tomek2201

Zwiększenie udźwigu tylnego TUZ JD 5075E

Polecane posty

tomek2201    51

Czy ktoś juz zakładał lub wie czy sie da założyć siłowniki zwiększające udźwig tylnego TUZ? Chodzi o to skąd wyprowadzic przewody z zasilaniem do siłowników i czy wogóle da sie to zrobić. Pytalem w serwisie i powiedzieli ze się nie da ale nie chce mi sie w to wierzyc. Poprostu serwis tego nie robi i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Nawet jeśli dałoby się zwiększyć udźwig podnośnika w tym ciągniku to uważam,że to bez sensu i może spowodować więcej strat niż zamierzonych korzyści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SajzPL    27

W moim landinim też twierdzono że się nie da a wszystko zrobiliśmy sami bez większych problemów tylko musieliśmy wiercić dziurę na wąż w obudowie podnośnika :)

@extrabyk

Czemu miało by to zaszkodzić? W landinim mam tak już około 10 lat i nic się nie dzieje.Wcześniej nie dawał rady agregatu i siewnika do kukurydzy podnieś, a teraz podnośnik nawet nie czuje.Jak będzie miał podniesiony udzwig to nawet lepiej bo pompa nie będzie się tak męczyć przy większych maszynach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Miałem w minione lato ten ciągnik na testach więc widziałem jak wyglądają wieszaki i ramiona tego ciągnika. Do tego mocowanie ramion do ciągnika jest bardzo delikatne. Wszystko to nie wróży dobrze tej konstrukcji po zwiększeniu udźwigu odnośnika. Ten ciągnik jest lekki i ma bardzo krótki rozstaw osi. To nawet fajny ciągnik poza dużym spalaniem ale tylko do lekkich prac z lekkimi maszynami więc robienie z niego na siłę woła roboczego nic nie da poza przykrymi niespodziankami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2201    51

ja nie mowie ze bede wieszać jakies 4 tonowe maszyny. zalezy mi tylko zeby podniosl agregat uprawowo-siewny z pelnym siewnikiem czyli jakies 2 - 2,5 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2111

Hahaha to życzę powodzenia żeby targał 2,5 tony ten ciagnik. Szybciej wyrwie d*pę niż tyle bedzie dźwigał i jeszcze do tego transport i bujnięcie zestawem i nagle- ooo ale dziura. Ja mam rc wiec duuuzo większy ciagnik od tego 5075e i jak jadę z agregatem który wazy 1.8 tony to nie szaleje bo potrafi bujnac całym ciągnikiem a ty takim skrzatem chcesz dźwigać jeszcze więcej. trzeba było kupić duży ciagnik a nie typowego pomocnika i robic z niego głównego konia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Dokładnie tak jak napisał kolega wyżej...to jest ciągnik pomocnik a jeśli już ma być ciągnikiem głównym w mniejszym gospodarstwie do czego też się nadaje idealnie to i tak nie po to by targać maszyny ważące 2 i więcej tony...ten ciągnik waży tylko ok. 3 ton. Na pewno nie nadaje się do pracy z agregatem uprawowo siewnym. W mniejszych gospodarstwach jest więcej czasu na wszystko więc nie trzeba na siłę pchać się w technologię opartą na agregacie uprawowo siewnym. Siew w dwóch etapach ma swoje zalety i został wyparty z rolnictwa ze względu na ciągły brak czasu w coraz większych gospodarstwach. Chociaż farmy w USA, Canadzie czy Australii z powodzeniem najpierw uprawiają a potem sieją tyle,że potężnymi maszynami.

Wracając do tematu jest taka dobra zasada,że maszyna zawieszona na podnośniku nie powinna być cięższa niż połowa udźwigu podnośnika i jedna trzecia masy samego ciągnika. Trzymając się tej zasady pracuje się bez stresu i z dużo dłużej bez awarii.

Mam ciągnik ważący 7 ton i wiem jak się zachowuje na uwrociach i w przejazdach z maszyną ważącą 2.100 kg. Gdyby ktoś się uparł i przerobił tak podnośnik w JD 5075e, że byłby w stanie unieść mój agregat talerzowy to albo stanąłby dęba albo jak kolega napisał urwałoby mu d*pę w moment i to na postoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rabit500
      Witam
      Jak w temacie mam w planach zmianę oświetlenia roboczego z oryginalnych lamp halogenowych na oświetlenie LED. Docelowo lampy wesem seria CRV. Tylko po ich założeniu wyrzuca błąd spalonej żarówki jest jakiś sposób na wyłączenie sprawdzania obwodów w jakiś rozsądny sposób.
       
       
    • Przez marcin3153
      Witam mam problem z jd7430 premium, przetarła się rurka hamulca, po wymianie i odpowietrzeniu przy zaworze pneumatyki hamulce działają ale dopiero za drugim naciśnięciem, dodam że po nocy schodzi powietrze z pneumatyki ale niestety nie mogę zlokalizować nieszczelności. Ktoś miałby jakąś poradę gdzie szukać problemu ?
    • Przez krystianeczek
      Pacjent ciągnik JD 6155m, 2022 rok, 450 mtg, skrzynia Command Quad. Przy pracach polowych w okolicach 1600 - 1800 obr/min występują wibracje, drgania trudne do zlokalizowania. Przeważnie występują przy tych obrotach, kwestia też obciążenia.  Im większe obciążenie i obroty tym większe drgania najczęściej. Może macie jakieś sugestie? Na biegu jałowym silnik nie generuje żadnych wibracji w każdym zakresie obrotów. 
    • Przez mrbarti44
      Witam. Mam dwuletni traktor John Deere 6155m, już po gwarancji. Ostatnio podczas jazdy pojawił się komunikat o niskim poziomie oleju, silnik od razu zgasiłem. Po obejrzeniu silnika zauważyłem, że pod rozrusznikiem wyleciał korek (chyba zabezpieczający przed nadmiernym ciśnieniem oleju), przez który bardzo szybko ucieka olej. Czy miał ktoś podobny problem? Co może być przyczyną wysokiego ciśnienia oleju w silniku? 
      Pozdrawiam 
    • Przez jedenZwielu
      Witam czy to ma tak wyglądać ? robi się tak podczas pracy na zgaszonym olej jest czysty klarowny temp oleju powyżej 60 stopni ciśnienie od 2.6 na niskich obrotach do 4 na wysokich przy rozgrzanym ciągniku 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj