Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
LipinyTabaca    11

znajomy pryskal miedzianem i jakas miedzia a kropa na 4 lisciach od dolu, jestesmy przekonani ze z zimna bo przy łąkach i lesie ten kawalek. Spodziaki zrzucacie juz? ja juz jestem po pasuje ludzi kompletowac ale widze ze bedzie ciezko w tym sezonie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

U siebie chyba nie bd zrzucać,rok wcześniej wszystkie spody sprzedane nawet wysuszone odrosty kupowali, a na 7-8 ha za duży kosz tego wyjdzie żeby zapłacić i ktoś przyjdzie i będzie "walił w chu..." Jak orkiestra w 🥁.

Prąd w 50%swoj a z gałeziowy narobionej to do środkowego podrywu mogę suszyć i 3sezony w centralnym mieć ciepełko:d

już po ręcznych poprawkach na motyce po pielniku wyszło że jak płacisz komuś stawkę godzinową to pracują tak żeby "hodzin było mnoha".i nie wiadomo czy na godzinę czy od rzadka czy od usuniętego chwasta.na jednym polu po ostatniej burzy lekko wychyliło rośliny bo już tytoń wysoki i oczom ukazała się" jakość " wykonanej pracy.

Spokojnie zaraz będzie wysyp ogłoszeń na grupie "ekip" co bez kraty harnasia mocniejszych trunków nie wyjeżdżają w pole ,od razu podadzą stawkę i napiszą że Mullera 96 to minimum 8osob śniadanie i za paliwo oczywiście zwrot i przyjadą na 4auta albo każdy osobno.brakuje tylko żeby Uber przywoził i odwoził a rachunek Twój..

Narazie u nas ma być ekipa tą co w poprzednim sezonie zobaczymy ile zaśpiewaja. Coś tam w trawie piszczą że ok 170-180 ludzie mają zamiar płacić po sąsiednich wioskach 

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobacco321    2

Panowie tak czytam co piszecie i takie pytanie , ile razy pryskacie tytoń na polu od grzyba ? Czy tylko raz Luna bądź Pictor czy pryskacie jeszcze czymś dodatkowo ? U siebie pryskam kilka razy od wciornastka, jak mogę wjechać to idą jakieś tanie pyretroidy, a na ostatni wjazd jadę Inazuma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grapen23    14

Raz pryskałem na próbę Luną na jednym kawałku i w sumie żadnej różnicy nie było :D Także i w tym roku nie zamierzam niczym pryskać ani od grzyba ani żadną miedzą czy miedzianem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Ja wlewam sporą dawkę previcuru na etapie rozsady,na krzyżyk pryskam potem przed cięciem jak już palety zakrywa zlewamy konewką i potem po strzyżeniu pryskam precicurem i nie ma aż takiego gnicia w polu jak nawet poleje,chyba że coś nie dopilnuję z wietrzeniem to coś się trafi ale nie tak że wyleci w polu 5 i więcej %.luna pryskany drugi rok na ostatni wjazd i jest ok,nie ma gnicia na górnych rządach przez twardzikową. W tym roku coś na mączniaka i inne grzyby dodamy i zobaczymy jak się to sprawdzi.miedz stosowaliśmy w poprzednim roku na 4 ha i nie byliśmy zadowoleni.sa działki gdzie jest już tytoń po raz 4 a w poprzednim roku mimo zastosowania Luny jak we wrześniu już lało gdzieś na 5 arach zaczęły obwisac liście.mamy jakieś jeszcze półtora ha pola gdzie w tym roku nie było tytoniu ale wg mnie jeżeli jest problem z twardzikową to lepiej jest roślinę zabezpieczyć jak potem obskubywac to co choroba zje to mało nie trafi,dłużej samo sortowanie trwa.

Raz popryskalismy też jakimiś humusami czy bakteriami i do momentu osypywania się kwiatu było wporzadku,dopiero w wierzchołkach i podwierzchołkach coś potrafiło zagnic w suszarni.humus na ha wyszedł za 100 zla Luna to już inna sprawa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toma188199    11
Dnia 23.06.2023 o 20:55, Miran napisał:

U mnie w tym roku poszło dolsitnie dwa razy po 3 kg/ha kristalonu fosforowego, ale kropka ta bakterioza też zawsze jest. Myślę zastosować Cobre/Cuperdem czyli tą systemiczną miedź. Zastanawiam się czy warto?

Siema miałeś może coś takiego i pomogło CUPERDEM? 

1687796423933605037467894692252.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
6 minut temu, toma188199 napisał:

Siema miałeś może coś takiego i pomogło CUPERDEM? 

1687796423933605037467894692252.jpg

Ja nie stosowałem tego Cuperdem. @STIG13 stosował, może on coś podpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    920

A według badań gleby jaki odczyn i zasobności?

Żeby Cuperdem tu coś dał ( jeśli możemy odrzucić kwestie żywieniowe ) to dwa litry minimum jak dla mnie i tak u nas dawałem.

Ewentualnie opcja inna dać pełną dawkę fosforu w postaci fosforynowej. Też działa w razie co bakteriobójczo.

Edytowano przez STIG13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Ciekawa ta opcja z tym fosforem...25 kg kristalonu fosforowego prawie 450zl w tym sezonie z nostalgia spoglądałem na worek na którym widniało 250 i wsypywalem ostatni jego kg do wiaderka z "kompotem".w czasie gdy kristalon 25 kg tanio wychodził tak z ekoplonu czy agroleaf fosforowy kosztował tyle za 15 kg.

Jeszcze tytoń nie urusł do zrywania u nas, a coroczna gówno burza na grupie powoli startuje.

Bd straty na polu po ostatnich zlewach po 24-48 godzinach roślina "zdechła" w tej wodzie i jest nie do odratowania.tam gdzie woda odpuściła do 12 godzin jako tako,gdzie dało się w miarę szybko odprowadzić tą wodę coś z tego bd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berang2    0

Sprzedan tunel z 2020 roku.

Wymiary 40x10

Drzwi przesuwne.

Folia też z 2020 roku

Więcej szczegółów w wiadomości prywatnej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Ogólnie sklep gdzie kupowałem ostatnio ma spore marże na nawozach lub SOR w "czasie gdy schodzą jak na pniu".jak potrzebny pictor czy jakiś owadobójczy w rzepaku czy jak teraz Luna w tytoniu ceny są dość wysokie.najtaniej z tego co zauważyłem jest kupować wszystko przed sezonem lub jak jest czas poszukać czegoś w hurtowniach internetowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    920

Rzadko bo rzadko ale zdarzają się osoby po większe zakupy aż z waszych terenów w naszym lokalnym sklepie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106

Macie jakiś sprawdzony środek fosforowy, który pomógł by tytoniowi bo na jednym kawałku mam najprawdopodobniej bardzo niska zasobnosc fosforu i jakoś słabo rosnie, potrzebuje czegos sprawdzonego że bede mial pewnosc ze pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Z plantafolu ten PK jest dobry.w połaczeniu z litra megafolu 4 kg na opryskiwacz i 75 kg saletry (pogłówne)po mocnych deszczach 3 lata wstecz uratowało sezon.stig chodzi Ci o sklep w sarzynie czy inny?

Środek na mączniaka itd potrzebny był na gwałt i kupiliśmy lokalnie a dziś jeden plantator mowił ze nie zabezpieczył jeszcze żadna grzybowka rośliny i niestety już jest bajzel na liściach po tych ostatnich deszczach i dolistnnym karmieniu azotem ....potem nawet mącznika nigdzie u nas nie można dostać bo tytoniarze walą w liścia na potęgę bo nie rośnie.

Byłem u siebie wczoraj na działce gdzie jakas kropa plamka się trafiała i po kristalonie fosforowym z dodatkami problem ustał narazie jest czysto 

 

A co do zdjęcia na górze to taki liść mieliśmy na działkach gdzie jest problem z odczynem i mniejszy z fosforem nie pamiętam z której próbki wychodziło pH jakieś 5,2 i 5,4 przed zastosowaniem wapna.i policzyć jakieś 5 lat wstecz na tej działce wszystko co rośnie na tej części co łaka była miało na dole takie kropki.

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    920

Tak dopytuję bo chciałbym część na przyszły rok mieć na wodzie. A mam siewnik 260

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj