matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

Gość   
Gość

Otóż to,ale jeszcze gowniana świadomość na tej wiosce,tanieje to wszyscy wyprzedają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

No i dobrze, ktoś musi sprzedać żeb cena podrosła, podejrzewam że to te dopłaciane skoczki najbardziej panikują :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Ja mam 9 na sprzedaż i pierd.... nie sprzedam póki cena nie wzrośnie. Mam jeszcze kuku na jakieś 3-4 miesiące, kopiec poplonu słodzonego orkanem wiec maja co jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

na dziś propozycja od biernackiego12,9 za R......

dzwoniłem dziś do mojego stałego odbiorcy,ze mam bydlaki to chciał być za dwie trzy godziny -ciekawi mnie czemu tak szybko??

na koniec dodał,ze cena spad i żeby się spieszyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

na dziś propozycja od biernackiego12,9 za R......

dzwoniłem dziś do mojego stałego odbiorcy,ze mam bydlaki to chciał być za dwie trzy godziny -ciekawi mnie czemu tak szybko??

na koniec dodał,ze cena spad i żeby się spieszyć :P

 

czyli wychodzi na to ze ceny osiagnely dno i zachwile bedzie odbicie w gore. Dlatego soltys sprzedawaj szybko teraz bo handlarz niema na wakacje na majorce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

spokojnie pasza jest nadzieja na resztę dopłat też to jakoś przeżyjemy , jeśli nie dostanę satysfakcjonującej mnie ceny to na pewno nie sprzedam.Mam dość łądną partię dobrego bydłą więc klient na pewno się znajdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matius04    13

do kogo byście polecili sprzedać byki na Podlasiu? aby byli wyplacalni i dobrze płacili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryush    9

Sprzedany 24 miesięczny HFxMO, 693kg, 7,60zł po targowaniu. Wartości brutto. 6 tygodni temu sam dawał za niego 8zł :/

 

Pytałem to i dobry czas na krowy się kończy, cena podobno zaczyna spadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

placom slabo ale widze ze cena osiagnela dna bo handel coraz mniejszy wiec musi byc powolne odbicie w gore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maryush    9

Nie no u tego mojego odbiorcy handel kwitnie, 100szt dziennie kupuje i nie może wyrobić się z wożeniem. Dołka nie widać, jeszcze do tego krowy mają polecieć w dół.
Ale u mnie takie strony, że dużo z tego co wozi to krowy, a tu często trzeba sprzedawać w ciągu kilku dni bo albo trawieniec albo coli mastitis albo inne przypadłości i nie ma wyjścia dołek czy nie trzeba wypchnąć.

Edytowano przez Maryush

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Za ok 2 tyg cena się unormuje bo ci co dają wyższe ceny  przeciągają w czasie odbiór. Handlarz nie głupi żeby za free robił.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Nie no u tego mojego odbiorcy handel kwitnie, 100szt dziennie kupuje i nie może wyrobić się z wożeniem. Dołka nie widać, jeszcze do tego krowy mają polecieć w dół.

Ale u mnie takie strony, że dużo z tego co wozi to krowy, a tu często trzeba sprzedawać w ciągu kilku dni bo albo trawieniec albo coli mastitis albo inne przypadłości i nie ma wyjścia dołek czy nie trzeba wypchnąć.

 

Bo ty jestes z lubelskiego i obecnie masz  to co ja w polowie maja w wielkopolsce, poprostu u was spadek cen przyszedl z opoznieniem 1, 5 miesiaca, wiec bedziecie mieli jeszcze miesiac spadkow. u mnie cena katastrofalna ale 3-4 tygodnie taka sama wiec u mnie siegnela dna bo sprzedaje obecnie bydlo tylko ten co potrzebuje pilnie kasy na zniwa reszta trzyma bydlo i czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

po południu będę sprzedawał mieszańca ok.700 kg  -stały odbiorca,ceny na razie nie znam,napiszę wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

Bo ty jestes z lubelskiego i obecnie masz to co ja w polowie maja w wielkopolsce, poprostu u was spadek cen przyszedl z opoznieniem 1, 5 miesiaca, wiec bedziecie mieli jeszcze miesiac spadkow. u mnie cena katastrofalna ale 3-4 tygodnie taka sama wiec u mnie siegnela dna bo sprzedaje obecnie bydlo tylko ten co potrzebuje pilnie kasy na zniwa reszta trzyma bydlo i czeka.

A go..o prawda . W lubelskim jest tak jak ze stacjami paliwowymi jak gdzies uslysza ze cena rosnie to odrazu opdwyzszaja a jak uslysza ze cena spada to nie spiesza sie bo maja stare zapasy Edytowano przez robi57362

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

A go..o prawda . W lubelskim jest tak jak ze stacjami paliwowymi jak gdzies uslysza ze cena rosnie to odrazu opdwyzszaja a jak uslysza ze cena spada to nie spiesza sie bo maja stare zapasy

 

no wybacz ale HF raczej u was nie spadl do poziomu 6,2-6,4 netto jak u nas. I taka cena juz 3 lub 4 tydzien, czyli u nas juz cena osiagnela dno,wiec raczej teraz juz powoli do gory bo z kimkolwiek gadam to kazdy mowi ze h.....ja nie sprzeda za te cene i kazdy czeka do jesieni chyba ze kogos kasa na zniwa cisnie to sprzedaje pojedyncze sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2358

Niestety spadl i to juz dawno. Ogolnie hf malo chodliwa cena jest. A i owszem sa handlarze co i po 8 dadza za hf ale na ich wadze

Edytowano przez robi57362

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

waga 670kg bruttox8, 70 brutto -Agrostar

Edytowano przez benio1967

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

dziś pojechały

jałówka MM(75% SM)795kg po 6,8,-

jałówka MM(50% SM)655kg po 6,5,-

byk SM 790kg po 7,8,-

byk MM(szlak wie z czym był taki zamazany a'la belg ale budową słabszy)716kg po 7,5,-

Ceny netto wagi brutto

Jutro rano ma zabrać jeszcze 8 byków MM bo dziś już auto pełne jakiś niedorostów , cena na nie uzgodniona na 7,8-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

soltys pochwal sie komu sprzedales albo napisz na priv  bo fajne ceny na ten czas wynegocjowales

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj