mav

Fendt naj naj naj, ale dlaczego?


Polecane posty

Arek    218

Czy przypadkiem spalanie chwilowe nie jest mierzone bez odliczania powrotu do zbiornika?

 

A czy przypadkiem w nowych ciągnikach spalanie nie jest liczone na podstawie czasu wtrysku? Przepływek chyba już w ogóle nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Być może nie znam się na pomiarach spalania w ciągniku. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ta 309Ci to musiała mu się wadliwa trafić,bo korbanek do tej serii wyjeżdżał najmniej razy...

Dowód np.pod zdjęciem http://www.korbanek....rmer_300ci.html

 

 

Jaki tam dowód-czysty marketing biggrin.gif -zauważ że ja znam niemiecki i jestem zarejestrowany na paru niemieckich forach rolniczych...więc na reklamę się nie łapię-nie mówię że jest zły ale i nie rewelacyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

musze stwierdzic drodzy koledzy ze ja nie spotkalem sie jeszcze z calkowicie bezawaryjnym ciagnikiem nawet niezniszczalne c 360 sie kiedys zepsuje :rolleyes: hehe

co do fendta to moj kumpel ma od niedawna 2 fendty po prawie rocznej eksploatacji jest zadowolony z 309 vario i 820 vario no konfort jest nieziemski dzieki skrzyni vario (a czy ona sie rozlatuje czy tez nie to juz inna sprawa on jeszcze empirycznie nie moze tego dowiezc ) inna strona medalu jest to iz przyciskow jest tam co nie miara i po zajeciu miejsca w centrum dowodzenia w 820 pytam sie wlasciciela a jak opuszcza sie podnosnik i wlącza walek a on z rozbrajajaca szczeroscia stwierdzil poprostu nie wiem hhehe no i cena troszke drogo :) mial kupic NH ale ze wzgledow ambicjonalnych wybral ta marke ktora niezaprzeczalnie jest marka bardzo dobra lecz jak sam mowil tyci za droga co do relacji miedzy JD Fendziem i Valtra to moim skromnym zdaniem zadna z tych marek nie wychodzi tu na prowadzenie ani tez zbytnio nie pozostaje w tyle jak wiadomo wiele egzemplarzy kazdej z tych szacownych marek wypracowalo przebiegi dochodzace nawet do 20 tys mtg i pracuja dalej a czy bardziej sie sypaly czy mniej kto to wie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

valtra w tyle nie odstaje marketingiem i cena, rozwiazaniami technicznymi i osiagami zdecydowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to prosimy @kosti o instrukcje na bezawaryjną jazdę Turbomatic'em :rolleyes:

 

Właśnie,przypomniało mi się coś.Kolega mówił że sprzęgło w 300-setkach Ci najmniej ucierpi gdy:

Przy zwykłej jeździe szosą wałek jest włączony,lecz prędkość wałka jest ustawiona na 0obr.I teraz moje pytanie,czy lepiej tak jeździć,czy normalnie to znaczy wałek ustawiony na np.540obr,lecz wyłączony??

 

@jaro możliwe że jest tam trochę reklamy,ale zauważ że pod innymi zdjęciami na stronie korbanka niema takiego opisu.Druga sprawa,u mnie w okolicy są trzy trzysetki.307Ci (moja) 308Ci i 309Ci.To 308-ka sąsiada ma 98km,ma ją już ok 3 lata.Pracuje w przyczepie Fligla asw110 i beczkowozie fligla 12tys litrów.Jak na tą moc jest wykorzystana na 100%,i puki co nie miał w niej żadnej awarii.U mnie też już będzie cztery lata,i jak na razie to nawet bezpiecznika nie wysadziło tylko wlać i jeździć :) Nie wiem jak większe serie,i jak długo będzie działać vario,ale wiem że ta seria to jest prawie nie zniszczalna,i ja kupił bym go jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

Kolego adrian nie przesadzaj.... W 308 Ci Wojciecha Ch. były 2 awarie... wybita tylna szyba i połamany dach... :rolleyes: ta 308 Ci ciąga jeszcze 4 skiby obracalne Kvernelanda... a za chwile dojdzie przyczepa Potingera Europrofi 4000

Co do sprzęgła to panuje ta sama zasada co w Zetorach typu 7211 5211 itp. Sprzęgło odpuszczone do przodu a dźwignia na 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ooo..Nie pochwalił mi się tym...Ale te awarie to chyba bardziej z winy operatora,a nie traktora :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie chciałem drążyć nowego tematu, więc podpinam się pod ten.

 

O to c; udało mi się znaleźć w bogatych zbiorach portalu YouTube:

 

Fendt 211 Vario. :D Szczerze chodzi, jak MF 255, albo stary Zetor 7211. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Fendt nie słynie z pięknego ,,dzwięku''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Nie zgodzę się. Seria 500 z silniami MWM miała przyjemną pracę, 700 też mają całkiem przyjemną pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie chciałem drążyć nowego tematu, więc podpinam się pod ten.

 

O to c; udało mi się znaleźć w bogatych zbiorach portalu YouTube:

 

Fendt 211 Vario. :) Szczerze chodzi, jak MF 255, albo stary Zetor 7211. :D

Proszę mi tu mego Zetorka nie obrażać  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja tam bym wolał fendta od zetora nie wiem jak wy. Co do tego 3 cylindrowego silnika juz gdzies pisałem są nisze, segmenty rynku, pozycjonowanie produktu itd. Seria 200 musi różnić się czymś od serii 300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

Koledzy coś jednak w tych fendtach jest- we wsi jest tylko jeden bodajże z 83r. Nadziwić się nie mogłem jak zobaczyłem obsługę tuz'a na błotnikach, gościo kupił kilka lat temu a pomimo 9000mth pracuje bez usterek. Mój Ursus 914 rocznik 1989 kupiony na przetargu z upadajacego ursusa ma tylko 3000mth a już kilka usterek było w tym pompa, wspomaganie kierownicy, oraz elektryka.

 

Technologia mocno wybiegała w przyszłość...


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Fendt liczy godziny i ciężko określić przy czym pracował. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Zaskakujące spostrzeżenie tu padło ;) . Nie wiem jak ktoś po mth pracy chciałby określić przy czym pracował ciągnik, skoro po godzianch nie można, a czy wogóle można? To tak jak po stanie licznika samochodu można określić po jakich drogach i z jaką prędkością jeżdził. :) Nonsens


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CROW    3

W moim przypadku fendt jest naj... dlatego że byl najtańszy z tych które brałem pod uwage przy zakupie.

Założenie było takie: min.90km, amortyzowana oś i kabina i to najtaniej spełnił fendt 309! Pod uwage był brany jeszcze JD i DF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

300Ci już nie produkują,i to chyba było powodem niskiej ceny....309vario już była by trochę droższa :)

 

Edit: A tak w ogóle to seria 300Ci miała amortyzację przedniej osi i kabiny??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CROW    3

Ja kupiłem 309vario. A czy 309Ci mieł amortyzację to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal124    0

Fendt to jest Fendt, najlepsze ciągniki od najstarszych modeli, a co jest najleprzego w fendach, ma bardzo dobre wyposarzenie, czyli naprzykład EHR, Rewers Elektrohydrauliczny, i TURBOMATIK . poprostu ciągnik nie do zdarcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Hehe, ale tu lecą superlatywy o tych traktorach a nie wiem czemu, dupia sie jak wszystkie inne i tyle :D Trzeba pogadać z ludźmi co jeżdżą i naprawiają na co dzień te traktory, masa ludzi wychwala np. serie 500 a to z deka psujący sie traktor...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj