Polecane posty

Krowiarka    290

Czy wam też ostatnio spadły litry i parametry mleka? Bo mi strasznie zleciały i po podwyżce wyszło zaledwie 1,54 za litr za przeszło 34 tysiące w Sierpcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loik92    37

Nie widzę żadnych zmian. Dziwnie mało trochę Ci wyszło, u mnie 1,45 brutto a nawet 15 tys nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592

U mnie litry nie spadły bo pilnuje tego , ale parametry a zwłaszcza tłuszcz to pół procenta spadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1380

spokojnie...niedlugo będziemy po zlotowie doic bo dzikusy śpią pod drzwiami u konrada a kobieta z banku mi mowila ze proszą o kredyt nie wazne jaki i na ile byle szybko na jalowki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro844    5

Czyli ceny masła wzrosły, a ceny mleka nadal bez zmian... Gdzieś ostatnio widziałem jakiś artykuł że rolnicy pod Brukselą protestują wysypując mleko w proszku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290

Masło wzrosło i będzie rosło, bo w Ameryce wreszcie ogłosili, że margaryna to trucizna. Nawet Mc Donald wyrzucił ją ze swoich dań zastępując masłem. Tylko w Unii cicho na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Nie zapominaj ze wszystkim rzadzą spekulanci więc podchodziłbym do tego z dystansem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu    532

Masło wzrosło i będzie rosło, bo w Ameryce wreszcie ogłosili, że margaryna to trucizna. Nawet Mc Donald wyrzucił ją ze swoich dań zastępując masłem. Tylko w Unii cicho na ten temat.

Tak masz racje spożywce wzrosło i to z powodu takiego jak mówisz ale na pewno nie aż w takim przełożeniu  i nie w tak szybkim tempie jak wzrosła jego cena. Nawet międzynarodowy koncern który jest też potentatem na polskim runku margaryny w 2016 roku na tłuszczach zaliczył taką glebę że do dziś się otrząsnąć nie może  i ładuje sztucznie kasę w promocję (typu malowanie stołówek szkolnych, 10 rożnych nowych odmian swego produktu, re branding na mega mocnym wsparciu w tv kończąc) finansując to z innych swoich rentownych biznesów. Podobno też banki zaczęły grać na maśle. Wszystko się okaże w najbliższym czasie bo obecna cena jest historycznie najwyższą cena i dokonując zakupu po tej cenie inwestor ponosi nie współmierne ryzyko do możliwych zysków bo tak jak wyżej pisałem cena jest mocno napompowana. Dziś wszyscy patrzą na notowania masła z niepokojem i każdy drży kiedy tąpnie w dół. Przypominam że poprzedni dołek na rynku mleka zaczynał się gdy ceny za surowiec zniżkowały od ponad 2zł za litr a dziś jest to max 1.6zł !!!

Edytowano przez grzesiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7235

Nie siej chorej propagandy grzesiu. Większa górka to i większy dołek


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

grzesio sam niema mleka tylko sieje propagandę. czy przypadkiem nie dostał on spłatku ? i teraz taki zazdrosny o te ,,kokosy'' od świtu do nocy ,świątek piątek i niedziela ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50

A dlaczego pytałeś o dostawców do Raciąża?

Czy wam też się ta podwyżka spodobala lub nie spodobała? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569

Mlekpol białko 3,2, tłuszcz 3,6 cena 1,47 brutto. Oddałem ponad 12000l. Z tym że w maju i czerwcu była premia 5 gr. Za lipiec chyba już nie będzie? A może coś jednak podrzucą i w lipcu? Może Ktoś wie więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

osm łowiocz podwyzka od 1.08 od 4-8gr w zaleznosci od ilosci doplata tzw paszowa czyli maly mniej kupuje pasz dostaje mniej duzy wiecej to wiecej chyba taka logika tej podwyzki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koks    40

Ale to musicie brać z mleczarni paszę i na tej podstawie to ustalą czy tylko tak orientacyjnie będą ustalać?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Nie no do każdego progu litrowego jest stawką przy Nowym progu 50tyś jest 8gr a przy pierwszych trzech jest 4gr i później co 10tyś 1gr czyli takie dolozenie większym ale niby ilościowych nie zmieniają hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    875

no tak, większy zakupi jednorazowo więcej paliwa to dostanie niższą cenę. Większy zakupi większą ilość dodatków paszowych to dostanie niższą cenę. Większy zakupi większą partię nawozów jednorazowo to także dostanie rabat. Zamówi kogoś na usługę to również za dużą ilość ma jakiś większy lub mniejszy rabacik. A na końcu większy produkuje więcej mleka przy niższych kosztach produkcji i też dostanie większą dopłatę. Czy ze mną jest coś nie tak czy mi się tylko wydaje że wszędzie robią nas w ch***???


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

przy cenie masła 5 zł kilka lat temu dostawałem 1,6 zł brutto w łowiczu, dziś kostka jest nawet 7zl a dostaje 1,4 zł, pominę wzrost kosztów od tamtej pory


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7235

Łowicz podwyżka od 01.08.2017 0,55 gr ;)

Pół grosza czy 55gr, 0.55zł?

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

0,55 zł wzależności od wielkości dostaw 4-8 gr


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj