matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

nikolas29    450

Skoro tak sie pytaja wszyscy to i ja zapytam...potrzebuje dobrego wyplacalnego kupca z lodzkiego...ten kowalczyk z poddebic to rzetelny czlowiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo11    41

Ja sprzedawałem do niego to pieniądze były na drugi dzień od rana na koncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam2121    0

A jakie % wychodzą poubojowo u nich, bo ja jak sprzedałem 2 HF to wyszły mi po 53%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2361

Jak myslicie ceny przez miesiac moga spasc ?mam kilka byczkow po 22 miesiace i tak sie zastanawiam co robic


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

Uwaga na Biernackich .
Dosyć mocno zalegają z kasą, nawet ryczałtowcom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bykoland    1

Dobra to by była z 12, wtedy by mozna mówić że coś na tym zostaje. A tak to robimy za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

z liskowa to jest firma tomar,pierwsze slysze o jakiejs  McKeen Beff 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

Dobra to by była z 12, wtedy by mozna mówić że coś na tym zostaje. A tak to robimy za darmo

 

wystarczyłoby 10zł netto za MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19721

Uwaga na Biernackich .

Dosyć mocno zalegają z kasą, nawet ryczałtowcom.

poczytaj parę stron wcześniej.......

przecież zaległości u biernackich to norma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9917

Dobra to by była z 12, wtedy by mozna mówić że coś na tym zostaje. A tak to robimy za darmo

Ja bym wolal 20 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    516

witam wszystkich. w środę sprzedane 2 jałówki

1. 617kg po 7zł

2. 562 po 6.6 ( z tym ze w szynkach gwóźdź)

odbiorca pośrednik od zakrzewskich kosów lacki

oglądał tez trzecią dawał po 8zł za jałówkę, wybitnie umięśniona po bbb ale jeszcze postoi

wszystkie ceny i wagi brutto

uważam, że ceny dał niezłe bo skurczybyk nie wiedział, że zakupiłem wagę (wcześniej tez zabierał od mnie bydło i ceny dawał dość dobre). Po zważeniu tej 1 jego waga wykazała 591kg. Jeszcze nie widziałem człowieka który by tak pobladł a następnie z siniał ba hasło ,, ona waży więcej". w 2 minuty waga mu rozmarzła oczywiście zważyliśmy też i na mojej bo mi nie wierzył, następnie znowu na jego wadze i o dziwo jałówka ważyła 612 kg hehhe. Teraz się zastanawiał czy za te trzecią da mi te 8 zł i czy w ogóle przyjedzie hehhehehhe, Waga mój zakup który wróci się już po sprzedaży 6 sztuk hehhehe, także ten  

 

Jaką miał wagę elektroniczną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekbud    29

Daro. waga oczywiście elektroniczna, przyjechał pięknym nowiuśkim mercedesem hhehe. Zapomniał tylko czujniki wyregulować hehhehehe, Dla przestrogi pośrednik jest z okolic kosowa lackiego, fakt to chyba zagłębie pośredników.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam87p    23

w tym tygodniu sprzedane 2 mieszańce LM  po 14 brutto na wbc

waga w domu 778 i 772 kg brutto

waga wbc  433 i 413 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To wyszło Ci 8,38  i 8,06 zł za kilo żywej  wagi przy potrąceniu 7% .

Rewelacji nie  ma zwłaszcza  za  tego mniejszego , wybicie  53  %  przy  LM  - to żart 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

w tym tygodniu sprzedane 2 mieszańce LM  po 14 brutto na wbc

waga w domu 778 i 772 kg brutto

waga wbc  433 i 413 kg

 

Gdzie oddawałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

widac ze cena leci w doł,zblizaja sie dopłaty wiedzaze ludzie beda wyprzedawac zeby kupic cieleta,chora polityka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam87p    23

młody hef  gdzie oddane to mogę napisać na priv jeśli chcesz

 

co do Mariuszd93 to musisz wziąć pod uwagę to że waga żywa była w domu prosto z obory i w dodatku byki były najedzone ( czyli zjadły sianokiszonke i młóto ) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

ok. Ale sprzedając na żywą też ważysz prosto z obory. I wyszła cena na żywą taka jak podałem. Sprzedając na wbc nie ma sensu karmić przed odbiorem


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jas323    3

Uwaga na Biernackich .

Dosyć mocno zalegają z kasą, nawet ryczałtowcom.

Potwierdzam jak kolega pisze uważajcie ja jestem jednym z ryczałtowców którym zalegają także nie polecam dziadostwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam87p    23

Mariusz wiem ze to nie ma sensu i tylko  wybicie wyjdzie słabsze ale z drugiej strony nie mam do tego serca żeby oddać je głodne 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bykoland    1

Im lepsze wybicie tym lepiej im pasuje na haku więcej urwać. Bym sie wcale nie zdziwił jak byś oddał głodne i też by Ci 53 wyszedł 


No i przy nakarmionych cena wychodzi Ci prawidłowa przeliczając na zywą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nerf    0

gdzie mógłbym sprzedać byki   war-mazurskie kogo polecacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj