matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

soltys48    19710

dlatego handlowac mozna od 1 wrzesnia do max 30 marca  zarowno ze sprzedarzom bykow jak i zakupem cielakow  a od 1 kwietnia do 30 sierpnia sobie handlowanie odpuscic. bo w tym czasie zarobku niema( wiem to po swojej skorze) -no chyba ze sie gdzies trafi jakas okazja z zakupem cielakow bo nieraz sie zdarzaja .

ps. a co do doplatowcow to w przyszlym roku napewno bedzie ich troche mniej   bo w tym roku poprzeplacali za cielaki 500-600 zl a doplaty doatali 291zl!!)))))))))) wiec napewno troszke zmadrzeli a jezeli nie to jeszcze 2, 3 takie zlote interesy i na zakup cielakow na doplaty juz ich stac niebedzie, hehehehe

hodować można ale weż w tym czasie odchowaj cielaki bez biegunek/zapaleń płuc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sołtys , tak przy okazji - Co z tym chorym cielakiem , co mu muchy dokuczały ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

po zastosowaniu stoponu much dały spokój ale i tak niedługo po tym padł   i na domiar złego jego bliźniaczka padłą  w piątek z takimi samymi objawami, doktor stwierdził jak był u pierwszego że to genetyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4404

Dobrze powiedziane......Ale moze i lepiej że ta wada wyszła teraz niż po pół roku,gdzie nakład większy bys ponióśł.Szkoda zawsze będzie, za darmo ci nikt nie dał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z bliźniakami u bydła zawsze są problemy z którymś z bliźniaków albo z dwoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

macie racje Panowie , taki rok i taki urok hodowli , szkoda jest zawsze jednak faktycznie z dwojga złego to lepiej teraz niż jak jak duży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

w zeszlym tygodniu dostalem poczta wizytowke od biernackich ze skupuja bydlo i nr do opiekuna na moj teren,musza ostro potrzebowac towaru 

 

podobno jakiś duży kontrakt mają na Turcje

a u nas straszą obniżkami :D

łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Z bliźniakami u bydła zawsze są problemy z którymś z bliźniaków albo z dwoma

Mam często ciąże bliźniacze i jeszcze  nie miałem problemu. Jedyny problem z ciążą mnogą to aby krowa donosiła, bo zdarza się że są poronienia w 7m-sc, a przyczyn może być wiele od zamierającego jednego płodu po braki żywieniowe u krowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak ci się urodzi to nie masz wyjścia :) ja wszystko kupuję i bliźniąt się wystrzegam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

podobno jakiś duży kontrakt mają na Turcje

a u nas straszą obniżkami :D

łódzkie

Turcja to raz a dwa żydki zwiększyły swoją obecność w Golinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Turcja to raz a dwa żydki zwiększyły swoją obecność w Golinie

 

soltys to mowisz ze teraz najlepiej dogadywac sie z biernackim ???? tyle tylko ze platnosc gotowkom tak???

 

i pytanie  do ciebie  mam 4 byki  tak na oko bo jeszcze niewazylem bo dzikie troche 700- 750 kg 2 mm i 2 ncb ile mogbym dostac tak na twoje oko, hehehehehe

takie widelki cenowe by mnie interesowaly bo wiadomo byk bykowi nierowny

 

Edytowano przez tyran3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik6    114

moim zdaniem bydla jest wystarczajaco tylko ludzie narobili paszy i trzymaja do jak najwiekszych i do swiat bo cena lepsza tylko zebysmy sie nie przeliczyli przed tymi  swietami, a co do biernackich to zalezy jaki klasyfikator przyjedzie jeden na jalowke sm mowi ze to hf a drugi ze piekna sztuka smieszy mnie to ze cena ostateczna jest dopiero po zwazeniu bo maja cennik na kartce i cena uzalezniona od wagi jak by klasyfikator ktory kupuje iles lat nie wiedzial ile byk moze wazyc nie mowie tutaj + -20kg ale znajomy sciagal od nich bydlo z auta bo mu chcieli urwac bo powiedzieli za wysoka cene a byk tej wagi nie mial,dziwna zagrywke prowadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Biernacki w moich okolicach kupuje przez posrednika,przyjada na 2-3 auta po bydło,postoją ze 2 doby i jadą z powrotem bo kasy ni widu ni słychu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1298

moje pojechay  do goliny po 8.10 netto niech tylko sprubuje ........................

 

 


Tyran kiedy jast tan rynek w Zagurowie tak z ciekawośći pytam  i jaki towar dostempny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

moje pojechay  do goliny po 8.10 netto niech tylko sprubuje ........................

 

 

Tyran kiedy jast tan rynek w Zagurowie tak z ciekawośći pytam  i jaki towar dostempny 

 

 formalnie to sie nazywa jarmark, w kazdom pierwszom srode miesiaca. co do towaru jest tam wszystko bydlo, swinie, kaczki kury, kroliki , nawet golebie, zborza, ziemniaki material siewny, czesci do maszyn i wszelkie inne pierdoly. mydlo i powidlo, hehehe.

 

co do bydla bylem tam w maju  to na placu bylo z 200-250 cielakow a moze i wiecej. oczywiscie co do stanu cielakow to byly cielaki super i byly ledwo zyjace a nawet zdychajace, hehehe jedno bylo wspolne wszystkie kosztowaly grubo po wyzej wartosci jakie sklonny bylem dac za ncb 50-60 kg handlarz krzyczal 1600 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1298

ok dzięki za odpowiedz  w wolnym czasie sięł przajadę   a o której  otwierają   coś pow. 100 kl. da śię kupić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

ok dzięki za odpowiedz  w wolnym czasie sięł przajadę   a o której  otwierają   coś pow. 100 kl. da śię kupić 

 

o 5 rano a powyzej 100 kg oczywiscie, doroslom krowe kupisz, 400 kg byczka rowniez a nawet konia( oczywiscie jak sie trafi bo zadko bo zadko ale czasem jest )

wszystko kwestia ceny w maju chorendarnie wysokich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5337

dziś poszedł byk SM 770kg 8,70zł/kg (trochę przymały ale postanowiłem go sprzedać bo był zbyt agresywny)

 

generalnie mieszańce i rasowe grubo ponad 8zł

HF +/- 7,50zł

Jałówki ładne ok 7,50zł


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

soltys to mowisz ze teraz najlepiej dogadywac sie z biernackim ???? tyle tylko ze platnosc gotowkom tak???

 

i pytanie  do ciebie  mam 4 byki  tak na oko bo jeszcze niewazylem bo dzikie troche 700- 750 kg 2 mm i 2 ncb ile mogbym dostac tak na twoje oko, hehehehehe

takie widelki cenowe by mnie interesowaly bo wiadomo byk bykowi nierowny

Powiem Ci tak z tego co obserwuje Biernacki u nas daje najlepsze ceny znajomi co maja ok 1000 dojnych pchają wszystko do niego chyba że nie wstaje to jedzie gdzie indziej, w zeszłym tygodniu krowy wyszły na WBC od 10,5 do 12,5 netto!!!Tam Bernacki kasę płaci zanim wyjedzie z placu, i jeśłi ktoś się decyduje na sprzedanie im bydła to polecam taki sposób zapłaty albo gotówa do łapy bo inaczej ciężko.

Co do Twoich byczków to za mięśniaki jak ładne to +8 netto inaczej do widzenia NCB +7,5 -ja bym przynajmniej taniej nie sprzedał.

 

 

Dziś miałem propozycje za krowy (MM'y z SM,MO i jedna HO ale największa) prosto z pastwiska w wadze +750kg po 5,8,-netto, i jałówkę SM +700kg po 7,- netto.

Jałówka mi pasowało ale krowy nie więc pojechali dalej-kupującego określiłbym jako stałego odbiorcę........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3

Niestety z Biernackim juz na te chwile niepochadlujecie podobno kontrakt z Turkami juz mu sie skonczyl. zresztom przekonalem sie na wlasnej skorze mam 4 byki 2 mm i 2 ncb soltys mowil zebym mm po minimum 8 zl a mieszance po 7,5 zl  dzis byl u mnie na podworku Biernacki i paru chandlarzy i za te 4 byki usredniona cene mi proponowali i chandlarze proponowali srednio 7,6- 7,7 zl jeden 7,8 ale przelew a goscia nieznam a przyjachal Biernacki i 7, 3 zaproponowal, kurde zeby handlarze proponowali wiecej niz ubojnia!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj