Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
basserman89    28

Całego nie daje.rok temu gdzieś jakąś potalepana tackę puściłem z wysianymi nasionami w basen gdzie puszczona była druga dawka i przy ec ok 1,2 po wschodach strasznie się siewka męczyła żeby urosnąć.wrzucilem jakieś 200-300 gram na basen kristalonu fosforowego narazie.mysle że jak puścisz max 0.4-0.5 kg przed puszczeniem tac kristalonu zielonego bd ok.albo nic teraz nie dawać i w pełnym krzyżyku 0.9-1.0 kg.

 

To tylko człowiek parapet o mentalności naczynia do którego babcie wlewają kompot w niedzielę takie posty może wystawiać.

No dzban i prowokator 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawo nie jestem żadnym naczyniem babci to takie tanie nasr… obrazić i uciec … po prostu zapytałem się co taka cisza na forum . A co do niezwiązanej to dzbanie sam sobie przelicz 25 ton razy 3 zł.  nie jeden plantator ma problem co z taką kasą zrobić …

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grapen23    13

Bo każdy miał 25 ton w 2017 roku... Nie bądź śmieszny. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327
7 godzin temu, AndrzejTyton napisał:

A co do niezwiązanej to dzbanie sam sobie przelicz 25 ton razy 3 zł.  nie jeden plantator ma problem co z taką kasą zrobić …

Skoro tyle miałeś to pozazdrościć tylko zostaje. Nie wszyscy tyle mieli tytoniu. Jeden miał 5t a inny 50. A drugi który zaczął gospodarzyc później nic nie dostał. I nic nam do tego. Po co taka głupia dyskusja? 

Obecnie ludzie zajęci są sianiem tytoniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Czy ktoś z Was stosował sam Command na chwasty w tytoniu. Mam na myśli oprysk Commandem tyton już po posadzeniu. Słyszałem że można pryskać około 6 dni po posadzeniu. Tylko nie wiem w jakiej dawce.


Aroo22 napisał:

7 godzin temu, AndrzejTyton napisał:

A co do niezwiązanej to dzbanie sam sobie przelicz 25 ton razy 3 zł.  nie jeden plantator ma problem co z taką kasą zrobić …

Skoro tyle miałeś to pozazdrościć tylko zostaje. Nie wszyscy tyle mieli tytoniu. Jeden miał 5t a inny 50. A drugi który zaczął gospodarzyc później nic nie dostał. I nic nam do tego. Po co taka głupia dyskusja? 

Obecnie ludzie zajęci są sianiem tytoniu. 

Tych co mieli po 25 ton w 2017 roku to było mało. Myślę że około 80-90 procent ludzi miało około 10 ton. I z czego tu się cieszyć jak tyton już prawo tę ziezwiazana dopłatę staniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudyKocur    4
18 godzin temu, AndrzejTyton napisał:

Brawo nie jestem żadnym naczyniem babci to takie tanie nasr… obrazić i uciec … po prostu zapytałem się co taka cisza na forum . A co do niezwiązanej to dzbanie sam sobie przelicz 25 ton razy 3 zł.  nie jeden plantator ma problem co z taką kasą zrobić …

To co wcześniej napisałeś było strasznie zaczepne, a tak szczerze gówno cię obchodzi ile kto zarobił, ile kto ma. A jak zazdrościsz pracy to siej, sadź i rób a nie zaglądasz komuś do kieszeni. Masz mentalność typowego lewusa który myśli jak by tu komuś coś zabrać ale samemu coś zrobić to nie. 

Widzisz, kiedyś to tylko rodzina wiedziała żeś głupi a teraz w dobie internetu wiemy wszyscy... Szkoda, twój talent mógł być dalej ukryty. 

I nie zapytałeś tylko o ciszę, nie odwracaj kota ogonem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

Macie resztę dopłat na koncie bo u mnie od zaliczki w październiku pusto , płacą te ekoschematy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin94r    0

Ja dzwoniłem tydzień temu do Ar i Mr to pani zapytała kiedy była zaliczka ? Ja odp że 1 grudnia. To odpowiedziała że pewnie reszta pieniędzy bd wraz z końcem terminu płatności.

Czyli wracamy do dawnej polityki. PiS spieszył się z płatnościami dla rolników a po odwrotnie i pewnie pieniądze z UE na lokaty i będą płacić na koniec terminu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Ja dostałem w tamtym tygodniu resztę dopłat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Nam kwotowo dziwny przelew dziś przyszedł i to prawdopodobnie wspomniana końcówka dopłat.jak tam Panowie powschodzilo? U mnie co niektórzy bd mieć już krzyżyk do świąt ja na dzień dzisiejszy jestem w połowie siania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Dopiero większa część tacek puszczona na wodę, reszta prawdopodobnie jutro. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
23 godziny temu, basserman89 napisał:

Nam kwotowo dziwny przelew dziś przyszedł i to prawdopodobnie wspomniana końcówka dopłat.jak tam Panowie powschodzilo? U mnie co niektórzy bd mieć już krzyżyk do świąt ja na dzień dzisiejszy jestem w połowie siania.

11 dni w nie ogrzewanym ale ocieplonym rozsadniku pikówka nie wzeszła a ni jedna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11
Napisano (edytowany)

U mnie 12 dni temu puszczone na wode nie ogrzewane tunele widac ida kielki dopiero zielone, mam porownanie z tamtym rokiem bo zrobilem fotki to zeszloroczny na 8 dzien takie kielki mial... Widac braki slonca i temperatury

Edytowano przez LipinyTabaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Sadzi ktoś tytoń w rozstawie 75cm rządek od rządka i 40 lub 45cm krzak od krzaka w rzędzie? Ile wychodzi mniej więcej sadzonek na ha w takim rozstawie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

75 na 75 to też ciężko bo będzie niszczył się tyton przy obrabianiu chyba że masz jakiś szerszy ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
8 godzin temu, Miran napisał:

Sadzi ktoś tytoń w rozstawie 75cm rządek od rządka i 40 lub 45cm krzak od krzaka w rzędzie? Ile wychodzi mniej więcej sadzonek na ha w takim rozstawie? 

Nam wychodzi na ha ok 130 tacek 210 oczek z hydroponiki jak ładnie i równo powschodzi i nie ma jakiś śmieci co nie idą do wyrzucenia.co do odległości to jest 4 łapki na sadzarce na sekcji łapkowej.obrabiamy czy pryskamy c 360 lub 3p bez kół uprawowych i że zdemontowanymi dolnymi zaczepami ,jedynie na ostatnim oprysku lekko łupi liście od kół 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
4 minuty temu, basserman89 napisał:

Nam wychodzi na ha ok 130 tacek 210 oczek z hydroponiki jak ładnie i równo powschodzi i nie ma jakiś śmieci co nie idą do wyrzucenia.co do odległości to jest 4 łapki na sadzarce na sekcji łapkowej.obrabiamy czy pryskamy c 360 lub 3p bez kół uprawowych i że zdemontowanymi dolnymi zaczepami ,jedynie na ostatnim oprysku lekko łupi liście od kół 

Ile na 4 łapki ci wychodzi ? 45 cm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Właśnie kurla nie pamiętam;/ rozstaw to te wspomniane chyba 70-75 cm oryginalnie jak w solanie i tak są fabrycznie ustawione łapkowe przeważnie.sprawdzalismy raz tylko jak sadzarka była ustawiana do pierwszego sadzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11

u mnie sadzimy 80-65  i na 4 lapki spowolniione na zebatkach to wychodzi 51-52cm, jak zmienisz na szybsza to moze wyjdzie te 45-46

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
39 minut temu, LipinyTabaca napisał:

u mnie sadzimy 80-65  i na 4 lapki spowolniione na zebatkach to wychodzi 51-52cm, jak zmienisz na szybsza to moze wyjdzie te 45-46

Tak myślę zmienić właśnie na tą szybszą zębatkę żeby wyszło 45cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Jak sadzilismy na 5 łapek wychodziło w granicach 40-42 cm, nogi nie szło włożyć,może przy rozstawie 75-80 i rwaczce to by się sprawdziło.sprawdze u siebie po świętach jak mam poustawiane i napiszę ,dzisiaj po sianiu w tunelu mózg zgrzany że masakra,ale tytoń posiany i puszczony tydzień temu po swietach będzie wschodzić.dzisiaj o 9 temp wody w basenach lanych dwa dni wcześniej złapała ok 22 stopnie.ostatni puszczony dziś basen miał 25 ok 14...ładnie dawało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofik420    45

Panowie jak myślicie czy można jeszcze sypnąć sól potasowa przed orką czy już za późno na sól?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
52 minuty temu, tofik420 napisał:

Panowie jak myślicie czy można jeszcze sypnąć sól potasowa przed orką czy już za późno na sól?

W tamtym roku sypałem polifoske około 300kg/ha w okolicach 20 kwietnia i nie było za późno, na klasę nie narzekałem. A jeśli dobrze mi się wydaje to w polifosce jest potas w formie chlorku potasu. Zresztą to całe sypanie nawozów bez chlorkowych pod tytoń chyba jest trochę przekłamane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez 35bogus
      Witam, 
      Mam pytanie jak w temacie. Mianowicie w tamtym roku zasiałem 20 arów słonecznika, po siewie pryskałem BANDUREM i miałem chwasty. Teraz moje pytanie czy mogę połączyć z COMANDEM. W grochu to nie przeszkadza ciekawy jestem co będzie ze słonecznikiem, czy to może się udać. 
      Będę wdzięczny za pomoc.
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj