Uziu92

Nowe Krajowe Agregaty Talerzowe z Hydropakiem - opinie, jakość wykonania, wady i zalety

Polecane posty

Uziu92    7975

niestety nie udało mi się obejrzeć agrolifta, ale obejrzałem 2 inne maszyny a mianowicie agregat INTER TECH i DEXWAL. Inter tech to porazka z malowaniem, cały zardzewiały, nie domalowany, wykonanie tez bez szału, nie sprawiał wrazenia solidnego, wał rurowy dosc delikatny, jedyny plus to hydropak na 2 siłownikach ale dość cienkich i ciekawe podpory pod koła siewnika . Dexwal wypadł troche lepiej, malowanie nawet ujdzie, 2 siłowniki wydaje mi sie ze grubsze, wykonany z profili, brak regulacji skrajnych talerzy, nie podobały mi sie tylko zaczeply do siewnika na hydropaku, strasznie delikatne się wydawały, mocowane jedną srubą do profila z otworami do ustawienia szerokosci pod siewnik.  Ogolnie zadnen nie wywarł na mnie jakiegoś imponującego wrazenia.

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

z tych co oglądałem to tak i jak tak ogladam tez zdjecia w sieci to 90% firm tych takich jakby to ujac mniej znanych to kopia, roznia sie jedynie kolorem i wycieciem nazwy producenta w blasze lub naklejką. Ciekawi mnie jeszcze ten armasz, bo cena spoko jest, ciekawe jak z wykonaniem, ale nie mam gdzie obejrzec, bo jechac 200 czy 300 km zeby obejrzec przez 15 min agregat to tak średnio :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Armasza oglądałem na placu i naprawdę ładnie wykonany, podobał mi się też hydropak który mocno zachodzi na agregat. Ja zdecydowałem się na agro-masz i mam mieszane uczucia co do łączenia tych agregatów talerzowych z siewnikiem. Po żniwach ok, kukurydzę na ziarno po dobrej przystawce i talerzowaniu pług tak zawinął że sialiśmy zwykłym agregatem i wtedy zastanawiałem się po co mi ten hydropak.. Kolejne pola kukurydzy kosił bizon i rozdrobnienie resztek było tragiczne, sprawę poprawiło podwójne talerzowanie ale i tak orka nie była ani łatwa ani zbyt dobrze wykonana, wtedy hydropak się przydał i to bardzo. Mój agregat waży 1280 + poznaniak i forterra radzi sobie zaskakująco dobrze o co miałem naprawdę spore obawy. Jeżeli chodzi o hydropak to ilość tłoków nie ma nic do stabilność bo porównując agro-masza na 2 tłokach i unie aresa na jednym to aresa jest zdecydowanie lepszy bo bardziej stabilny i nic nie trzeszczy, w kwestii hydropaka ważnę jest jak wysoko unosi siewnik. Jeżeli nie uprawiasz kukurydzy ziarnowej ani nie planujesz siać dużych areałów roślin poplonowych w ściernisko to ja bym na Twoim miejscu kupił zwykłą talerzówkę lub agregat ale z bardziej rozstawionymi talerzami. Pragnę zwrócić uwagę że po zwykłych agregatach zębowych w stosunku do talerzowych po tych pierwszych wschody są szybsze i lepsze.  Wał polecam każdy prócz oblepiającego się pakera.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

Chciałem gruber, pozyczalem od kolegi, fajnie szło, ale traktorem po garach trzeba dawać ostro wiec pomyslalem o talerzowym z hydropakiem co by od razu miec zestaw do siewu i uprawy po zniwach. Agregat mam zebowy 4,2 metra z wałkami strunowymi, robię tym przed siewem, ale po scierni to sie nie nadaje, bo albo się pcha albo zęby fruwają, no i rama nie pod takie obciązenia bo to taka samoróbka z 2 kultywatorów UG.  Po za tym siew C360 to jednak juz męczarnia i jak delikatnie mokrzej, albo zbyt sucho to koleiny się walą,  po za tym 2 razy trzeba ganiac po orce, raz agregatem duzym ciagnikiem, a pozniej z siewnikiem c 360 piłować i to tez na raty bo jak uprawisz to zaraz trzeba zasiac jak pogoda nie pewna , bo jak w uprawione wleje to albo mazia albo skorupa się robi i od nowa trzeba jechać co jest wkurzające i paliwo sie pali kolejny raz, a tak by wjechał prosto w orane i za raz robotę zrobił, a i po zniwach by sciernisko przeleciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Moim zdaniem to w Twoim wypadku najlepiej kupić zwykły agregat uprawowy z hydropakiem i coś odrębnego do podorywek. To jest oczywiście moje zdanie ale widzę że lepsze wschody są po zwykłych agregatach, ciągnik ma lżej to podnieść i bryły też lepiej rozbija.


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

ciagnik mysle ze da rade, a kupic 2 maszyny to wyjdzie pewnie więcej $ jak za jednego talerzowego. Co do wschodów to się nie wypowiem, ale przez miedze znajomy ma pole i teraz niedawno kupił włąsnie agregat talerzowy z hydropakiem rolexa i siał tym zestawem pszenice i pole wyglada bardzo dobrze, równo a i wschoty tez w porządku, Byłem u niego i chciałem tego rolexa obejrzec ale akurat był w polu gdzies nim i siał, wiec kiedys przy okazji moze uda mi sie go obejrzec, bo akurat jak siał kolo mnie to ja byłem zajety i nie moglem zobaczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Wiem że drożej ale to się zwróci, mój wuja po sąsiedzku też tak chciał zaoszczędzić i raczej mu to nie wyszło bo ciągnik ledwo daję rade, wał się oblepia że aż przystaję, siewnik to mega wysoko w powietrzu i jak już wspomniałem wschody gorsze a tempo pracy ma ślimacze. Nie chce Ci nic sugerować ale jak z kasą krucho to może najpierw agregacik koniecznie 3m a później coś do ścierniska


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

z kasa to jak u wszystkich, niestety na ulicy nie leezy :D Wał chce rurowy wiec moze sie nie oblepi, ciagnik mam 135 koni 6 garów wiec nie powinno byc zle.  Po za tym mam ochote sie wziac za ugory, to bym miał dodatkowe zastosowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Rzeczywiście ciągnik konkret, zrobisz jak uważasz ale może warto się jeszcze zastanowić. Co do agregatu to polecam możliwie płaskie talerze ustawione pod kątem, niekoniecznie bardzo wysokie myślę że 510mm jest optymalne. Agro-masz może i wydaję się delikatniejszy od tolmeta ale na-pewno mają lepsza stal i wykonanie bo firma jednak zdecydowanie większa


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

ogladalem i tolemta i agromasza, stały obok siebie, oba 3 metrowe i niestety ale tak na oko i na dotyk to tolmet jest solidniejszy i estetycznie lepiej wykonany od agromasza, a jaka to stal to wie tylko ten co w fabryce zamawia dostawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Z unii pługi też solidnie wyglądają i masy całkiem sporo.. bierz co Ci pasuję a ja życzę zadowolenia ze sprzętu, 3maj się


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

po zdjeciach ciezko ocenic jakość. Najlepiej to obejrzeć gdzieś na zywo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107

Uziu - jak z kolei w chaszcze, to jak największe talerze i dodatkowo wypukłe, i duży odstęp między rzędami talerzy.

Po uprawę, to Tolmet ma fają opcję z wałem tandem - strunowy + rurowy.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

wlasnie tolmet ma 65 cm miedzy talerzami gdzies znalazłem, na stronie rolexa piszą ze 75 wiec juz 10 cm roznicy, podobno agro lift robi wersje wlasnie przedłzoną, musze to jechac obejrzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
11 godzin temu, Kos_pl napisał:

Uziu - jak z kolei w chaszcze, to jak największe talerze i dodatkowo wypukłe, i duży odstęp między rzędami talerzy.

Po uprawę, to Tolmet ma fają opcję z wałem tandem - strunowy + rurowy.

Pod uprawę jest tylko jeden sensowny wal. Gumowy. Lub podwójny sts ale takiego żadna polska firma nie oferuje.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Rura? Żaden wal pracujący prostopadle do kierunku jazdy nie zagesci tak jak np campbell czy Cambridge. Moim zdaniem wal musi pracować wzdłuż . 

 

Przepraszam. Sklamalem. Widze, że agromasz ma w ofercie wal tandem 2x ceownikowy. Można go zamówić do APS, APR, APP , APN, BT . AP to agregaty podorywkowe a BT to brona talerzowa.

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kos_pl    107
13 godzin temu, Uziu92 napisał:

wlasnie tolmet ma 65 cm miedzy talerzami gdzies znalazłem, na stronie rolexa piszą ze 75 wiec juz 10 cm roznicy, podobno agro lift robi wersje wlasnie przedłzoną, musze to jechac obejrzec.

Staltech może mieć chyba nawet 100 cm odległości między rzędami talerzy (ale mówię tu o agregacie/bronie bez hydropaku), lecz różne są o nim opinie. I wybór wałów jest chyba dość skromny. Lecz z tych ciekawszych, to daszkowy powinni mieć.

W bronie Astat z Tolmetu jest możliwość zamontowania talerzy 610 mm (podobnie jak u Staltecha), więc odstęp między rzędami talerzy pewnie też nie jest mały. Jednak Astat również nie ma hydropaku.

Gdybyś decydował się na wał tandem np. 2x ceownikowy, jak zasugerował Sumek, to dokładnie przelicz czy traktor będzie stabilny, bo sam wał ceownikowy w wersji tandem przy 3 m szerokości waży blisko 500 kg. Uwzględnij długość talerzówki do grupy wałów, jak i jej wagę. Ale takie wały są w krajowych agregatach bez hydropaku (Agromasz, Mandam - chociaż oferty Mandama dawno nie przeglądałem, może pojawiła się jakaś nowa maszyna).

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawał    1

Widziałem Janpola, Tolmeta. Tolmet wymiata, ale cena..... Janpol skromniejszy zdecydowanie. Najgorszy lakier. Dealer narzekał na serwis Janpola z innymi narzędziami. Z agregatem talerzowym nie miał problemów serwisowych. Cały czas chodzi mi po głowie http://www.metanga.pl/oferta/maszyny-rolnicze/brona-talerzowa.html - tylko nie ma w moim pobliżu możliwości zalukania - cena spoko 12 tys. netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

@Kos_pl brony własnie maja wieksze odstepy tak jak piszesz, niestety wersje z hydropakiem są już skompensowane i jest tego odstepu mniej.

@Zawał Tolmet przy janpolu na pewno wymiatał, a ile Ci powiedzieli za Tolmeta ? Mi diler powiedział za tego co ogladałem na placu tak jak stoi 14,5 tys do oddania, talerze 560 mm ekrany boczne, wał rurowy, podpory pod koła siewnika, nie miał jedynie regulacji belek, szerokosc oczywiscie 3m. Natomiast agro lift 12,5 tys netto 3m, rolex 3m 14,5 tys netto, oba w podstawowym wyposarzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

byłem w agrolifcie, oberzałem co chciałem i tak: "standardowy" agregat 3m , talerze 560mm, wał rurowy 500mm, boczne talerze regulowane, ekrany, hydropak na 2 silownikach, odstęp pomedzy rzedami talerzy 65 cm - za 13,5 tys do oddania z transportem na podwórko, masa 1270 kg. Piasty z kalamitkami.

Wersja przedłużana odstep pomierzy talerzami 85 cm , inna rama niż w tym standardowym, podobna jak w tolmecie taka jakby podwójna, wał 500mm lub 610mm reszta tak samo jak w tym pierwszym 14,5 tys do oddania z wałem 50cm, 15 tys z wałem 61 cm. piasty z kalamitkami. Masa 1670 kg w takim zestawieniu.

A teraz ogolnie,  pierwszy agregat to niemal identyczna konstrukcja jak agro masz ktory ogladalem, róznica jedynie w kolorze, innych nie zauwazyłem. Malowanie, spawy, ogolnie estetyka wykonania spoko, ale nie wyglada jakoś masywnie, w porównaniu do tytana z tolmetu jednak blado ogolnie, za to druga konstrukcja juz bardziej masywna, podwójna rama nośna, większa wiezyczka, dłuzszy hydropak, ogolnie masywna konstrukcja, tylko ten wał rurowy taki oo, w tolmecie o wilele solidniejszy i masywniejszy jest.

i wlasnie bede wybierał pomiedzy tymi dwoma, ten standardowy odpada, mozna kupić cos podobnego taniej. Wersja przedluzana ma ten plus ze ma 20 cm wiecej rozstawu, jak w typowej bronie talerzowej i teraz pytanie czy moj ciagnik MF 135 koni podołał by w tej maszynie z siewnikiem, gdzie sam agregat wazy 1670 kg + siewnik gdzie bedzie to ponad 2300 kg i to dość daleko wysuniete juz jednak ? I jak te piasty z kalamitkami  na łozysku stozkowym ? lepsze te tolmeta bezobsługowe ? Cena w sumie za agrolifta i tolmeta taka sama, w tolmecie dodatkowo w cenie mam podpory pod koła i za niewielka dopłatą regulacje belek, no i tolmet 200 kg lzejszy bo gdzies znalazlem ze tytan 300 z rurowym wazy 1470 kg no krótszy.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Jeżeli kupować to tylko i wyłącznie talerze z piastami bezobsługowymi, święty spokój i większa wytrzymałość 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Hvb3000
      Moje pytanie dotyczy awaryjności i tego jakie ma zalety i wady skrzynia "dynashift", jak oceniacie ciągnik ?
    • Przez Mateusz321
      witam. kupuje bizona fahr m_750 i chciałbym sie dowiedziec o jego wadach i zaletach. oraz jaki jest dostep do czesci
    • Przez MarcinOsucha
      Witam. Mój tata planuje zakup ciągnika o mocy około 80-90 KM. Poszukując takiego trafiliśmy na Deutz Fahra Agroplus 85. Tu chciałbym się zapytać czy ktoś posiada ,,Doicza'' z serii agroplus i zechciałby się podzielić opiniami na jego temat, np. wydajność, spalanie, wady/zalety, najczęstrze awarie i niedopracowania... itp. Liczę na pomoc.
      PS. to mój pierwszy post na forum
      Pozdrawiam.
    • Przez trafer
      Witam,
      Chciałbym się dowiedzieć czegoś o takich agregatach jak janpol, euromasz, czy jest różnica miedzy nimi   a powiedzmy agromaszem? 
       
    • Przez indyczek87
      Witam poszukuje informacji na temat kombajnu MF 430. Wady, zalety, wydajność, opinie użytkowników.  Bardzo ciężko znaleźć informacje na temat akurat tego modelu więc za każdą wskazówkę z góry dzięki. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj