SIEWCA

Czy to znów susza ?

Polecane posty

adrian2    17

U mnie susza tydzien temu spadło około 5 litrów na metr kwadratowy a taki porządniejszy deszcz spadł około 31 marca ale w 2007 też była susza w kwietniu a potem się rozpadało i plony były rekordowe.Oby było tak w tym roku.A jak z kukurydzą siać czy poczekać do maja?


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

jak w nocy przymrozki to czekaj, a jak nie ma to nie oglądaj sie -u nas dwa dni temu zasialiśmy :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

U mnie susza jak diabli!!! Ja tez narazie nie sieje QQ... czekam na deszcz... Ale jak nie spadnie to trudno i t ak pod koniec tygodnia posieje... najwyżej się podleje... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciula    0

Byłęm wczoraj w polu panowie i powiem wam że miejscami to aż strach zbiera. Na piachu zboże pożółkło i nie rośnie tylko wegetuje jak nie spadnie deszcz a nie padal od marca to będzie kiepskawo bo i krzewienie słabo przebiega.


Wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
U mnie susza jak diabli!!! Ja tez narazie nie sieje QQ... czekam na deszcz... Ale jak nie spadnie to trudno i t ak pod koniec tygodnia posieje... najwyżej się podleje... :D

Nie oglądaj sie tylko siej jak jeszcze choć troche jest wilgoci, potem bedzie jeszcze gorzej, my mamy 70arów truskawki, 2ha pszenicy, 1.5ha kukurydzy, 0.3ha ziemniaków przy samej studni, przesle wodę 400m i kolejne 4ha pszenicy, 0,3ha truskawki, 0,3ha buraka, 0.3ha pomidora. Czy mając chęci i zasób wody mozna bawić sie w podlewanie? Czym to podlac, na deszczównie nas w tym roku nie stać... Truskawki sa nawadniane kropelkowo ale 5km węża kropęlkowego nie bede przecież przenosił na kukurydzę...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Najnowsza prognoza wyż ukraiński się rozbudowuje, a więc o deszczu w tym tygodniu nie ma co marzyć.Może się nie sprawdzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

U mnie to samo nie dosyć że sucho to wieje że łeb chce urwać włóknine z ziemniaków pozrywało cholery idzie dostać.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

południowa wielkopolska dzisiaj myślę że to tatry bo u nas halny wieja jak byk ale padać ma podobno we wtorek i środę w całym kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

u mnie szusza jest straszna nie pada wieje strasznie piach wali sie w oczy itp jare powschodzily i co mi z tego bo jak w tym tygodniu nie popada to bedzie koniec

a co do deszczu to mozemy w tym tygodniu o nim zapomiec normalnie zle mi sie robi jak na to wszystko patrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19
Nie oglądaj sie tylko siej jak jeszcze choć troche jest wilgoci, potem bedzie jeszcze gorzej, my mamy 70arów truskawki, 2ha pszenicy, 1.5ha kukurydzy, 0.3ha ziemniaków przy samej studni, przesle wodę 400m i kolejne 4ha pszenicy, 0,3ha truskawki, 0,3ha buraka, 0.3ha pomidora. Czy mając chęci i zasób wody mozna bawić sie w podlewanie? Czym to podlac, na deszczównie nas w tym roku nie stać... Truskawki sa nawadniane kropelkowo ale 5km węża kropęlkowego nie bede przecież przenosił na kukurydzę...

 

 

Ja poczekam do środy/czwartku jak nie popada to jakieś 2 dni po siewie opryskam opryskiwaczem na wolnych biegach i tyle... ZAwsze coś da, a przy okazji dorzuce środek na chwasty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek91    0

O pustynnieniu wielkopolski już parę razy słyszałem na geografii i gdzieś czytałem zresztą w tamtym roku mieliśmy lipne plony i susze ale nie miałem pustyni na podwórku, a teraz to ojciec już się tak zdenerwował ze kazał mi w sobotę polać prawie całe podwórze bo już nie mógł znieść sypiącego się piasku w oczy a trawa w tym roku nie odrosła (no zabudowania mam na malutkim wzniesieniu (pól metra).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

oziminy się jeszcze trzymają ale jare juz zaczynają żółknąć. nie wiem czy to z braku deszczu czy z przymrozków.ogólnie nieciekawie i co najważniejsze wcale się na deszcz nie zanosi. chyba będzie powtórka z zeszŁego roku- SUSZA.:D


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
U nas od 2 dni wieje jak diabli juz nieźle ziemie wysuszyło

U mnie od wczoraj... wiatr jest ze ho ho ale zimno nie jest, niby coś sie chmurzy ale na nic sie nie zanosi narazie, jak przez dwa dni nie popada a wiatry sie uspokoją to trzeba cos myśleć z nawadnianiem...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

myśle że w tym tygodniu popada... dzisiaj tak wyglądało, jakby miało padać ale... :D

marcin974@ w jaki sposób chciałbyś nawadniać pola???masz jakieś deszczownice???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A u mnie była dziś burza. Niestety piaskowa :D

O ile dobrze pamiętam to ostatni raz to u mnie padał ale śnieg. Gdzieś w okolicach końca marca. A teraz czekanie na deszcz.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak tak dalej pójdzie to niedługo zaczną kiełkować kaktusy.Dzisiaj RMF podało że kwiecień mamy najsuchszy od 60 lat.Maj ma być równie kiepski.Co do podlewania to należy uświadomić sobie że opad 1mm to litr/m2.Dawka wody która dostaje się do gleby przy średnim opadzie ok.20 mm/m2 równa się 200 tys litrów wody. W maju potrzeby sięgają prawie miliona litrow/ha więc zródło wody dla pompy musi być poważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Tak więc pogodowa pętla zaciska się coraz bardziej i jeśli wnet nie zacznie padać nasze gospodarstwa zaczną zamierać jak ta trawa na dzisiejszym wietrze.

Nawet nie pomoże nam PROW ani żadne inne dotacje, bo bez polowej produkcji na odpowiednio wysokim poziomie ........wskutek suszy.

Trudno nawet myśleć pozytywnie gdy patrzymy na nierosnące zasiewy.........


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

pjechałem z RSM dziś na jare atu szok -20dni jak zasiane awschody na 3klasie 5%.chyba zrezygnuje wogóle z prowadzenia tych plantacji wtym roku bo deszczu na podlasiu to żadna pogodynka niezapowiada i całe szczęście że jare to 5% areału upraw.N.apewno w nastepnym roku 0%jarych.Jak ukrainy również niewypali to icen niebedzie i plonów również.

 

Życze wszystkim konkretnych opadów deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Ja dzis byłem na przenżycie i okazuje sie ze zaczyna schnąc, a nawoz lezy nie rozlozony. Jak w tym tyg nie popada to bedzie kleska.... znowu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

nie dawno oglądałem pogodę i miał być deszcz w wtorek albo środę dziś oglądam i deszczu do niedzieli ma nie być w podlaskim co to ma być?


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

znowu susza u mnie w zachodniopomorskim przez ponad miesiąc spadła zaledwie dwa litry na metr w dwóch fazach, ale tego deszczu było tyle że szybciej wysychał niż padał, a jeszcze pszenice z braku opadów podpaliła odżywka :D masakra gdzie te deszcze znowu będą w żniwa padać? masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj