Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

STIG13    920

Jeśli masz komosę większą niż siewka to raczej nici z tego. Jeden środek nie ma rejestracji a drugi ani rejestracji i jest tylko moim domysłem ;)

2 L Bandura nie podziałało? Sucha gleba przy zabiegu czy błąd w postaci zruszenia filtru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

My mamy niby topaz i Ruby i jakoś tak wygląda tylko problem w tym że nie mamy wąskich kół do międzyrzedzi a po ostatnich deszczach niby ziemi nie zabiło ale mocno pojaśnial wymokło też sporo ale nie na tyle żeby zgłaszać to do ubezpieczenia.

Jeśli cofnięcie się kilka postów wcześniej co do moich zapisków jednak miałem rację.na odmianie 35 już pojawiły się u nas pąki u co niektórych.brak słońca deszcze i zimne noce swoje zrobiły.widuje tytoń do kolan czorny jak noc a na łodydze już widać przewężenie które zazwyczaj jest bezpośrednio przed zawiązaniem kwiatostanu.

U siebie też nie mam rewelacji ale patrząc po sąsiednich polach nie jest źle.bd pewnie trochę gorszy rok.niby tytoń fajny z daleka ale są rzadki przeważnie na miedzach dołkach że już po prostu nie wiem co mu tak dać żeby był lepszy.

Towaru pod korzeń nasrane było że gdybym cofał kocurkiem z rozsiewaczem to bym się utopil.rosnie napewno słabiej jak w poprzednim roku miejscami lma tam gdzie w poprzednim roku mielismy martine i się lekko zesrała przez suszę teraz topaz piękny jak z przeglądu tytoniowego,jutro wrzucę foto 

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol1800    0

Sucha gleba mogła trochę być chociaż raczej nie na tyle, dwa dni po opryakani wlało 20l deszcz i myślę że to mogło być przyczyną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grapen23    14

Normalnie to 7 osób. Spody 8 a wierzchołki 8-9... Zależy też ile tych wierzchołków....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1314
15 godzin temu, basserman89 napisał:

My mamy niby topaz i Ruby i jakoś tak wygląda tylko problem w tym że nie mamy wąskich kół do międzyrzedzi a po ostatnich deszczach niby ziemi nie zabiło ale mocno pojaśnial wymokło też sporo ale nie na tyle żeby zgłaszać to do ubezpieczenia.

Jeśli cofnięcie się kilka postów wcześniej co do moich zapisków jednak miałem rację.na odmianie 35 już pojawiły się u nas pąki u co niektórych.brak słońca deszcze i zimne noce swoje zrobiły.widuje tytoń do kolan czorny jak noc a na łodydze już widać przewężenie które zazwyczaj jest bezpośrednio przed zawiązaniem kwiatostanu.

U siebie też nie mam rewelacji ale patrząc po sąsiednich polach nie jest źle.bd pewnie trochę gorszy rok.niby tytoń fajny z daleka ale są rzadki przeważnie na miedzach dołkach że już po prostu nie wiem co mu tak dać żeby był lepszy.

Towaru pod korzeń nasrane było że gdybym cofał kocurkiem z rozsiewaczem to bym się utopil.rosnie napewno słabiej jak w poprzednim roku miejscami lma tam gdzie w poprzednim roku mielismy martine i się lekko zesrała przez suszę teraz topaz piękny jak z przeglądu tytoniowego,jutro wrzucę foto 

U was dolało w czerwcu pewnie ze 100 l na m2 i jeszcze słabo rośnie ? u mnie 46 l za czerwiec .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106

Nie wiem od ilu lat zamjujesz sie uprawa tytoniu, ale powinienes wiedzieć ze tyton lubi ciepla i sucha pogode a nie deszczowa, przy suchym roku tyton zawsze ma lepsza wage i jakosc ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toma188199    11
5 godzin temu, Mateusz4 napisał:

A ile osób u was zrywa Mullera 96 107x37?

U mnie 7 os i jedna os nabija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Tutaj mamy topaza w miejscach gdzie nie było nadmiaru wody.na dwóch kolejnych polach każdy dołek lub od miedzy albo zdechło do 0 albo polowe nizszy tragedii nie ma.nie mam żadnych miarek na wodę ale był jeden dzień gdzie spokojnie 30 litrów spadło w ciągu doby a przestało padać dopiero po ponad dwóch dobach.

IMG_20230702_164219_2.jpg

IMG_20230702_164459_2.jpg

 

IMG_20230702_164239_5.jpg

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1314
5 godzin temu, dragonmt852 napisał:

Nie wiem od ilu lat zamjujesz sie uprawa tytoniu, ale powinienes wiedzieć ze tyton lubi ciepla i sucha pogode a nie deszczowa, przy suchym roku tyton zawsze ma lepsza wage i jakosc ;)

Od 1992 roku , w fazie pąka nawet 100 l m2 w ciągu doby nie zaszkodzi , wtedy urośnie na 3 metry .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    920

Urośnie... Ale Virginia bez wagi i jakości. Ty chyba masz ciemny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

U nas też cały czas się sadzi tytoń i jeszcze jest wiele rzeczy które potrafią zaskoczyć.co roku niby to samo się robi a człowiek ciągle się uczy.a jak już się niby nauczy to i tak czasem coś nowego zaskoczy,jak nie pogoda to coś w schemacie który co roku się powtarza wkradnie się jakiś błąd.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1314

Dzisiaj byłem o 14 godz. w tytoniu , pierwszy raz widziałem jak nawet wierzchołeczki zwiędnięte wisiały , sucho .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45
20 godzin temu, basserman89 napisał:

U nas też cały czas się sadzi tytoń i jeszcze jest wiele rzeczy które potrafią zaskoczyć.co roku niby to samo się robi a człowiek ciągle się uczy.a jak już się niby nauczy to i tak czasem coś nowego zaskoczy,jak nie pogoda to coś w schemacie który co roku się powtarza wkradnie się jakiś błąd.

Postawiłem suszarnię kontenerową początkiem 2005 roku chyba. Pytam ojca do dobrego kolegi wręcz wujka jak suszyć aby było dobrze. Powiedział mi tak... Nie wiem i nic Ci nie powiem na ten temat... Pomyślałem...o ty kuta.... Teraz z biegiem lat wiem że wiedział co mówi. Rok do roku podobny ale każdy inny i co roku człowiek się uczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toma188199    11
5 godzin temu, Mariusz2903 napisał:

Dzisiaj byłem o 14 godz. w tytoniu , pierwszy raz widziałem jak nawet wierzchołeczki zwiędnięte wisiały , sucho .

A wieczorem ok jest z nimi? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1314
17 godzin temu, toma188199 napisał:

A wieczorem ok jest z nimi? 

Rano ok. Dzisiaj zacząłem zbiory , niski trochę i sucho , potrzeba ze 20 l na m2 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toma188199    11
1 godzinę temu, Mariusz2903 napisał:

Rano ok. Dzisiaj zacząłem zbiory , niski trochę i sucho , potrzeba ze 20 l na m2 .

To po co zrywasz jak jest niski, mały. Zapewne jeszcze zielony? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Nie koniecznie musi być zielony, nie każdy wali saletrę. U mnie po dołach też nie jest duży i do tego żółty bo redukuje liście i jak tego nie zbiore to pewnie nim urośnie duży to te liście będą jako odpad. W 2020 po deszczu nawalnym z 3 lipca też taki się zrobił i mimo że nie był za duży a żółty bardzo to zerwaliśmy i po rwaniu o dziwo odbił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106
4 godziny temu, toma188199 napisał:

To po co zrywasz jak jest niski, mały. Zapewne jeszcze zielony? 

ale on ma Burley'a ;)

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

My u siebie podsiewamy saletrą tylko dlatego że słaby jest wieloskładnik z 300 -350 kg bontaru daje mniej więcej połowę zapotrzebowania na azot plus jakieś nawozy magnezowe potasowe i jakość i plon w miarę jest co roku.2-3 woreczki 25 kg na ha jest na nasze ziemie ok.na jednym polu tylko po mocno piaskowej ziemi dorzuciliśmy worek dodatkowo i wyszło prawie 4 worki.znowu tak jak tofik wspomniał po drugiej stronie drogi na następnym polu ta sama sytuacja że sam piachuder i tam po zlewach jest niższy i mocno jasny.jutro startujemy z rwaniem to może do pt soboty dojdzie się do tego pola i zobaczymy czy odbije po zerwaniu spodów.w poprzednim roku było sucho i takiej płukanki w piaskowej ziemi nie było.dolistnie staramy się żeby tego azotu mocno nie dawać bo potem ciężko jest odjąć jego nadmiar jak na piaskowej ziemi zrobi się sucho i roślina się męczy i wiednie przy upałach a tak pobiera skladnik w momencie jak ma dostęp do wilgoci w glebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol1800    0

Maci może jakiś zamienik SELECT SUPER albo inny oprysk na jednoliścienne ? Coś co taniej na 1 ha wychodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    920

Dać możesz każdy graminicyd, nie musi zawierać kletodymu. Chcesz taniej to coś w stylu Labradora. Ale działanie masz 2-3 tygodnie

Edytowano przez STIG13
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1314
18 godzin temu, toma188199 napisał:

To po co zrywasz jak jest niski, mały. Zapewne jeszcze zielony? 

 

13 godzin temu, dragonmt852 napisał:

ale on ma Burley'a ;)

Gdzie ma miękko i 4a to jest dobry do pierwszego zbioru na kamieniu gdzie twardo niski jeszcze , liczę jutro na deszcz to podrośnie . Berley jasny zrywany wyjdzie jasno brunatny , zielony zrywany ciemnobrunatny i brunatny , najlepszy kolor przy berleju  ceglasty do czerwono brunatnego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez DarekGrzebyk
      Witam czy ktoś siał słonecznik ozdobny na kwiaty . Chodzi mi w jakich odstępach między rzędami i czy w czystym siewie czy zmieszane np z saletra . Siewnik zwykły do zboza 3 m 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj