Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
basserman89    28

Posadzili. W polu jest sucho, ale jak ktoś przesadził bo testował nowo zakupiony agregat lub bronę wirową płacze w obie ręce:p niby co roku to samo a żadnych wniosków nikt nie wyciąga.jest sporo braków po przymrozku ale jeszcze to się jakoś pouzupelnia może.rozsady zostało niewiele 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    107

Planuje dać w podsiewacz Saletrzak i teraz pytanie w jakiej dawce przy nawożeniu rzędowym, wcześniej normalnym rozsiewaczem dawałem 100kg/ha, ale teraz to chyba mniej trzeba, co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toma188199    11
10 godzin temu, dragonmt852 napisał:

Planuje dać w podsiewacz Saletrzak i teraz pytanie w jakiej dawce przy nawożeniu rzędowym, wcześniej normalnym rozsiewaczem dawałem 100kg/ha, ale teraz to chyba mniej trzeba, co myślicie?

Też dawałem posypowo Saletrzak jak się przyjol tytoń ale z rozsiewacza 50kg /h. Teraz chce tak samo jak ty w podsiewacz który mam w plewiaczu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    352

U mnie pójdzie saletra wapniowa z rozsiewacza ale czeka się na deszcz. Wczoraj nic nie wyszło, a już rozsiewacz zapięty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1344

Powiat kraśnicki 5, 5 l punktowo popadało , u mnie czeka saletrzak ale pod korzeń jeszcze nie wysiany 500 kg na ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

My planujemy rzut-tillem z wiadra we wtorek:p dawki jakieś 50-75 kg na ha.wapniowa z yary 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszek0    5

ja siałem saletrzak 2 lata temu bo w zaleceniach był po próbach gleby.. i na działkach gdzie dałem (przed sadzeniem) to klasa w dół.. zawsze siałem i znów sieje wapniową


czym pryskacie od wciornastka? oprócz inazumy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    928

Bo to dwie formy azotu. Saletrzak to to samo co i zwykła saletra. Wapniowa to azotan wapnia. Troszkę inna bajka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszek0    5

ja rozumiem.. ale 1 raz brałem z zaleceniami próby i myślę spróbuję tak jak ktoś tam napisał dawki i rodzaj..


nawozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grapen23    14

Podsiewanie saletry w formie długodziałającej pod tytoń to głupota. Chyba że ktoś ktoś lubi klasy 3-5 to proszę bardzo.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    928
Napisano (edytowany)

ŻADNA saletra nie jest długodziałająca

 

20240520_071037.JPG

Edytowano przez STIG13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1344

U mnie lepiej 13, 5 l , w piątek zaczynam sadzenie , trochę na zaczynanie zły dzień ?

15 godzin temu, Leszek0 napisał:

ja siałem saletrzak 2 lata temu bo w zaleceniach był po próbach gleby.. i na działkach gdzie dałem (przed sadzeniem) to klasa w dół.. zawsze siałem i znów sieje wapniową


czym pryskacie od wciornastka? oprócz inazumy

Mospilan od kilku lat i wciorniastka brak z tym że zaraz po posadzeniu pierwszy zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    928

Najgorzej chyba na Chodlu, na biało gradem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Chodel? To to jeszcze w Polsce?;p 

Zaskoczony jestem opadem pozytywnie bo narazie tylko pomogl.pytanie co się stało że się zjebało że taka masa ludzi szuka rozsady.u siebie zaczynałem sądzić przed przymrozkami 9 maja jeszcze nie nasadzalem ale byłem oglądać dziś pola i jest ok.obsadzone nasadzic się i jeszcze zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grapen23    14
12 godzin temu, STIG13 napisał:

ŻADNA saletra nie jest długodziałająca

 

 

To sypnij sobie saletrzak i pokaż jak spodaki wyjdą klasowo. Wszystko zależy kto ile daje NPK. Ja saletre używam tylko by lekko wspomóc go na początku. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
Napisano (edytowany)

Tu jest dla przykładu tytoń na który rzut tillem rozsypalem rok temu 75 kg saletry wapniowej z yary odmiana Ruby.pole słabo zasobne w potas magnez fosfor średni nawożenie:

400 kg bontaru 3.5 n 200 vervactora 150-200 siarczan magnezu i jakościowo bardzo ładnie wychodził do momentu jak nie wladowal się wirus kartoflany.kazdy zna w jakiś sposób swoje pola albo z analizy albo z obserwacji tego co sypie a co wychodzi.

Pole było po zbożach czyli tzw " swierze"

IMG_20230711_093144_6.jpg

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszek0    5
grapen23 napisał:

12 godzin temu, STIG13 napisał:

ŻADNA saletra nie jest długodziałająca

 

 

To sypnij sobie saletrzak i pokaż jak spodaki wyjdą klasowo. Wszystko zależy kto ile daje NPK. Ja saletre używam tylko by lekko wspomóc go na początku. 

saletre wapniową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grapen23    14
Napisano (edytowany)
17 minut temu, Leszek0 napisał:

saletre wapniową?

Tak. Najlepiej klasowo wychodzi po niej. W szczególności dolne partie.

Edytowano przez grapen23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grapen23    14

Ok. 100kg rozsiewaczem. W podsiewaczu wychodzi mniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11

U nas w Lipinach stała coroczna dawka u kazdego to 100kg wapniowej xD tylko sa tacy ktorym ciezko wytlumaczyc ze jak sieja polifoske 6 czy 8 w dawce 400kg to maja  druga dawke  i dziwota ze zielony do wrzesnia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

I w połowie sierpnia " kurła chyba coś za dużo tej poliwioski dałem" a somsiad gadał że tyle daje i jest dobrze..

Oby były dalsze opady bo u mnie wczorajszy tylko glebę zrosił na 10 cm a tak to nędza straszna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Highlander54
      Witam. 
      Mam głupie pytania, ale chcę zapytać doświadczonych ludzi o to jak sprawdzić, że trawa nasienna jest dojrzała do desykacji czy koszenia? Jak poznać że trawa nasienna jest gotowa do desykacji? Dziękuję za każdą odpowiedź 
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj