qazqaz

Zamienniki roundupu

Polecane posty

asharot    446

A o właśnie ile dajecie siarczanu na hektar?? do oprysku?? ja dawałem 4kg nie za mało??

 

Ja dawałem 5kg siaraczanu + 5litrów Taifunu,wyszło OK.

Efekt był widoczny już po 10dniach.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Z tego co gdzieś czytałem 3 l na ha to najniższa zalecana dawka więc nie ma się co dziwić że korzenie zostają. Pozatym czytałem w jakimś opracowaniu że z zabiegami agrotechnicznymi dobrze jest poczekać do 4 tygodni. Siarczan amonu jak najbardziej wskazany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

za jakieś 2 tygodnie moge ci napisac jak podziałało u nas bo przez przypadek daliśmy 7l na ha +5kg siarczanu.


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

A teraz moge wam coś powiedziec, bo staram się wytępic gluchy owies z pola i zawsze na wiosne abym tylko wskoczyk na pole talerzouje i czekam az wzejdzie. No mniejsza o to.

Opryskalem wlasnie gluchy jeden kawalek Tajfunem drugi Tagrgą, i powiem że randapy tylko zielone spalą, nasionko po 1 miesiacu od oprysku wygladalo jak przed opryskiem , a po Tardz już nasionka nie było tylko popioł, takie moje spostrzeżenie.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktarysta    1

roundup kosztuje około 700 zeta za 20 litrów a np Kosmik 360SL już koło 280 zeta (choć ceny pewnie się różnią w innych rejonach kraju).... A składnik czynny i jego ilość jest identyczna jak w Roundupie... Więc reasumując kupując Roundup'a płacisz za markę moim osbistym zdaniem lepiej jest oszczędzić, a kasę wydać na inne rzeczy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

Ja stosuję to co aktualnie najtańsze, nie ważne jaka nazwa, ważne że 360 SL czyli glifosat. w tym roku zastosowałem Avans, wyszło 13 zł/litr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semenpl2    0

ja jestem podobnego zdania jak kolega powyzej tylko zamienniki kupe kasy sie oszczedza a efekt ten sam tylko moze troszeczke odnosze wrazenie ze zamienniki dluzej dzialaja ale efekt wyniszczenia chwastow jest ten sam wiec po co przeplacac?? Roundup-nigdy wiecej!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik189    0

Tak czy siak zamiennik najlepiej sie oplaca.

 

Do narzekający ze zamiennik wolniej bierze, lub korzeni nie bierze to dajcie wiekszą dawke

np zamiast 3l to 5l.

Lub jesli przykladowo jak kolega wyzej napisal ze roundup kosztuje 700zl a zamiennik 280zl

to mozna dac swobodnie dawke 2X jesli ktos ma watpliwosci i wtedy gwarantuje ze zamiennik predzej i lepiej zadziala,

 

 

a tak ogolnie to 2-3l to jest dawka minimalna, czyli na bardzo male mlode rosliny, wraz ze wzrostem roslin nalezy zwiekszac dawke.

 

Te rozbieznosci miedzy zamiennikiem a org moga rowniez wynikac z warunkow pogodowych i jak wyzej napisalem zageszczenia roslin. Warunki po. to deszcz, temp. oraz pora roku, np teraz pod koniec wrzesnia rozwoj roslin jest zwolniony wiec mniej pobierają przez liscie.

 

 

No i oczywiscie u wielu polakow jest tak ze to co reklamowane i dobrze znane jest "lepsze" nawet jesli w rzeczywistosci tak samo dziala.

 

Podobnie z polityką, kogo lepiej przedstawią media bez wzgledu na wszystko jest najlepszy.

Tak jest ze wszystkim.

Mentalność Polaków;)

 

pozdrawiam agrofotowiczów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja stosowalem klinik duo po 10 zl za litr

na hektar stosuje 3-4 litry + 5-8 kg siarczanu amony + jak pogoda nie pwena olemix max

koszt ok 40 zl na ha efekt murowany po co przeplacac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roltech    11

Ja zawsze w sklepie pytam o glifosat w najtańszej postaci i nigdy się nie zawiodłem. Kiedyś kupiłem Rodeo który od Roundapu różnił się tylko nazwą i, o ponad połowe niższą ceną. Producent i opakowanie identyczne.

A dobry towar potrzebuje reklamy tylko na początku. Póżniej "reklamuje się sam".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Moim zdaniem Avans jest najgorszym odpowiednikiem Raundapu , najlepszy jest Tajfun , pomimo że skład ten sam , ale Avans jest najsłabszy , wiem bo testowałem takie środki jak avans , tajfun, klinik ,glyfos.Jednak moim zdaniem najskuteczniej działa orginał , i nikt mi nie powie że odpowiedniki Raundapu stosowanej w takiej samej dawce jak Raundap działają tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam wszystkie generyki glifosatu.

Z mojego doświadczenie przy obecnej cenie najlepszym rozwiązaniem jest AVANS- ale to produkt oryginalny na soli trimesium.

Dlaczego:

Panowie pierwsza rzecz jaką się czyta w instrukcji to ilośc godzin od zabiegu po których spadnie deszcz i nie będzie spadku skuteczności. Przy Avansie to 1 godzina. I o tym trzeba pamietać bo w pozostałych generykach to 6 godzin i potem jest modlitwa czy zadziała czy nie bo spadł deszcz. Ponadto do wszystkich tańszych glifosatów polecam adiuwanty organosilikonowe bo potem nie można doczekać się uprawnionej skuteczności.Potem są tylko pretensje i reklamacje do sprzedawcy.

Znam sie trochę na tym i nie bedę wam przedstawiał budowy preparatów opartych na glifosacie bo to dosyć trudne. No chyba że ktoś z was będzie bardzo ciekawy to mogę spróbować wytłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

Te odiuwanty to inaczej przylepce, daje się je aby oprysk lepiej trzymał się rośliny, a nie spłyną.

 

My stosowaliśmy Glifos i bardzo ładnie wszystko wypalił. A najlepiej dawać z siarczanem amou. Tylko nie wolno dawać więcej siarczanu jak 5kg, najlepiej mniej bo jak przeddobrzymy to wtedy nie wytępimy chwastu do końca, zostana korzenie i odbiją

 

Te odiuwanty to inaczej przylepce, daje się je aby oprysk lepiej trzymał się rośliny, a nie spłyną.

 

My stosowaliśmy Glifos i bardzo ładnie wszystko wypalił. A najlepiej dawać z siarczanem amou. Tylko nie wolno dawać więcej siarczanu jak 5kg, najlepiej mniej bo jak przeddobrzymy to wtedy nie wytępimy chwastu do końca, zostana korzenie i odbiją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Dzięki,teraz wiem jak się mówi na siarczan B) jak się zastosuje za dużo glifosatu[w moim wypadku randapu]

to też jest taki skutek.Chyba dla tego,że zbyt szybko perz usycha,i środek nie zdąży dotrzeć do korzeni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zelazny    0

kiedy po taifunie moge siać .Chce opryskać pole a następnie posiać rumianek sieje sie po wieżchu czy moge już na drugi dzień??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokorny    5

Coraz więcej zamienników ROUNDUP-u pojawia się w sprzedaży. Które z nich są godne uwagi, a które to bubel. Zapraszam do wymiany poglądów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Klinik tajfun Glifosat dobre środki polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokorny    5

Różnica w cenie jest znaczna a będę potrzebować jakieś 40l, więc mówisz że wszystkie sprawdzałeś i swoje robią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Zamiennik Roundupu to Huragan 360 SL ten sam skład i działanie a dużo tańszy, ja kupowałem 5l w cenie 70 zł + siarczan amonu :rolleyes:


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj