SIEWCA

Czy to znów susza ?

Polecane posty

bartus16    10
a ja dzisiaj popryskalem 1,5 ha pszenżyta jarego 2500 litrami wody:) ciekawy jestem czy to coś da. chcę tak pryskać co dzień z ciekawości zobaczyć czy będzie jakiś efekt. pewnie nie ale spróbować można.pozdrawiam wszystkich czekających na deszcz

szkoda tylko ropy i czasu bo mało co to da :D


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ciapek dużo nie spali:) ziemia byla mokra może chociaż troszkę namięknie żeby to zboże moglo wyjść z tej ziemi.:D


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

u mnie owies juz dawno zeszedł ale jak tak patrze to co piątek jak przyjade z internatu to jest coraz gorzej :D


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

u mnie też już dawno wszystko wzeszlo ale gdzie mam górki gliniaste i wogóle na glinie nie wzeszlo wszystko część jest jeszcze w ziemi żólknie i nie może się przebić przez tą skorupę.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

widze ze na malopolsce i wlkp choc troche probowalo padac a u mnie upal dalej na sloncu dzis bylo ok. 35 stopni :[ jestem zbulwersowany. narazie na poczatek maja prognozy sa dobre bo ma cos popadac ale pewnie bedzie tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3

U mnie na polu ziemia popękała i pszenżyto za dobrze się nie ma :D


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U nas na slasku to troszke pokropilo ale zawsze to lepsze niz nic :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

U mnie kolejny dzień wieje a deszczu jak nie było tak nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

tak sobie myślę jak mi opryski na chwasty w jarych zadziałają, bo rzadko spotkać na komosie taki woskowy nalot jak jest teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Dzisiaj robiłem lustrację na polach sytuacja na lżejszych glebach robi się krytyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henry19    0

deszcz moze i bedzie kolo poniedzialku ale ciekawe czy pomoze na jeczmień posiany jakieś 2 tygodnie temu i jak wczoraj widziałem w miejscach gdzie ziemia jest zbrylona zostały łaty, na których nie poschodziło, ciekawe czy jeszcze zejdzie czy już tak zostanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Ja siałem miesiąc temu gliny są gołe zupełnie a na piachu przyschło już. Jedyne co wygląda dobrze to pszenżyto na lepszej ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ja dzisiaj zauważylem że żyta na slabszych ziemiach już schną. robia się plamy na polu identycznie jak w zeszlym roku. jare juz pożólkły. na glinie prawie nic nie wzeszło. ogólnie kicha i się niezapowiada żeby się polepszuyło. te prognozy to o kant d...y rozbić. miało padać we wtorek w tym tygodniu i do tej pory nic nie spadło.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2
będzie deszcz to już wiem na 100%!!!

 

Kiedy będzie ten deszcz??? Miało padac w tym tygodniu a jutro już sobota i nawet jedna kropla nie spadła. Tylko wiatr wieje taki, że mało głowy nie urwie. W mojej okolicy gleby są głównie piaszczyste więc wszyscy wiedzą co się dzieje...


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

U mnie wczoraj trochę popadało a wieczorem zerwał się wiatr i trochę drzew powyrywało :/ Dobre i to chociaż już się tak nie kurzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

wtorek,środa,czwartek ma być deszcz, na przemian ma padać w całej Polsce


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

ten kwiecień to jest najsuchży od 60lat co nas rolników to chyba niecieszy zabardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

Panowie i Panie w środku tygodnia mamy spore szanse, że na nasze pola trochę deszczu spadnie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Tydzień wcześniej w prognozie pogody zapowiadali deszcze na niedziele w moim regionie , no i d...

Słońce praży aż nie idzie wytrzymać :)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho106    0

U mnie na polach susz.A za to na łąkach jeszce woda nie wsiąkła jak wczoraj sieliśmy nawów to prawie byśmy ciągnikj utopili i tam gdzie jest dużo wody wcale nie rośnie trawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

W piątek uprawiałem pod proso - jak wróciłem do domu i wchodziłem po schodach to z moich teksasów dosłownie się sypało (dodam, że jeździłem w zamkniętej kabinie Zetora) :) Ale jest szansa, że jutro i pojutrze popada... Oby!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

u nas już ponad miesiąc nie pada jak nie popada w tym tygodniu to o przyzwoitych plonach mogę zapomnieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj