Polecane posty

Gość   
Gość

To pszenica tyle samo co pszenżyto prawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Właśnie staszek tak robi w tym temacie - znajdzie jakiegoś ekstremalnego cebulę co płaci 600 za pszenicę i wykrzykuje że to cena realna i kto chce 800 to debil i marzyciel chociaż 99% skupów tyle płaci, dlatego dałem przykład z tego samego portalu na temat świń a że nie zajarzyłeś to..... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, pawel885 napisał:

Właśnie staszek tak robi w tym temacie - znajdzie jakiegoś ekstremalnego cebulę co płaci 600 za pszenicę i wykrzykuje że to cena realna i kto chce 800 to debil i marzyciel chociaż 99% skupów tyle płaci, dlatego dałem przykład z tego samego portalu na temat świń a że nie zajarzyłeś to..... 

Nikt tyle nie płaci za paszówkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To sprzedawać tylko bo u mnie to nierealna cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

i tak się dzieje, sprzedajemy po tej cenie, na szczescie nie jestes wyznacznikiem cen na rynku 

Edytowano przez tommy66692

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
13 minut temu, staszek131415 napisał:

Nikt tyle nie płaci za paszówkę

A ten dalej swoje.... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, tommy66692 napisał:

i tak się dzieje, sprzedajemy po tej cenie, na szczescie nie jestes wyznacznikiem cen na rynku 

Na szczęście nie  u mnie dużo taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
5 minut temu, staszek131415 napisał:

Na szczęście nie  u mnie dużo taniej

chwalisz sie czy żalisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przecież to oczywiste, że przy zbiorach rzędu 2 ton z hektara porośniętej i zagrzybionej pszenicy z chwastami nie da się wynegocjować dobrej ceny. Dlatego staszek pisze, że jest tanio, ale tylko desperat dałby za jego poślad 800 zł za tonę.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kazik biorą wszystko jak leci po 820 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Kazik80 napisał:

Przecież to oczywiste, że przy zbiorach rzędu 2 ton z hektara porośniętej i zagrzybionej pszenicy z chwastami nie da się wynegocjować dobrej ceny. Dlatego staszek pisze, że jest tanio, ale tylko desperat dałby za jego poślad 800 zł za tonę.

No przykro mi że takie zbiory miałeś ale co poradzisz taki rok

1 godzinę temu, tommy66692 napisał:

chwalisz sie czy żalisz?

Stwierdzam fakty

Aktualne ceny https://www.cenyrolnicze.pl/zboza-oleiste-straczkowe/zboza-paszowe

Z tego co widzę od 600 zł do 800 tylko że 2 przypadki najczęściej 700-750 tym po 800 bał bym się sprzedać

Fermy Poldanor od 650 PISALIŚCIE ŻE ONI TO KAŻĄ KASĘ DADZĄ A WIDAĆ ILE MAJĄ ZBOŻA PO CENNIKU ZARAZ NAPISZECIE GŁUPKI ŻE WIĘŚWAGENEM PO 10 WORKÓW WOŻĄ  BURAKI 🧐🤩

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242
20 godzin temu, 90210grzesiu napisał:

Apeluję o rozsądek bo zrobiła się g. burza jak w gimnazjum lub haremie. Nic rozsądnego nie piszecie. Z ciekawostek powiem , że kupiłem łubin słodki po 600 za tonę.

A no coś na strączkowe nie ma ceny w tym roku nie siałem ale wiem że grochy wyglądały ładnie ale tylko wyglądały bo nie sypały więc czemu takie ceny? Ciekawe po ile będzie materiał siewny  po 3 tyś pln za tone? Dzisiaj sąsiad wysprzęglił że sprzedawał w żniwa jare pszenżyto (poślad)dla świniarza po 78 brutto cos baja koleś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345

Czytam to forum i ręce opadają.... w jelonkach młyn koło ostrowi maz 780zl netto na bramie ale mysle ze idzie sporo wynegocjować na tą chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
8 minut temu, Bartek23232 napisał:

rejon Bychawa pszenica 680 brutto i nikt się więcej nie wyrywa

śmieszna cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenix30    172

iron napisał: za dużo to jest ale idiotów a nie zboża w tym roku Przepraszam że tak pisze, nie dużo idiotow. Zauważ co piszesz bo większość rolników obrazasz. Na debilizm to jest promocja w tym roku, zaliczasz sie do nich? Dodam że u mnie pszenica 660.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

https://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci-branzowe-uprawa/340-mln-euro-dla-niemieckich-rolnikow-z-tytulu-suszy/

Trzymać zboże trzymać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenix30    172

tommy66692 napisał:

1 minutę temu, staszek131415 napisał:

Nikt tyle nie płaci za paszówkę

płaci

Kto i gdzie?gmina? powiat? woj? pozdro Staszku. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj