Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Mariusz2903    1311

Na Comandzie pisze 0, 25 l na ha , kiedyś jak był zalecany pod tytoń było 0, 75 l na ha . Stomp strasznie drogi 108 zł za l u mnie .

Sadzicie przed 15 maja ? bez deszczu i noce zimne , po 15 coś w prognozach większy deszcz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
5 godzin temu, berang2 napisał:

W jakich dawkach stosujecie Command łącznie z devrinolem?

0.7 comand litra derwinolu dzisiaj wystartowane sadzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    346

0,75l command + 2,5l devrinol. Wczoraj sadzenie rozpoczęte. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    920

Ja tnę i czekam. Na początku tygodnia jeszcze przygruntowe przymrozki pewnie będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mixolss    19

Ja tak samo jak kolega wyżej ,w pogodzie na poniedziałek rano 1 stopien czyli przy gruncie przymrozki, w sobotę 4 raz będę przycinać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabaccco    0

Ja co roku daje comandu 1,5 l na h ale jeżeli ktoś ma swoje dawki to nie namawiam🙂nic mu się nie dzieje,co do przymrozków to tak można się ich spodziewać przez kilka nadchodzących dni,no ale cóż ludzie i tak sadzą a potem będą płakać ( oby ich nie było).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Ja też czekam. Z niedzieli na poniedziałek moze przymrozić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Ja mam za***ane 3 baseny które muszę wysadzić.po niedzieli to już bocian z tego bd.nie pierwszy raz zmrozi i nie ostatni;). Pękala na niemstowie też już sadzi właśnie ktoś im po lody pojechał:p narazie się wstrzymujemy z sadzeniem od tego naszego bajorka bo przy przymrozkach najbardziej tnie te pola 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grapen23    13
3 godziny temu, basserman89 napisał:

0.7 comand litra derwinolu dzisiaj wystartowane sadzenie.

1l devrinolu to szkoda do opryskiwacza lać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, grapen23 napisał:

1l devrinolu to szkoda do opryskiwacza lać :D

Zależy jak pole utrzymane, rok do roku tyle się leje i jest ok.raz tylko na jednym polu z 3 lata wstecz okazało się że to była jednak za mała dawka ,presja jednego chwastu była taka że mało szlag nie trafił.pielnik z gwiazdami nie dał rady a ręczne motyczenie olalismy.

Co do płaczu nikt nie bd płakał przy tych cenach człowiekowi jak zmarznie mniej się urobi w tym sezonie.kilka lat temu jak pomazlo ludziom do okoła, człowiek pomógł, dał, poniżej kosztów wyprodukowania albo za sam koszt a potem takie pierdolenia słuchał od trzecich osób ze jeszcze 💰 💰 💰 💰 wziąl.

 

Bo przecież nasiona darmowe ziemia woda i mawozy.samo z nieba leci 

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11

U nas wiekszosc  wyjechala wlasnie dzis jeszcze nigdy nie widzialem zeby kazdy zaczynał w ten sam dzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przymrozek przymrozkiem ale sucho w polu najbliższe opady za tydzień . Prognoza jest że z niedzieli na poniedziałek coś ma przymrozic . Jak już tyle czekałem to do wtorku wytrzymam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berang2    0

Jeszcze takie pytanie po jakich środkach nie mieszacie ziemi po oprysku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grapen23    13
Napisano (edytowany)

Po command się nie powinno, lecz w przypadku stosowania mieszaniny z devrinolem trzeba lekko pomieszać. 

Edytowano przez grapen23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

W jakim rozstawie sadzicie w tym roku tytoń? Czy rozstaw rządek od rządka 75cm a krzak od krzaka 42cm to nie będzie za gęsto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11
Napisano (edytowany)

ciezko wyjsc jak tak gesto krzaki. ja u siebie podc 330  60- 80  krzak od krzaka50-52

ps. zaczalem wczoraj posadzilem pol h po poluudniu, dzis sprawdzam na radarach przy gruncie z rana w poniedzialek lubelskie podkarpacie nawet do -4  wiec tacki spowrotrm do wody i przecinka jeszcze raz XD reszta w okolicy sadzi na calego od rana do wieczoraa dziwne :P

Edytowano przez LipinyTabaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

My chwilę temu zjechaliśmy i chyba na wszystko jedno jutro skończymy drugie pole a zaraz będę lekko sam przycinał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabaccco    0

ludzie sadzą i wiedzą że nadają przymrozki a potem będzie płacz,trzy lata temu to rozumiem nikt się nie spodziewał i zmroziło ale teraz nadają a sądzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grapen23    13

Tak to już jest ze niektórzy nie wyciągają wniosków a potem szukają sadzonek najlepiej za darmo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
53 minuty temu, tabaccco napisał:

ludzie sadzą i wiedzą że nadają przymrozki a potem będzie płacz,trzy lata temu to rozumiem nikt się nie spodziewał i zmroziło ale teraz nadają a sądzą

Nadawali to samo co teraz 4- 5 stopni na plusie.zaczelismy wtedy sądzić w sobotę a ja środę czwartek po tej sobocie już nawet nie 15 maj a 21 22 w tzw 'dni krzyżowe ' przymrozilo.od 12 mają do wtedy nie było ani jednej nocy z minusowa temp.dwa lata temu mieliśmy wysadzone 3 pola a ucierpiało najbardziej to ostatnie gdzie jest totalny piach gdzie roślina potrzebuje dwa razy więcej czasu żeby się przyjąć i dokładnie w nic po wysadzeniu przymrozilo.realna strata 20procent do wyjechania i ponownego nasadzenia.a trzeba mieć zdrowia żeby te 20 palet wysadzić.

Jest ryzyko jest zabawa, kto nie ryzykuje ten szampona nie pije...a jak w lipcu bd nadawać gradobicia to co zrezygnujesz z sadzenia?

3 minuty temu, grapen23 napisał:

Tak to już jest ze niektórzy nie wyciągają wniosków a potem szukają sadzonek najlepiej za darmo. 

Odemnie brali za pół darmo;p i płakali że drogo;p może teraz znajdzie się jakiś szczerozłoty plantator który poratuje.wszystki daj za darmo a jak czegoś nie dasz to jesteś ch*j 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabaccco    0

Nie nie zrezygnuje...a co do szampana to czasami lepiej otworzyć go trochę później...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

No tak.wieje niemiłosiernie i kurzy.w polu sucho na tyle że rozsada z tac na piachu słabo wygląda po posadzeniu.w spodzie ziemia ma końce wilgoci nawet tytoń z hydroponiki wczoraj padał na koniec sadzenia tam gdzie tylko popiołem go podgarnelo.3-5 cm popiół dosłownie.orka wiosenna,brony ciężkie 2 razy agregat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
Napisano (edytowany)

Jak to dobrze być w  tej plamie zielonego 😁😁😁co bd to bd tytoń był cięty i lekko hartowany przed sadzeniem zobaczymy jaki bd tego efekt.wiem ci było bez hartowania i małej ilości cięć i trzymania rozsady w ciepłym "kurwidołku" bd kolejne cenne doświadczenie możliwe że u kosztowne.

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj