pasio

Nawożenie pszenicy ozimej

Polecane posty

MateuszTeam    3

są ale tylko w płynie jakieś 15-25l na ha, i ogrodu po 3kg w worku.. i jakis srodek podobny do siarczanu w plynie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Jedz do innego punktu sprzedaży. Dal mnie siarczan to taki  podstawowy nawóz jak saletra, musi być! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

może to grzyb że żółknie

 

Może być na przyklad rdza brunatnat też to klopot zuważalny jest można seguris opti potraktować jak mój kolega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MateuszTeam    3

ok, zobacze co bedzie sie dalej działo... na jesien bedzie zmiana pszenicy bo ta co roku od 3 lat cos nie pasuje do naszych ziem chyba....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Ile w jakim stężeniu dolistnie na liść flagowy  siarczan potasu Czy można zamiast siarczany amonu stosować z (etefonem) Cerone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

jak sucho to rsm może być, ale jak zapowiadają deszcz to lepiej saletre wysiać bo z rsm-u połowy azotu kłos może się nie doczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Koledzy, powiedzcie czy nie zrobiłem głupoty. Wczoraj zaczęło padać więc pojechałem lać RSM 28 na pszenżyto które jest powyżej kolan, piękne, bujne, rozwinięte liście. Zanim dojechałem przestało podać, ale i tak rozlewałem, na domiar złego jedna końcówka nie przestawiona i zanim się zorientowałem przejechałem kawał... Wszystko to działo się zaraz po deszczu i zaraz wyszło do tego wszystkiego słońce... Mocno go przypali? Mam się bać? W pszenicy też lałem, ale ona jest mniejsza więc mniej ucierpi napewno.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Nikt nie jest w stanie określić jakie będą uszkodzenia po trzech dniach powinieneś widzieć uszkodzenia ja w tamtym roku na rosę rozlewałem wieczorem dawna nie mała 200 l/ha rsm 32% rośliny mokre pszenica w w fazie liścia podflagowego przypalenia poważne były tam gdzie łan był zbity gesty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Odbiło się na plonie bardzo?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrdd    62

Pszenica bardzo ładnie się zregenerowała nie widziałem obniżenia plonu uszkodzenia jakie miałem to w połowie spalony liść podflagowy później wyskoczył ostatni liść flagowy i nie było śladu sam w tym tygodniu muszę rozlać ostatnią dawkę na pszenicę, co do pszenżyta nie wiem nie sieje ale tu morze byś problem jak przypalony będzie ten najważniejszy ostatni liść jaką dawkę rozlewałeś no i końcówki mają tu duże znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Końcówki 5 otworów z biardzkiego, wyszło jakieś 220 litrów na ha...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

jeśli robisz na konsumpcję to w postaci saletry a jesli na paszówke to wystarczy dolistnie mocznik albo wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

mocznikiem teraz pryskać czy czekać aż zacznie się krzewić? mam hektar i do tego z jęczmieniem zimowym mało tego jest wręcz bardzo mało ale w tym roku nie sprzedam... oprysk mocznikiem podniesie coś białko? i w pszenżycie tak samo to zadziała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co to może być z pszenica ozima ? Na zimie były ładne na start dostały po 250 kg saletry na hektar, później na 2 dawke bylo ok 150-200 kg rowniez saletry, teraz były pryskane od grzyba, odzywkami i mocznik do tego i dalej są słabe. .. Jeszcze pare dni i będę jechać z 2 dawka odzywek. .. Czy się poprawia i mam spokojnie siedziec i czekać ? Dodam również ze u nas jest "ciężka" pogoda, dużo pada, a po deszczu słońce przypieka... Poradzić coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

przyczyną tego że rosliny nie są za ładne może być złe nawozenie azotowe. Podejrzewam że  skoro rośliny były ładne po zimie to łan był na pewno gęsty. Dawka 250 kg saletry to w takim przypadku za bogata wersja. Łan się nadmiernie dokrzewił, 2 dawka w stosuknu do pierwszej była znowu za niska i rośliny odrzucają pędy bo nie sa w stanie wykarmić wszystkich.

Nie wiem czym pryskałeś od grzyba ale może nie trafiłeś w srodki i choroby też troche meczą?

Zakładajac fakt że wszystko inne zrobiłeś poprawnie i nie masz problemu z pH na polu, na 90 % obstawiałbym nawozenie N jako przyczyne


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Od Dzieki za odpowiedź . To jak jakie będzie prawidlowe nawozenie? Od grzyba praskałem propico i bumbrem....

Edytowano przez Przemysawuszczak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

10kg mocznika i 5kg siarczan magnezu na 100l wody to odpowiednia dawka teraz na pszenicę ozima?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

zalezy w jakiej fazie masz ale chyba juz idzie w flage wiec 6-7 kg mocznika na 100 litrow wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Od Dzieki za odpowiedź . To jak jakie będzie prawidlowe nawozenie? Od grzyba praskałem propico i bumbrem....

 

Docelowo masz mieć 400-600 zdźbeł na matr kwadratowy. Jeśli już jesienią było 2000-3000 to muszą byc redukcje. Im wcześnij zredukuje źdzbła płone tym pochłoną one mniej energi, a więcej skłądnikó pójdzie w źdzbła wydające kłosy. Pierwsza dawka w takim przypadku moim zdaniem to maksymalnie 30 kg/ha azotu. No chyba że rejon posuszny (wielkopolska lub kujawy) to wtedy nawet 50-60. Przy niskiej I dawce nie można opóźnić wysiewu drugiej dawki azotu która musi być większa...

Jeśli pszenica nie rozkrzewiona to nawożenie może być wg Twojej tegorocznej praktyki.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3524

400 zdzbeł na czrnoziemie i opady do bólu ,to może tak,a przy takiej suszy jak w tym roku to kiepsko wychodzi ,takie pszenice pozostawili co niektórzy po zimie tegorocznej ,plon rokuje na 3-4 tony -powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez Challenger
      Czy uprawia moze ktos ta odmiane pszenicy paszowej???Prosze mozliwie jak najszybciej o opisanie tej odmiany,jej plonowanie wymagania itp.Z gory dzieks :rolleyes:
    • Przez raul
      Witam kolegów. Ostatnimi laty bardzo popularna zrobiła się pszenica euforia. W swoim gospodarstwie zmieniam materiał siewny. Słyszałem dużo różnych opinii o euforii. Jakie macie z nią doświadczenia? Jak wam sypie, czy choruje?
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj