Polecane posty

Gość   
Gość

Słabizna... lekko można dostać 620zł netto w okolicach Nysy z odbiorem a w okolicach Głuszyny 675 brutto.

 

 

tu też przynajmniej 10zł więcej za białko 12,5

kolego ta sam pszenica po żniwach miał paramety pod max a teraz co odrazu znikły po co ma pląci więncej był tez jeden przedemną co przywiuz reszte 10 ton co mu zostało to ta sam pszenica to u kapki dostał 610 a sprzedał gdzie indziej po 640 i to dopiero wytlumacz  i całkiem inę parametry były tu i tu

oj to słabo... ciekawe co za parametry miałeś. Ja w ubiegłym tygodniu sprzedałem z gospodarstwa 4 wywrotki po 640zł netto za tonę.A parametry robiłem na pobliskim skupie tfo miałem 12,8 białka 27 gluten i 76,5 gestosc. Pytałem kierowców gdzie to zabierają to twierdzili że do Jarosławia właśnie.

to ciekawe bo przy tych parametrach nie dostaniesz u kapki w Jarosławiu takiej ceny białko za małe i gęstość tam na 640 to białko 14 w górę i gęstość co najmniej 80 a to co masz to byś dostał 620 max

tylko ja mowię cły czas o cenach neto

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

 

wiem, wystarczy że kilka złotych na tonie więcej razy x ton i robi sie kasę. poza tym z detalistami nikt nie chce rozmawiać. podobnie było z trzodą, a teraz to i kilka świnek by się kupiło od detalisty, bo duże fermy nie chcą z małymi zakładami gadać. cwaniaczki pobili się własną zachłannoscią. tak samo będzie z młynami - już teraz ludzie pchają zboże bezpośrednio na porty. powoli kończy się wożenie przyczepami do młyna - jeszcze nie za rok i nie za dwa, ale skala rośnie

Markos239 zadzwoń do Zagrody do Proskury, miał dobrą cenę.

Jednak nie kapisz. Dla Tomka chodzi o to ze skąd wiesz przy jakiej ilości jest zaoferowana dana cena może cena wyjściowa jest ta sama tylko jeden sprzedaje 200 ton a drugi 20 stąd różnica 10 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9244

A, to tak, o tym nie pomyślałem. Ale nie wzięliście pod uwagę tzw. układów nieformalno-towarzyskich, które często rządzą w tego typu transakcjach. Znam kilka takich przypadków, gdzie ludzie wiozą te 200-300 ton do punktu, który oferuje nieciekawą cenę, a im płaci lepiej niż rynek. A innym z taka samą ilościa kręci nosem i zbija cenę. Więc nie zawsze chodzi o ilość i jakość towaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eheskey    2

kolego ta sam pszenica po żniwach miał paramety pod max a teraz co odrazu znikły po co ma pląci więncej był tez jeden przedemną co przywiuz reszte 10 ton co mu zostało to ta sam pszenica to u kapki dostał 610 a sprzedał gdzie indziej po 640 i to dopiero wytlumacz  i całkiem inę parametry były tu i tu

to ciekawe bo przy tych parametrach nie dostaniesz u kapki w Jarosławiu takiej ceny białko za małe i gęstość tam na 640 to białko 14 w górę i gęstość co najmniej 80 a to co masz to byś dostał 620 max

tylko ja mowię cły czas o cenach neto

 

nie zrozumiałeś mojego posta. Napisałem, że sprzedałem z gospodarstwa a kierowcy firmy, która odbierała mówili że jadą na Kapkę. Jak widzisz przy tych parametrach jednak dostałem 640zł NETTO a nie 620zł NETTO i to nie ruszając ciągników. Nie wiem dlaczego Tobie płacą mniej. Może pośrednik miał nóż na gardle i dał mi dużo lepszą cenę? nie wiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Często jest tak, że pośrednik dzięki większej ilości obracanego towaru dostaje wyższą cenę niż rolnik indywidualny. Swego czasu Ampol-Merol oferował swoim klientom wyższą cenę za rzepak dostarczany do ADM niż sam ADM.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Czy ktoś potrafi powiedzieć co się stało z giełdą, bo chyba coś się zepsuło bo pokazuje tylko jeden kolor 5x z rzędu zielone, chyba trzeba jeszcze czekać bo zanosi się na rekordowe ceny tej wiosny...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

Czy ktoś potrafi powiedzieć co się stało z giełdą, bo chyba coś się zepsuło bo pokazuje tylko jeden kolor 5x z rzędu zielone, chyba trzeba jeszcze czekać bo zanosi się na rekordowe ceny tej wiosny...?

 

tutaj to mowisz o pszenicy ? a jak z jeczmieniem paszowym  ? ale cos mi sie za bardzo nie chce wierzyc ze dadza rekordowe ceny tej wiosny bo sciagna z ukrainy i bedzie po temacie rolnikom nie dadza zarobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Czy ktoś potrafi powiedzieć co się stało z giełdą, bo chyba coś się zepsuło bo pokazuje tylko jeden kolor 5x z rzędu zielone, chyba trzeba jeszcze czekać bo zanosi się na rekordowe ceny tej wiosny...?

To już chyba naprawili , bo pewnie kolor się zmieni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

sprzedane dzisiaj do rolnika 8 ton pszenżyta po 620zł/t woj. łódzkie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

właśnie mówili na zetce że kończą się zapasy zbóż i w pierwszym półroczu cena pójdzie do góry....dlatego pieczywo podrożeje. ciekawe czy to propaganda dla podniesienia cen pieczywa czy faktycznie będzie to miało miejsce. mówili o wzroście ok 5 % z tego co zapamiętałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

80 gestoscvi?

 

w próbce było 78 a na młynie nie pytałem, jak sie dostaje max cene to lepiej nie pytać

Jak patrzę na ten Twój avatar to tak myślę, jak ten forszaj ciąga taki ładunek  :lol:

Teraz jest ford 8340, ale forszaj tez ciągał takie ładunki


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

w próbce było 78 a na młynie nie pytałem, jak sie dostaje max cene to lepiej nie pytać

Teraz jest ford 8340, ale forszaj tez ciągał takie ładunki

 

jak ci sie sprawuje ten ford 8340 bo to jest juz jak newholland jak z czesciami czy drogie i jak z polbiegami droga naprawa  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

Pszenica paszowa 600zł z vat,powyżej 10t dodaje 10zł

Pszenica konsumpcyjna 640zł z vat

Jęczmień 500zł z vat

podkarpacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Dzisiaj trochę podzwoniłem i tak jakby się wszyscy umówili 610-620 netto paszowa z odbiorem z gospodarstwa i co niektórzy skłonni są płacic  gotówką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

@romex23 swoich kontaktów nie podam ale  poszukaj w mazowieckim firm skupujących dzwoniłem  na telefony z ANONSÓW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu94    1

Często jest tak, że pośrednik dzięki większej ilości obracanego towaru dostaje wyższą cenę niż rolnik indywidualny. Swego czasu Ampol-Merol oferował swoim klientom wyższą cenę za rzepak dostarczany do ADM niż sam ADM.

 

Kula chciałem Ci wysłać wiadomość, a masz pełną skrzynkę. Weź opróżnij ją to pogadamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Już


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

pszenica paszowa 620-625zł netto 

pszenica konsumpcyjna 645zł netto

 

ceny z gospodarstwa w lubelskim. okolice Kraśnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

co najmniej dwie firmy mi tyle oferują z tym, że okazało się gęstość musi być min. 72 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

jak ci sie sprawuje ten ford 8340 bo to jest juz jak newholland jak z czesciami czy drogie i jak z polbiegami droga naprawa  ?

Nie odpowiem Ci w jakiej cenie sa czesci po niw wiem, poprostu nic przy nim nie robiłem. półbiegi chodzą.

Pozdrowionka dla kolegi którego spotkałem dzis u kapki niestety nie miałem czasu na pogaduchy


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj