Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Imbroglio    8

Czy macie jakiś sprawdzonych dostawców, producentów elementów gumowych do ciągników Ursus?

Chodzi mi o wszelkiego rodzaju osłonki gumowe, mieszki itp. Do C360 kupiłem mieszek osłony drążka zmiany biegów to jeden się rozpadł zanim zdążyłem go założyć (wymienili w lokalnej agromie), drugi po paru tyg w zasadzie nie istnieje. Podobnie np. osłonka przegubu drążka kierowniczego w C385.

Czy jesteśmy skazani na loterię i nadzieje że Chińczyk tym razem zrobił z gumy a nie z gównolitu? Jestem w stanie zapłacić zamiast tych 3zł nawet kilka razy więcej, byle tylko mieć pewność że guma nie rozpłynie się po miesiącu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To co wolisz zapłacić za kawałek gumy 300 zł jak właściciele johnów czy fendtów ? Przecież tanie części to jedyna zaleta ursusów  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imbroglio    8

Nie popadajmy w skrajności. Np. jesli chodzi o węże gumowe do układu chłodzenia jest wybór. Mam porównanie węże zakładane w tym samym czasie i po 30mth lekkiej pracy w opryskiwaczu i rozsiewaczu - bezmarkowy spuchnięty i popękana zewnętrzną warstwa, a markowy tzw. "oryginał ursus" jak nowy. I różnica w cenie 4zł za zwykły, 6zł "oryginał". Albo inny 5zł zwykły i 8zł "oryginalny".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

jest tu na forum taki gość jak Jacek mocny napisz do niego on ma oryginalne części do Ursusa bynajmniej tak się reklamuje tu na forum


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekMocny    105

Witajcie.

 

Jakiś czas temu otrzymywaliśmy mnóstwo sygnałów z problemami rolników z przewodami gumowymi.

Po kilkunastu miesiącach prób i testów, doboru mieszanek, przy zachowaniu (jak słusznie zauważyliście) akceptowanych cen wprowadziliśmy do oferty przewody gumowe do ciągników Ursus ( https://jacekmocny.pl/oryginalne-czesci-ursus/silnik/przewody ).

 

Teraz faktycznie rolnicy są zadowoleni z naszych przewodów.

 

Od dłuższego czasu walczymy z wdrożeniem przewodów gumowych do ciągników zagranicznych.

Jak tylko uruchomimy produkcję wrzucimy naszemu działowi wdrożeń kwestię osłon gumowych

 

Mamy już pewne doświadczenia w kwestii osłon. 

Po fazie testów, ponad rok temu uruchomiliśmy sprzedaż przegubów do ciągników zagranicznych w marce Waryński.

https://jacekmocny.pl/warynski-agro/ciagnik-rolniczy/przeguby

 

Zastosowane przez nas mieszanki pozwoliły nam zachować na ten moment ZEROWY poziom reklamacji na osłonach gumowych przegubów Waryński.

 

Jeżeli temat osłon gumowych jest rzeczywistym problemem rolnika, przekaże temat osłon do naszego działu wdrożeń.

 

Poproszę o najbardziej problemowe produkty.

Po weryfikacji, odezwę się jak wygląda temat.


Sprawdzam, testuję, prześwietlam.

Pozdrawiam,

Jacek Mocny

Znajdź mnie na facebooku i instagramie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1456

Mieszek drążka zmiany biegów do C330- niby głupota, ale roku nie jest w stanie wytrzymać... Po spotkaniu z olejem rozsypuje się w dłoniach. To samo tyczy się kraników paliwa- nie spotkałem się ze szczelnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Brawo JacekMocny! Mam takie pytanie, dlaczego nie ma sprzedaży internetowej z tej strony, tylko trzeba szukać po sklepach? Może warto wprowadzić taką możliwość, bo produkty warte są zainteresowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekMocny    105

Mieszek drążka zmiany biegów do C330- niby głupota, ale roku nie jest w stanie wytrzymać... Po spotkaniu z olejem rozsypuje się w dłoniach. To samo tyczy się kraników paliwa- nie spotkałem się ze szczelnym

 

Dopisuję do listy i czekam oczywiście na dalsze sugestie :)

Będę na bieżąco dawał znać.

 

Brawo JacekMocny! Mam takie pytanie, dlaczego nie ma sprzedaży internetowej z tej strony, tylko trzeba szukać po sklepach? Może warto wprowadzić taką możliwość, bo produkty warte są zainteresowania.

 

Na dzień dzisiejszy nie przewiduję prowadzenia sprzedaży poprzez moją stronę :)

Znajdziesz natomiast u mnie mapę z dobrymi sklepami rolniczymi w całym kraju: https://jacekmocny.pl/gdzie-kupic

 


Sprawdzam, testuję, prześwietlam.

Pozdrawiam,

Jacek Mocny

Znajdź mnie na facebooku i instagramie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Mieszek gumowy do tzw miękkiego przodu w 360 ten od dołu te co sa to jakieś dziadostwo nie wytrzymują pół roku nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imbroglio    8

@JacekMocny
Dzięki za zainteresowanie się tematem.

Ja oprócz wcześniej wymienionych dodam jeszcze mieszki pompek hamulcowych do 360/385.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekMocny    105

Zabieram się zatem priorytetowo do tematu :)

 

Zachęcam użytkowników forum do wspólnego tworzenia listy - pozwoli to na sprawniejsze i bardziej kompleksowe podejście do projektu.

 

Będę informował na bieżąco :)

 

Pozdrawiam,

Jacek Mocny

https://jacekmocny.pl/


Sprawdzam, testuję, prześwietlam.

Pozdrawiam,

Jacek Mocny

Znajdź mnie na facebooku i instagramie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Jeszcze nie spotkałem się z dobrą osłoną zmiany biegów do leciwych Ursusów :)

 

 


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

W c-330 miałem osłonę uniwersalną przegubu samochodowego ;) założyłem ją w 2001 roku sprzedałem 30 w 2011 i osłona nawet nie myślała o pękaniu. Koszt 20 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maniek1049
      Szukałem tematu ale nie mogłem znaleźć ile kosztuje i gdzie mogę kupić osłony na wałki wom ?
    • Przez Maroczek1
      Witam!
      Chciałbym zapytać jaki rozmiar opon do samochodów odpowiada rozmiarowi opony przyczepy: 6.5 - 16C lub 7.5 - 16C ?
      Te opony w mojej przyczepie pochodzą prawdopodobnie od Żuka, lecz nie ma już w oponach do samochodów dostawczych takich ozaczeń jak np. 6.5 - 16C lub 6.5 R16C tylko są oznaczenia takie jak w samochodach osobowych np. 175/65R16..
       
      Prosze o odpowiedź Bo moje opony jeszcze trochę i nie będą się nadawały do użytku...
    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam Panowie jestem nowy na AF , więc proszę o wyrozumiałość . Do rzeczy , macie jakiś sprawdzony sposób na owijającą się trawę / lucernę na wale napędowym przedniego napędu w pronarku 82 SA ? ,ponieważ podczas prasowania dosyć często przy większych pokosach owija się materiał na wale napędowym i w ubiegłym sezonie owinęło mi się tak na wale kardana że aż powykrzywiało te osłony oryginalne a mianowicie wg. katalogu przednią i pośrednią i teraz mam takie pytanie .Czy są jakieś osłony na cały wał ? bo te oryginalne osłaniały tylko łączenia (krzyżaki) szukałem sporo ale nigdzie nie mogę tego znaleźć . Czy może od czegoś innego można podpasować ?
    • Przez Szafranek
      Kupię oryginalną osłonę sprężarki do c 360 3 p?  Szukam od jakiegoś czasu niestety bez skutecznie. Jeśli ktoś ma proszę o kontakt.

    • Przez arkady12
      Panowie mam problem cieknie mi z osłony gumowej cięgła hamulca ręcznego w mf 255 olej wyjąłem tą starą i chce założyć nową ale nie chce wejść za żadne skarby tamta ładnie wyszła pod płaskim śrubokrętem 
      czy wiecie może jak to zrobić, czemu się nie chce wsunąć może ktoś już kupował i po prostu to jest wina produktu dodam że, na kołnierzu metalowym osłony zdziera się ta guma.
      osłona wygląda tak :
      https://www.farmexpert.pl/pl/p/Mieszek-oslona-hamulca-MF3MF4-1860959M1/57313
      jest to pozycja nr 9 w katalogu 
      https://e-ursus.pl/pl/i/Hamulce-tylne-MF-255-katalog-czesci/215
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj