo to odkryc teraz.

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

Raczej powinienem się odbić po zdjęciu w ciągu tygodnia dwóch tylko jak będzie takie ciepło jak jest to on będzie tam szybko rósł i te liście mogą zacząć się psuć przy włókninie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Na moje to w ogóle nie powinnien byc przykryty, a jak juz to przed mrozami, ja ze swoim nadal czekam. Oglądam prognozy i cierpliwie czekam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

No przy tej pogodzie to nie powinien ale jak jest przykryty a zostało tak naprawdę z miesiąc czasu to też by mi się nie chciało odkrywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

U mnie to samo, hiszpan przykryty ale zauwazylem ze ostro poniszczone liscie... ale mysle ze da rade. Tez zastanawiam sie nad odkryciem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

@micgal39533

Dokladnie o to mi chodzi.

No jest dylemat, bo znowu wedlug dlugoterminowej koniec stycznia i luty noce po -4, wiec moglaby byc ta wloknina, teraz wiadomo za cieplo akurat, ale ma sie troche zmienic.

@Quis

Ile tego hiszpana wkoncu nasadziles ? :)

@janczar810

Nie wiem jak u ciebie bylo, ale u mnie byly juz noce po -5/-6 kilka dni z rzedu, dlatego wtedy przykrylem, bo moglby tego nie przezyc hiszpan, albo ostro dostac po d*pie.

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    499

U mnie rok temu Hiszpan był cała zime bez przykrycia i nic mu się nie stało najważniejsze żeby nie było wiatru i mrozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

A jak wasze harnasie ida do gory? U mnie na jednej dzialce kolo 5 cm ma juz na drugiej dopiero szpilkuje. A z prognoz wynika ze zimy ostrej nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8
5 godzin temu, asus921 napisał:

 

 

@Quis

Ile tego hiszpana wkoncu nasadziles ? :)

 

Sadzeniaka mialem 120 kilo, nie wiem ile to wyszlo:)

Harnas gmieniegdzie wychodzi, ale spokojnie. 

 

Bawi sie ktos w fertygacje czosnku?? Bo w tym roku chce zaczac :) juz pokupilem cale potrzebne zlaczki, pompy i pierdoly:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racycacy    0

Witam, macie jakieś sposoby na chwasty w chwili obecnej? Prsyskane było stompem po sadzeniu, ale z uwagi na wilgoć i ciepło, schodzi na całym polu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LEREDA    4

Jak tam u was czosnki wychodzą z ziemi ? u mnie lubasza jest na wierzchu harnaś gdzie nie gdzie  się pokazuje sadzony 16 x sprawdzałem długoterminowe pogody do końca marca nie nadają zimy  z jednej strony dobrze może nie przemarznie z drugiej kicha wody jak na lekarstwo  no i robale mogą atakować ze zdwojoną siłą . Teraz weź i ogarnij stosowanie preparatów  , u sąsiada badali czosnek , stosowanie preparatów i nawozów było w normie , a czy będzie w tym roku  ?  u jednego 5 ton pietruszki poszło do utylizacji , przekroczona została norma stosowanych preparatów .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel213333    23

U mnie badali pszenzyto na obecnosc pozostalosci po srodkach ochrony roslin. Z tego co mi mowili to 30 procent rolnikow w tym roku ma miec takie kontrole. Sypal juz ktos nawoz na czosnek. Bo zapowiadaja susze jak diabli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quis    8

Patrze na pogode i chyba czas odkrywac hiszpana...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
Napisano (edytowany)

@Quis

Tez sie zastanawiam, chociaz w dlugoterminowej koniec lutego noce -3

Edytowano przez asus921
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzab    7

Na Warmii nadają do -10. Przykryć włókniną Hiszpana czy słoma wystarczy? Może wogole nie przykrywać? Co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taho56    8

Witam wszystkich.Ma ktos z was na sprzedaż Jarusa,potrzebuje do sadzenia 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pepik190
      Witam.
      Będe wdzięczny za podpowiedz jak zrobić sadzarkę do czosnku,zdjęcia dane konstrukcyjne.Z góry dziękuję.
    • Przez membrana
      Witam! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czym zaprawiać czosek, jakie stosować opryski i co zrobić, zeby nie gnił wiosną?
    • Przez Kondzioo
      Witajcie... nie znalazłem nigdzie tematu z cenami czosnku więc piszcie po ile chodzi czosnek i w jakich regionach.. jezeli jest taki temat to przepraszam
    • Przez mwp113
      Wydzierżawiłem pole, na którym kiedyś rosło zboże, którego nie zebrali i zgniło. Od tego czasu minęło 2 lata, a pole zarosło krzakami. Popalilismy krzaki, zaoralismy pole i teraz pytanie do was. Co zrobić żeby doprowadzić pole do porządku tak, aby mozna było sadzić czosnek. Pole ma 1ha . Moze jakieś konkretne nawozy do odkwaszenia pola tak, aby doprowadzić je do porządku. Z góry dziekuje. ( Chcemy sadzić czosnek zimowy)
    • Przez 360i82Sa
      CZOSNEK
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj