Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tobacco321    2

Panowie czym polecacie podsilić tytoń dolistne. Widzę że jest trochę żółty i chciałbym aby trochę zrobił się zielenszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

U mnie pomogło kilo kristalonu fosforowego plus dodatkowo Pekacid do zakwaszenia cieczy roboczej i perfumka na wciornastka.jak na późny termin sadzenia rośliny ładne zdrowe i zielone.noce są nadal chłodne teraz pasuje oprócz tego żeby był zielony dać coś z fosforowych.

Pod korzeń było "dane" a na następny wjazd zobaczymy co poleci i jaka pogoda bd 

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Ekonomiczniej jest mieszać.najpierw uzdatniacze wody jakiś kristalon czy inne witaminy potem zależnie czy środki na grzyba płynne zawiesina czy proszek cała reszta ląduje w opryskiwaczu.są jakieś tam tabele kolejności na necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grapen23    13
15 godzin temu, Mariusz2903 napisał:

Mieszacie np. Kristalon z insektycydami na wciorniastka ? czy  osobno dolistnie ?

Tylko jak mieszasz środki to wypłucz opryskiwacz po robocie. Bo po tygodniu stania możesz się zdziwić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
2 godziny temu, grapen23 napisał:

Tylko jak mieszasz środki to wypłucz opryskiwacz po robocie. Bo po tygodniu stania możesz się zdziwić :D

Niektóre mieszanki robią zajebistą robotę albo jak pomieszasz coś co nie powinno raczej być w jednej mieszaninie.u nas raz tak było że osadem z dna opryskiwacza można było 🍞 smarować.gdyby nalał od nowa wody i środków wątpię żeby jakaś końcówka ruszyła w polu z taką marmoladą.dlatego lepiej patrzeć co się miesza czy sypkie,czy zawiesiny czy jeszcze co innego i czy dany środek np od wciornastka można mieszać z grzybowka czy jeszcze czymś innym

np dolistnymi .są pewne dolistne magnezowe które np nie powinno się łączyć z fosforowymi.,

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobacco321    2

Jest coś na wciornastka śmierdzącego? Kiedyś było bi58 które śmierdziało po oprysku. Pirimor można stosować w tytoniu? Ma on działanie gazowe czyli że będzie śmierdzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11

Primor mozna to jest to samo co tepeki

6 godzin temu, Mateusz4 napisał:

Ile dajecie siarczanu magnezu dolistnie?

ja daje 5kg do 300l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    914

Pirimor to całkiem inna substancja niż teppeki.

Siarczan magnezu jednowodny stężenie do 2,5%

Siedmiowodny do 5%

Edytowano przez STIG13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1297

Popadało u was bo na mapkach coś widziałem okolice Biłgoraja u mnie od 18 maja zero i dalej nic w prognozach .

Jak tytoń lepszy jak w ubiegłych latach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

To samo jak co roku:p podsypany saletrą wapniową ładnie się zazieleniły mu liście.ciapac bd do niedzieli przed deszczem jeszcze wszystkie pola zruszone poza ostatnim sadzonym...ciapie, nasadzać nie pozwoli.

Narazie nie ma co mówić czy pisać czy lepszy czy gorszy bo jedna dobra burza i po ptakach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Mamy solana ale saletra w wiadro i łapka sieje nie z dozownika.cos może pomyśli się jeśli będą chęci i wolne fundusze o dozowniku do sadzarki lub solana.narazie tradycyjnie i chyba tak jest bezpieczniej bo mniej więcej widzisz ile wysiewasz.po deszczu dzisiejszym i mocnym tytonie w oczach idą.no a rzut-till to ja na myśli miałem ręczne rozsypanie;) 

Problem tylko po 4 leżajskich bo wogole siada "automatyczne prowadzenie" i gubię ścieżki:p 

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

Saletra wapniowa nie pójdzie w dozownikach tych od solana nie wiem jak w innych. Zaczyna topnieć w środku i robi się bryła, później ucina śruby na tych plastikowych zielonych tulejkach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

To widzisz tego bym nie wiedział, możliwe że jakoś pojemnik na nawóz musiałby być z innego materiału lub czymś izolowany żeby takiego efektu nie było.na suchej ziemi z dobę nam przed deszczem poleżala ale wystarczyła lekka wilgotność po porannej rosie i rozpuszcza się momentalnie.ewentualnie Yara complex,ale nie wiem dlaczego w poprzednim sezonie posypaliśmy jakieś 0,5 ha Yara i tam spodarki i nadspodaki gorzej wyszły jakosciowo dużo brązowych przebarwień na liściach,reszta pola zrobiona saletrą,wizualnie na polu liście niczym się nie różniły wyszło po wysuszeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszek0    5
mus napisał:

Saletra wapniowa nie pójdzie w dozownikach tych od solana nie wiem jak w innych. Zaczyna topnieć w środku i robi się bryła, później ucina śruby na tych plastikowych zielonych tulejkach 

mam, sieje, trzeba mało wsypywać do zbiornika,, a tak to robi się jak mówisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
Dnia 8.06.2023 o 12:37, Grzegorz197 napisał:

Ile decisu stosuje się na tryton na wciornastka

 

Ile decisu stosuje się na tyton na wciornastka

 

Ja dawałem 0.2 l/ha . Ile dajecie mocznika na hektar ?

Edytowano przez Miran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1297

Ile litrów u was spadło ? u mnie 1,5 l od posadzenia czyli 19 maja jak tak dalej będzie to zakwitnie tytoń do kostek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    341

Tylko tej nocy 7l, a razem w czerwcu 13l do tej pory. Gmina Obsza

Zdjęcie z wczoraj. 

IMG_20230610_125823.jpg

Edytowano przez Aroo22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    914

U nas wczoraj 15. Gmina Nielisz.

Teraz może ruszy, bo trochę przesadziłem z odchwaszczaniem w tym roku 😅😂

Edytowano przez STIG13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj