matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Panowie tu nie chodzi o to kto ma a kto nie. Tylko o to by wiedzieć co się sprzedaje ogólna dobra stacjonarna tak samo . Ja mogę powiedzieć że nie muszę jeździć bo pójdę z bykiem czy tam krowa te 15 metrów a ty jedziesz to bez znaczenia . Znaczenie ma tylko to ze wiemy ile waży nasze bydło naprawdę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W środę ma przyjechać Łukasz M Zobaczymy co z tego będzie mam 7 sztuk krowa i 6 byków . Dziś dzwoniłem do tego budziszewskiego mówi E bydło w dół a do Łukasza przez telefon mówił hf 7.5 ale musi mieć około 600 kg więc nie wiem Co tu jest grane jedne ma cenę a drugi mówi że lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Honda    10

Sprzedany byk mieszaniec SM na targu w Myszyniec waga 420 kg wiek około 13 miesięcy za 2800zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JuBydy21    0

to jak daje Łukasz M za hf 7.5 zł  do daj namiar do niego ja mam 12 szt mieszańców na spszedanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk94    1

Prosił bym o namiary na jakieś skupy bydła w woj. łódzkim lub bezpośrednio ubojnie które polecacie i do których sprzedajecie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

Prosił bym o namiary na jakieś skupy bydła w woj. łódzkim lub bezpośrednio ubojnie które polecacie i do których sprzedajecie. 

w łodzkiem to ciezko na dobrych kupcow i ubojnie...bedon wies teraz dobrze oferuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Łmeat Łuków

Byk mieszaniec (Limousine) waga 1060kg wiek 24m-sc waga WBC 626kg cena 13,00 netto

Byk mieszaniec waga (Limousine) 850kg wiek 23m-sc waga WBC 502kg cena 13,00 netto

Byk Simental waga 985kg wiek 21m-sc waga WBC 555kg cena 13,20 netto

Krowa mieszaniec 560kg waga WBC 300kg cena 10,40 netto

 

Wagi żywe nie moje a z zakładu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiko    110

Łmeat Łuków

Byk mieszaniec (Limousine) waga 1060kg wiek 24m-sc waga WBC 626kg cena 13,00 netto

Byk mieszaniec waga (Limousine) 850kg wiek 23m-sc waga WBC 502kg cena 13,00 netto

Byk Simental waga 985kg wiek 21m-sc waga WBC 555kg cena 13,20 netto

Krowa mieszaniec 560kg waga WBC 300kg cena 10,40 netto

 

Wagi żywe nie moje a z zakładu

 

 

Odbierali sami od Ciebie?

Ogladal ktos z posrednikow i czy dawal jakies propozycje cenowe? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861

Wczoraj byl ale nic nie mowil :/ chyba ze chodzi ci o te jalowki

nie kupił zajebistego byczka LM w super pieniądzach od ręki dawałem mu zarobić 50%................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Tak sami odbierali

Nie było pośredników. Miały być sprzedane do Wierzejek ale po telefonie okazało się że maja słabe ceny i tylko dwie klasyfikacje więc nie wiem skąd niektórzy tam sprzedający takie cudowne ceny na forum zamieszczają

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    175

Dosyć ładna ale nie super krowa z wadze 750kg po 5.40netto, propozycja za jałówkę MM w wadze około 550kg po 6.40zł netto . Ceny może bez szału ale waga pewna. Ogólnie młode bydło staniało nieco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek sprzedane:

wiek- waga brutto-waga netto

20 miesięcy SM - 828 - 770

19 miesięcy SM - 765 - 711

19 miesięcy SM - 735 - 683

18 miesięcy SM - 749 - 696

18 miesięcy SM - 732 - 680

18 miesięcy SM - 631 - 586 (jałówka)

16 miesięcy SM - 688 - 639

16 miesięcy SM - 643 - 597

 

Odebrał P. Budziszewski cena za byki 7,6 brutto jałoszka 7 zł 

Kasa następnego dnia na koncie. 

Przy dwóch ostatnich to sami robiliśmy oczy. na oko to były o 200 kg mniejsze a na wadze tego już nie było widać. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To Ci sami co do mnie? Z Pułtuska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

A co będzie za 100dni?Pytam bo będę miał kilka sztuk na jesieni na sprzedaż.

 

na pewno lepiej niż teraz

 

sprzedane dzień przed świętem Bożego Ciała- 2 szt lm 8,3 brutto  i hf x piemont 8 brutto , minus 5%

łódzkie

w tym tygodniu mówią że ceny o 50 gr w dół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

A co będzie za 100dni?Pytam bo będę miał kilka sztuk na jesieni na sprzedaż.

za 100 dni miały by po 800-900kg. Cena teraz słaba może się poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Łmeat Łuków

Byk mieszaniec (Limousine) waga 1060kg wiek 24m-sc waga WBC 626kg cena 13,00 netto

Byk mieszaniec waga (Limousine) 850kg wiek 23m-sc waga WBC 502kg cena 13,00 netto

Byk Simental waga 985kg wiek 21m-sc waga WBC 555kg cena 13,20 netto

Krowa mieszaniec 560kg waga WBC 300kg cena 10,40 netto

 

Wagi żywe nie moje a z zakładu

 

O co chodziło że za SM lepsza cena jak za LM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No mnie tez to zastanawia,ale tam to zawsze cuda,hfy po 60% sie wybijają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kowal98121    0

Mam na sprzedaż żarłaki 3 miesieczne rasy NCB i Mieszańce waga 120 kg wiecej informacji pod nr tel. 721152950 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1343

Ja sprzedawałem 2 tyg temu hfxlm 760kg i 722kg - wyszły po 8,5 i 8,4 zł na wagę żywą (sprzedawane na WBC), jałówka pixhf 7,3zł waga zywa 570kg, krowa hfxsm 740kg 6,2zł. Ceny i wagi brutto. Sprzedawałem w ten sposób że ważone u mnie i deklarowana mam cenę na WBC - byki 13,2 brutto reszty juz nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie szkoda ci było takich młodych sprzedawać za 100dni ładną kasę byś wzioł.

 

...albo i nie. Budynek stary niski, lato, temperatury wysokie, coraz mniej żarły a i ceny zapowiadają się trochę w dół - chociaż podejrzewam że krachu to nie będzie. Tak przynajmniej trochę mniej roboty i już młode siedzą w to miejsce. Dwa najmłodsze miały zostać bo ocenialiśmy je na ok 500 ok. ale waga zaskoczyła i poszły do kompletu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj