matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

Pchela    2

za 488 kg 7zl???? a za 553 8zl???? to ja glowe poloze ze facet cie okradl minimum 100 kg na kazdym byku jaka ubojnia da chandlazowi powyzej 8 zl???( bo on kupil od ciebie za tyle a wiec musi minimum 40-50 groszy na tym jeszcze zarobic). Podejzewam ze i 150 cie zrobil byk HO ktory ma 489  to wiekszy zarlak i zadko ktory handlarz wogole takiego chce kupic a co dopiero dac 7 zl za niego. skoro dal ci 7 zl to byk mial przynajmniej 650 kg a skoro na wadze bylo mniej o 160 kg no to wolny rynek jak mowiom jedni a drudzy grabiez w bialy dzien. wiec sume jaka dostales za tego byka podziel przez 650 kg i wtedy bedziesz miec wlasciwom cene mi wychodzi ze realnie sprzedales za 5,25 a handlarzcie okradl Cie minimum 1000 zl na byku

 

Powiem tak wage miał elektryczną sam się zważyłem podała poprawny wynik jak wszedłem razem z bykiem tak samo także wątpie żeby mnie tyle oszukał byki w grudniu skończyły by dopiero 2 lata!

@pchela ja tez opolskie, bardzo lekkie te twoje byki w porównaniu do wagi,bo chyba cena tez trochę od wagi zależy?

 

W grudniu miałby 2 lata sprzedałem bo z miejscem krucho a krowy na ocieleniu także mus a po za tym kukurydza się skończyła a na trawie tak nie przybierają jak na kiszonce więc poszły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

Jacek Kulczyniec - handlował ktoś z nim?

o, odwdzięczę się za opinie o firmie Onyśk. Kulczyńcowi sprzedawałem kiedyś cielaki, ale kasa tylko do ręki, Teraz jakoś go nie widać, byłem też świadkiem awantury o zaległą kasę z jego udziałem. Ogólnie trzeba uważać na niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861

za 488 kg 7zl???? a za 553 8zl???? to ja glowe poloze ze facet cie okradl minimum 100 kg na kazdym byku jaka ubojnia da chandlazowi powyzej 8 zl???( bo on kupil od ciebie za tyle a wiec musi minimum 40-50 groszy na tym jeszcze zarobic). Podejzewam ze i 150 cie zrobil byk HO ktory ma 489  to wiekszy zarlak i zadko ktory handlarz wogole takiego chce kupic a co dopiero dac 7 zl za niego. skoro dal ci 7 zl to byk mial przynajmniej 650 kg a skoro na wadze bylo mniej o 160 kg no to wolny rynek jak mowiom jedni a drudzy grabiez w bialy dzien. wiec sume jaka dostales za tego byka podziel przez 650 kg i wtedy bedziesz miec wlasciwom cene mi wychodzi ze realnie sprzedales za 5,25 a handlarzcie okradl Cie minimum 1000 zl na byku

dziś koledze za Byka włocha  kapitalnie umięśnionego tylko małego(miał 2 lata)bo ważył 479kg dali 5,6,-!!!!!!

Powiem tak wage miał elektryczną sam się zważyłem podała poprawny wynik jak wszedłem razem z bykiem tak samo także wątpie żeby mnie tyle oszukał byki w grudniu skończyły by dopiero 2 lata!

 

W grudniu miałby 2 lata sprzedałem bo z miejscem krucho a krowy na ocieleniu także mus a po za tym kukurydza się skończyła a na trawie tak nie przybierają jak na kiszonce więc poszły

 

Tak to sobie tłumacz,że jak się sam zważysz a później z bykiem i waga pokazuje dobrze to Cię nie oszukali.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabasco    73

Po 8 zł za byka ważącego 553 kg to niewiarygodna cena. Musiałby to być jakiś wybitny LM albo Angus a i to ciężko byłoby uzyskać taką cenę. Trzeba pamiętać, że handlarze mają często kontrakty z ubojniami i dostają wyższą cenę niż normalny rolnik, ale mimo wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861

Naprawdę już lepiej umięśnnionego bydlaka niż ten WŁOCH kolegi o którym wyżej pisałem nie trzeba , a cena i tak za wagę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak wage miał elektryczną sam się zważyłem podała poprawny wynik jak wszedłem razem z bykiem tak samo także wątpie żeby mnie tyle oszukał byki w grudniu skończyły by dopiero 2 lata!

 

W grudniu miałby 2 lata sprzedałem bo z miejscem krucho a krowy na ocieleniu także mus a po za tym kukurydza się skończyła a na trawie tak nie przybierają jak na kiszonce więc poszły

 

Podaj chociaż, który dobrodziej tyle płaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246

Po 8 zł za byka ważącego 553 kg to niewiarygodna cena. Musiałby to być jakiś wybitny LM albo Angus a i to ciężko byłoby uzyskać taką cenę. Trzeba pamiętać, że handlarze mają często kontrakty z ubojniami i dostają wyższą cenę niż normalny rolnik, ale mimo wszystko...

handlarz ma ok 0.4 gr wiencej wienc wali na wadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keis71    19

Dziś sprzedana krowa HO 720 kg po 5,70 i jałówka MM 618 kg po 7,35 ,ceny i waga brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rademenez    11

W poniedziałek sprzedane byki 550 i 650 kg po 7.50 i dwie jałówki po 450 kg po 6 zł. Wszystko brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Powiem tak wage miał elektryczną sam się zważyłem podała poprawny wynik jak wszedłem razem z bykiem tak samo także wątpie żeby mnie tyle oszukał byki w grudniu skończyły by dopiero 2 lata!

 

W grudniu miałby 2 lata sprzedałem bo z miejscem krucho a krowy na ocieleniu także mus a po za tym kukurydza się skończyła a na trawie tak nie przybierają jak na kiszonce więc poszły

 

wybacz ale ja widze ze ty z gosciem handlujesz od lat i gosc od lat cie okrada na grubom sume. byk przy 24 miesiacach pasiony na kiszonce z kukurydzy  ma 800-850 kg, a roczny byczek na kiszonce z kuku ma powyzej 600 kg przy 18 miesiacach twoje byki powinny miec cos ok 700 kg a twoje w wieku 18 miesiecy maja tylko 486?????? przeciez taka wage maja byki pasine woda i slomom przegryzana marnym sianem  a twoje sa na kukurydzy przeciez wiec w wieku 18 miesiecy muszom miec minimum 650 kg. sasiad wlasnie potrzebowal kase na wesele i karmil kukurydzom i srotem i wieku 13 miesiecy je sprzedal i wszystkie mialy powyzej 600 kg ( byki ho i hf).

a co do wagi elektronicznej i wazeniem razem z bykiem to sory ale zes naiwny jak dziewica w nocy poslubnej maja w kieszeni piloty i tarujom, podkrencaja naciski na silowniki, i cuda niewidy  waga elektroniczna to ladna nazwa ale na wagach elektronicznych to najlatwiej oszukac, najlepsze sa wagi szalkowe te starodawne co kiedys ubojnie mialy. Taka waga urzywana 2000-2500 zl jej remont 500-1000 zl i 650 zl legalizacja na 24 miechy ( mialem sam nielegalizowana to handlarze sie pluli ze skoro moja nielegalizowana a ich tak to na mojej niebeda wazyc) koszt wagi z legalizacja ok 4000 zl podziel przez 7 zl i wychodzi aby cie ktos nieoszukal przez dwa lata na 571 kg i wychodzisz na zero a ciebie facet okradl na 100-150 kg na byku sprzedales 4 wiec okradl cie na 400- 600 kg to masz swoja wlasna wag

ale oczywiscie dalej wierz w udciwosc handlarza i bajonskie stawki za zarlaki. jak mi niewierzysz to sobie zwarz byka na wozku na jakims skladzie wegla i zobaczysz ile gosc cie od lat okrada, albo kup wage zobaczysz jak szybko twoj skupnik zejdzie z cen, heheheh.

a jezeli jest taki udciwy i daje po 8 zl za niedorosty to daj wszystkim namiar na forum na tego dobroczynce ja mu zwruce nawet za paliwo aby z konca polski przyjachal po moje byki bo skoro za twoje 500 kg daje 8 zl to za 800 kg( bo takie staram sie sprzedawac) mi da wtakim razie 10 zl za hf w koncu mialy byc cuda tuska i sa chwala niech bedzie najwyzszemu)))))))

 

P.s ja sprzedalem 3 tygodnie 5 bykow po 6,4 czerwone hf ze slowacji w paszporcie mialy napisane rw jak twoje wiek od 20--23 miesiecy wyjatkowe gnoty i kosciotrupy najgorsze jakie mialym kiedy kolwiek i najmniejszy mial 643 a najwiekszy 780 z groszami  pasione na wodzie ziemniakach i troche srucie oraz kiszonka z poplonow( kukurydzy nigdy nie jadly) i jak to jest ze moj RW w wieku 20 miesiecy wyjatkowe gowno ma 643 kg a twoj 18 miesiecy ma 486 kg???? to albo facet cie okrada na 150 kg i wiecej  na zwierzaku albo masz tak chude bydlo ze sie ci w oborze obalaja i trzeba zglosic cie do animalsow. wiec zadaj sobie pytanie kto ma racje ja czy elektroniczna waga ktora  pokazuje ze byki 18 miesieczne maja tylko 486 kg a wiec wchodza na wage na pol zywe ktore juz na tej wadze u handlarza zdychaja z niedowrzywienia a handlarz samarytanin wali ci po 7 i 8 zl i jeszcze na tym zarabia

Edytowano przez tyran3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

A  ten  znowu po  raz któryś  z kolei  , swoje  nawiedzone  teksty  :P

Nie  wiem  jakim  trzeba  być  debilem , żeby  dać  się  okraść  na  150 kg/sztuka  :P

Przestań  snuć  te  swoje  teorie i  głupie  wyliczenia  , bo się  śmieszny  robisz :D

 

Wczoraj  sprzedane

 2 słabe   krowy 560  i 580 kg po  4 zł -8%  skitka 

byk 720 kg 8,20 zł - 7% skitka

ceny i  wagi brutto 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dopóki nie miałem wagi wierzyłem w wagi teraz w życiu średnio każda sztuka jest ciezsza i 70 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

500kg na wodzie i słomie w 18msc  :) Sąsiad tak hoduje to po 3 latach nie mają 600kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246

Dopóki nie miałem wagi wierzyłem w wagi teraz w życiu średnio każda sztuka jest ciezsza i 70 kg

bo tak jest wienc pendzic zlodzieji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

A  ten  znowu po  raz któryś  z kolei  , swoje  nawiedzone  teksty  :P

Nie  wiem  jakim  trzeba  być  debilem , żeby  dać  się  okraść  na  150 kg/sztuka  :P

Przestań  snuć  te  swoje  teorie i  głupie  wyliczenia  , bo się  śmieszny  robisz :D

 

Wczoraj  sprzedane

 2 słabe   krowy 560  i 580 kg po  4 zł -8%  skitka 

byk 720 kg 8,20 zł - 7% skitka

ceny i  wagi brutto 

 

wybacz jakie  teorie przeciez bylo napisane ze  RW ok 18 miesiecy pasione kiszonka z kukurydzy a to energetyczna pasz i byki ( 4 sztuki) maja w przedziale 486- 560 wiec sam przyznaj cos tu nie tak.  w dodatku handlarz daje 7 i 8 zl to sa dwa wyjscia albo piszacy podal cene z palca i zawyzyl 2 zl na kilogramie albo handlarz tnie na grube kilogramy.

Co do smiesznosci matematyki i mojej osoby to wyjasni mi jakim cudem byk 486 kg cena za niego 7 zl.

486x 7 zl to suma za byka 3400 zl i teraz handlarz zawozi tego samego byka do ubojni na wbc cena podstawowa( daje cene mega optymistyczna ) 12,75zl  wydajnosc byka  55% za RW. To byk na haku  ( ten 486) bedzie mial 267kg x 12,75zl tez daje 3400 zl za byka . To teraz gdzie zarobek handlarza???? po drugie tak maly byk raczej na poziomie 55 % sie nie wybiije skoro to czerwony hf a po trzecie cena 12,75 to jest dla duzych sztuk  a male to cena leci w dol. Wiec musi byc krojenie na wadze klienta  i to napewno nie marne 70 kg co jest dzisiaj normom. A co do debilizmu to z wiadomosci wywnioskowalem  i ty i ja ze sprzedajacy sprzedaje od lat do tego samego odbiorcy i gosc najzwyczajniej w swiecie go przyzwyczajil przez lata do okradania. Na jednym byku okradl go 70 kg na nastepnym 85 kg itd....... az wkoncu  moglo bez trudu dojsc nawet do 150 kg.  ale Ty wiesz lepiej   a ja smieszny czlowieczek podobno jestem  ze za byki 486- 560 jakikolwiek handlarz w tym kraju da 7 i 8 zl. Borze narescie nadeszly dobre  dobra zmiana przyszla i zaczely sie dziac cuda tuska handlarze stali sie filantropami i rozdaja pieniazki)))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romualdR    10

bo tak jest wienc pendzic zlodzieji

 

 

wybacz jakie  teorie przeciez bylo napisane ze  RW ok 18 miesiecy pasione kiszonka z kukurydzy a to energetyczna pasz i byki ( 4 sztuki) maja w przedziale 486- 560 wiec sam przyznaj cos tu nie tak.  w dodatku handlarz daje 7 i 8 zl to sa dwa wyjscia albo piszacy podal cene z palca i zawyzyl 2 zl na kilogramie albo handlarz tnie na grube kilogramy.

Co do smiesznosci matematyki i mojej osoby to wyjasni mi jakim cudem byk 486 kg cena za niego 7 zl.

486x 7 zl to suma za byka 3400 zl i teraz handlarz zawozi tego samego byka do ubojni na wbc cena podstawowa( daje cene mega optymistyczna ) 12,75zl  wydajnosc byka  55% za RW. To byk na haku  ( ten 486) bedzie mial 267kg x 12,75zl tez daje 3400 zl za byka . To teraz gdzie zarobek handlarza???? po drugie tak maly byk raczej na poziomie 55 % sie nie wybiije skoro to czerwony hf a po trzecie cena 12,75 to jest dla duzych sztuk  a male to cena leci w dol. Wiec musi byc krojenie na wadze klienta  i to napewno nie marne 70 kg co jest dzisiaj normom. A co do debilizmu to z wiadomosci wywnioskowalem  i ty i ja ze sprzedajacy sprzedaje od lat do tego samego odbiorcy i gosc najzwyczajniej w swiecie go przyzwyczajil przez lata do okradania. Na jednym byku okradl go 70 kg na nastepnym 85 kg itd....... az wkoncu  moglo bez trudu dojsc nawet do 150 kg.  ale Ty wiesz lepiej   a ja smieszny czlowieczek podobno jestem  ze za byki 486- 560 jakikolwiek handlarz w tym kraju da 7 i 8 zl. Borze narescie nadeszly dobre  dobra zmiana przyszla i zaczely sie dziac cuda tuska handlarze stali sie filantropami i rozdaja pieniazki)))))))))

Odrobinę ortografii, błagam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Odrobinę ortografii, błagam!!!

 

Wakacje się rozpoczynają. Gimnazjaliści wkraczają ze swoimi  ,,TEORIAMI'' a wraz z nimi BŁĘDY ORTOGRAFICZNE.


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pchela    2

Masz trochę racji pamiętam jak 6 lat temu miałem też 6 byków w zagrodzie luzem i auto wytarowaliśmy na wadzę w kamieniołomie później z bykami to średnio na byka wyszło 720 kg tylko za rok jak miałem kolejną partie to już nie chciał jeździć na wagę to żaden byk nie miał więcej jak 650kg.Na taki sposób każdy handlarz  godzi się raz może dwa później nie panie na swojej wadzę i nikt nie chce przyjechać po bydło! Wiem że na mnie zarobił na każdym zarabiają najlepiej to mieć swoją ubojnie sklep firmowy i sprzedawać gotowe wyroby od razu! Z kim byś nie handlował to każdy cie okradnie! Ty sprzedasz byki po 6,50 a i tak ci upierdzieli z 50 kg! Więc pytam się co za różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2373

Jak da dobra cene i upierdzieli kg to mala strata gozej jak da cene rynkowa i jeszcze upierdzieli kilogramow .

Edytowano przez robi57362

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Dlatego aby nie upierdzielali najlepiej zainwestowac we wlasna wage i ja zalegalizowac mnie taka przyjemnosc kosztowala wraz z remontem i legalizacja 4000 zl ( legalizacja na 25 miesiecy 650 zl z watem) a wage zostaje w gospodarstwie juz do smierci))))). i co prawda  sprzedaje za slabe ceny ale wiem ze nikt mnie nie up***dala nawet o 1 kg a i oszczednosc na telefonie bo 2/3 handlarzy juz dociebie niechce przyjachac wiec od razu masz odsiew tych dobrodzieji z wysokimi cenami)))))))))))))))

choc dziala to zle na samopoczucie bo ja tu kurcze sprzedaje za marne 6,5 a sasiad co niema wagi u tego samego handlarza dostaje 7,5 ,i sasiad sie smieje zem frajer, hehehheheheheheh a i handlarz lubi bardziej mego sasiada niz mnie a ja normalnie w rozpacz ze mnie handlarz nielubi i z tej rozpaczy zatruwam zycie ludziom na tym forum))))))))))))))))))

chyba zdemontuje wage wszyscy handlarze wtedy mnie pokochaja ja zaczne dostawac 8 zl za hf  i wtedy bedzie radosny dziki szal))))))))))))))))))))

 

a na powaznie taki co nie chce przyjerzdac bo masz wage zazwyczaj jest spalony w okolicy bo mowisz sasiadowi w kosciele, w sklepie  i gdzie inno i reszta rolnikow w w mig sie orientuje ze dany skupnik to oszust. i gosc traci momentalnie pare wsi do handlu.

 

oczywiscie cwaniaki prubuja wmawiac ze twoja waga nielegalizowana a ich legalizowana  w dodatku elektroniczna, gadka szmatka i zapewnienie ze on( handlarz ) to najudciwszy w okolicy a inni to dopiero kradna dlatego jezeli ktos ma juz wage niech wysupla 650 zl na legalizacje i wtedy machasz cwaniakowi papierem pod nos i buzie zamyka. i im wiecej rolnikow ma wlasna wage tym lepiej bo eliminujemy koledzy zlodzieji z handlu a te wazenie na ogolnej to tez niewiele daje bo maja baniaki z woda cuda niewidy a nawet stali kupujacy handlarze niejednokrotnie sa ugadani z tymi ze skladow wegla czy kamieniolomow i itak cie oszukaja

dam przyklad mam skupnika w mojej wsi kupuje swinki i raz probowal oszukac rolnika na sasiedniej wsi 10 kg na  jednym tuczniku fama sie rozniosla i na dzisiaj facet 4 rano wyrusza w trase i skupuje od rolikow o 30 km odalonej od mojej wsi zamieszkania a i tak mu interes marnie idzie i juz 3 samochodow co kupowal zostal jeden i 5 ludzi zwolnil.  I tak wlasnie koncom oszusci jezeli ich przylapac  dlatego nie nawidzom wszystkich tych co maja wage

Edytowano przez tyran3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2113

Tyran musisz takie długie posty pisać? Aż zlać żygać. Co mnie obchodzi czy cie handlarz lubi czy twojego sąsiada. Waga swoją albo ogólna i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

ogolna waga jak juz wiele razy pisalem,ale nie wszyscy wiedzieli o co mi chodzi sprawdza sie w tedy gdzy sprzedajemy sztuki w tej samej lub bardzo zblizonej cenie,bo jak sprzedajesz byka za 8 zl z krowa za 3zl za kg to pilocik -50kg z byczka na tansza krowke a ogolna sie bedzie zgadzac 50x5 =250 w plecy

 


dzis kowalczyk zabral 6 sztuk byk mieszanka ze simem czarno bialy 742po 7zl,byk hf ale hadny 734 po 6.7 byk ho tez ladny ale brzuchacz 6.9 jałowka czarno biala budowa miesnej 582 po 6.8 i jałowka hf ale w dobrej kondycji nie chciala sie zacielic 632kg po 6.6 i jalowka hf bardzo slaba w 2lata 300kg wogole nie rosla az 350 zl za ta sztuke.wagi brutto ceny netto wazone na ich i dodatkowo sprawdzane na ogolnej ceny nie rozpieszczaja ogolnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan675    1635

Dzisiaj byk mm średniej budowy 721 kg 7,50 drugi porażka chorował nie chciał żreć 470 kg 5,60 ważone na swojej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19861

A  ten  znowu po  raz któryś  z kolei  , swoje  nawiedzone  teksty  :P

Nie  wiem  jakim  trzeba  być  debilem , żeby  dać  się  okraść  na  150 kg/sztuka  :P

Przestań  snuć  te  swoje  teorie i  głupie  wyliczenia  , bo się  śmieszny  robisz :D

 

Wczoraj  sprzedane

 2 słabe   krowy 560  i 580 kg po  4 zł -8%  skitka 

byk 720 kg 8,20 zł - 7% skitka

ceny i  wagi brutto 

Zdziwiłbyś się ilu ludzi daje się tak jebać w d*pę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj