Darekd3

Przypalenia kukurydzy po herbicydach

Polecane posty

Darekd3    0

W mojej okolicy po opryskaniu taką mieszanką została popalona praktycznie cała plantacja rozmawiałem z rolnikami z mojej okolicy i mają ten sam problem a jak jest u was? Proszę o komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

dlaczego zastosowaliście taką mieszaninę


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

A jak wyglada kuku, ma brazowe poprzypalane liscie? Bo juz sam zeagran takie skutkio powoduje a w mieszaninie to moze tym bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek1    8

Maister jest z BAYER-a,a Zagran (raczej powinno być ZEAGRAN)jest z F&N agro to są różni producenci(o ile dobrze pamiętam)więc jak mogą być razem sprzedawane

a kukurydza w jakiej fazie rozwojowej była pryskana


wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Te razem to może sprzedawca tak chce sprzedać a nie producent.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Ale co ten temat robi w pojazdach? Przecież to są środki ochrony roślin. Przenoszę.


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

A nie przesadziliście z dawką przypadkiem?

Kiedyś jak mi nie podziałało Milagro to opryskałem jeszcze raz za 2 tygodnie tylko nie pamiętam czym to przypaliłem kukurydzę taką 6-8liści ale po deszczach odżyła. W tym roku pryskałem zeagran 1l + innivate 0,25l i jest ok kukurydza ładnie rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

A ja dziś przejechałem 2,5 hektara taką mieszaniną i zobaczę co będzie... Kuku w fazie 4-6 liści. Szkoda że ten temat nie pojawił się wcześniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

też pryskałem maisterem + zaegran (poprawie jak spojrze na opakowanie) i kukurydza jest raczej nie ruszona tylko jak pryskałem to było kilka dni upału a 2 dni po padal deszcz, a Ty może w sam upał prysałeś i za to kukurydzę ruszył środek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Moze kukurydza była juz w nieodpowiedniej fazie?

Maister wychodzi ~180zł/ha, my daliśmy Panide w dawce 5l/ha -efekty po 12 godz juz można było zauważyć na chwastach owczywiscie, jak ruszaliśmy to zółte pole się robiło, duzo taniej wyszło jak maister :P

 

 

 

O Tym środku juz kolejną złą opinie słyszę...

Muszę znajomego zapytać jak mu podziałał...

 

 

EDIT///

U znajomego tez popaliło i to nie mały areał...

Poszło 120g Maistera 1l Zagranu i 1,6l przylepca (z pakietu)

W jakich proporcjach Wy pryskaliście?

 

Co robić dalej? Stosować to?


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

w tamtym roku tez mi popalil kukurydze, bo zostalo mi troche a nie mialem gdzie wypryskac[mialem tylko 40 ar] i przejechalem srodkiem drugi raz na pol dawki.boki byly w porzadku, wiec pewnie dawk byla za duza, a dalem jeszcze siarczan potasu i mocznik.ale potem polalo i zebralem dwa pelne zbiorniki rekorda. u nas tez sprzedaja taki mix ale cena na ha 299 pln i nie kropilem nim w tym roku.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Diagnoza jest postawiona na ten środek na przyczepność, podobno za duzo sie go daje, bez pryskania z nim jest spoko kukurydza...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

ja dawałem 150g Maistra, 1 litr przylepca z pakietu i 1 litr Zagranu na 300l zbiornik - 1 hektar, po 18 godzinach poleciał deszczyk - czyli wszystko wchłonęło. Skoczę za chwilę obejrzeć efekty.

EDIT: Ziele już wymięka, kuku w miejscu "nakładki" lanc opryskiwacza ma zażółcone końcówki liści - trąciło ją :P A na początku pola, gdzie poszło trochę więcej oprysku (start) jest pomarańczowo-żółty pasek :P Reszta jest spoko - trzeba poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

czekamy na odp.


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Ziele już wymięka, kuku w miejscu "nakładki" lanc opryskiwacza ma zażółcone końcówki liści - trąciło ją sad.gif A na początku pola, gdzie poszło trochę więcej oprysku (start) jest pomarańczowo-żółty pasek biggrin.gif Reszta jest spoko - trzeba poczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Sory za post pod postem, ale...

 

Oprysk poszedł w sobotę, dziś mamy czwartek, kuku jaka była taka jest, ziele jakie było prawie go nie ma ;) Oprysk zadziałał jak trzeba, żadnych ubocznych skutków nie widać na dzień dzisiejszy.

Ktoś najwyraźniej u was przesadził z dawką :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Lipa...

 

Kuku była wyższa, trochę oprysku poszło z rosą i kuku zżółkła na jednym kawałku... Reszta jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Tak jak patrze na ten temat to chyba trochę przesadzacie z dawką tego zeagranu. Wiem że na opakowaniu jest od 1,6l do 2l/ha ale sprzedawca powiedział mi że trzeba z nim uważać. Konkretnie ujmując 1,6l/ha to taka dawka co spali komosę(taką do kolan) a jeżeli jest mniejsza to wystarczy dać 1l/ha. Kukurydza jest dosyć delikatna na ten środek i trzeba uważać z dawką. Ja dokładnie przedwczoraj opryskałem mieszaniną accent 80g+Trend+zeagran 1l. Wczoraj rano komosa już zwinięta była a pod wieczór zrobiła się czerwono-brązowa. Sprzedawca dokładnie tak mi opowiedział działanie tego środka i powiedział że na kukurydzy również może się pokazać nalot brązowy ale minie po pewnym czasie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie ja stosowałe maistre pak +1litr zegranu pole czysciutkie a kuku nic nie odchorowało


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnch    0

Witam, testowałem w tym roku różne mieszaniny: Zeagran 1,8L + 100g Maister- ok 45ha; Zeagran 1,8L ok 40ha; Zeagran 1,5L + Accent 50g ok 23ha, oraz dla porównania sam Accent( ciekawość) 1,5ha, faza 4-5liści kuku; wnioski: z Maistrem sikiera ale zapomnialem dać wspomagacz i było spoko; Zeagran solo- po trzech dniach nie było komosy a po 1,5 tyg. nawet chwastnicę brało; z Accentem przebarwienia na brzegach ale sprzedawca mówił że Accent ma podobnie jak Titus wrażliwość odmianową- ktoś to może sprawdzić?

najlepszy efekt po samym Zeagranie- stosunek ceny do skuteczności oraz z Maistrem; sam Accent mnie wystraszył (plamki) ale po deszczach było ok; znajomi mówią że to sikiera po trzech dniach ale lepiej nie dawać wspomagaczy...

ktos jeszcze mial problemy?

 

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Przepraszam za odkopywanie starych tematów, ale właśnie mam problem z Zeagranem. Trzy dni temu opryskałem kukurydzę na 3ha poszło 3L Zeagranu + 5L Nikosh + 3L ''oleju'' Problem w tym że nie widać jakichkolwiek oznak obumierania komosy nawet małe roślinki komosy stoją stabilnie. Czy te 3 dni to za mało? Z tego co wyczytałem Zeagran działa błyskawicznie, według sprzedawcy też tak miało być, a nie jest. Zacząć się denerwować? czy dać jeszcze trochę czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj