Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tabaccco    0
basserman89 napisał:

To co Ty tam sypiesz panie że tak rośnie w tych pakach;p u siebie nie hajcowalem tak nawozami w tym roku wzrost normalny powolny po majówce może bd jakieś przycinanie.narazie ten pierwszy siany tacki pozakrywal,tam gdzie mrówki mi nie wyjadły.a z nimi to jakaś plaga w tym roku,podobnie jak z firmami co nie płacą albo płacą po ponad 4 mc.

Dobrze że płacą po 4 mc ja czekam na Agrobud z kasą za grudzień ,przynajmniej mogli by ten grudzień zapłacić ze styczniem i z lutym to można i dłużej poczekać ale grudzień to już by pasowało mieć na koncie aby pokryć następne koszty na zbliżający się sezon... Swoją drogą to jak oni chcą kupować skoro tak długo nie płacą? Kto im zawiezie tytoń???


baserman89 dobrze że płacą po 4 mc ja czekam na Agrobud już pół roku z kasą za grudzień, dzwonię pytam "kiedy płatności za grudzień" a ich odpowiedź to " nic nie wiemy". Pasowało by mieć już ten chociaż grudzień na koncie aby było na koszty na następny rok. Swoją drogą to jak oni mogą liczyć na to że coś kupią w następnym roku skoro tak w kulki lecą.Na umowie jest miesiąc na zapłacenie a to co robią to zgroza....


...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
Napisano (edytowany)

Końcem stycznia początkiem lutego grupa wiedziała że bd problem z pieniędzmi.pytanie tylko dlaczego nie przekazali do samych plantatorów takiej informacji.duzo ludzi po nowym roku sprzedawało do ww firm ponieważ uniwersal szybko zakończył skup agrotab a u hyza i pękali ciężko było z wezwaniem bo podobno mieli duża ilość plantatorów zapisanych mniej więcej do połowy lutego.

Każdy by chciał kupić bo jeśli wie że sprzeda to coś zarobi a jak przerobi i sprzeda to też "coś się firmie" zostanie;p co prawda groszowe sprawy ale zawsze:p 

 

A co do grzyba to ludzie wozili mu towar nawet w lutym jak się trochę cienko zaczęło robić ze sprzedażą w innych firmach ze świadomością że od 3 mc nie mają poplaconych wczesniejszych faktur i nadzieją "że kiedyś zapłaci".u nas mniej więcej w tym czasie sprzedawaliśmy w 4 różnych firmach i została nam Łukowa tobacco ale coś od czasu do czasu wysyłają;p do czerwca maja zapłacą pewnie wszystko 

Edytowano przez basserman89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    346

Z tego co wiem to Agrobud przerobił tytoń w Universalu na stripsa żeby dłużej można było go przetrzymać. I podobno sporo tego ma na magazynach już na początek następnego sezonu także dużo tytoniu mu nie trzeba. Ale ile w tym prawdy to nie wiem. Taka informacja była od grupy na zebraniu. Więcej nie wiem bo tam nie sprzedaje i nie zagłębiałem się w temat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabaccco    0

Tak też to słyszałem i podobno do sierpnia ma zapłacić 80% zaległości ale już by mógł coś wysyłać bo ludzie zastanawiają się czy zobaczą swoje pieniądze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

I jak wychodzicie w pole w tym tygodniu? coś średnio zapowiada się sadzenie przed 14. U mnie jutro pierwsze cięcia delikatne a to zdjęcie sprzed 3 dni.

Messenger_creation_e3cdc927-167e-4565-bc1f-b876d69eaf4d.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    346

U mnie plan jest na następny tydzień ale zobaczymy jak z pogodą będzie. Wczoraj 2 raz przycięty. 

IMG_20240501_161740.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    920

Przez inne roboty mam opóźniony więc jeszcze dobry tydzień. Może akurat po jakimś deszczu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

A do ilu obniżacie ewentualnie ec w basenach żeby zahamować intensywne rośnięcie tej zarazie żeby bardzo nie zbladł ?

Zastanawia mnie kiedy bd start sadzenia bo zaraz po przymrozkach ma niby coś mocniej popadać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Stosujecie coś na drutowca w tytoniu przed posadzeniem?Macie coś sprawdzonego po wycofaniu dursbanu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    920

W ramach ciekawostki pewien środek na mszyce ma działanie gazowe i się fajnie sprawdza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    920

W ujęciu czysto teoretycznym Pirimor. Ale oczywiście zgodnie z etykietą ja tego nie zalecam ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    920

Co najmniej 0,5 + woda do oporu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1309

Jak nie poleje to jak będziecie sadzić , w polu popiół .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Różne lata były. Nie w takie sucho sądziło. Obecnie nie jest źle przynajmniej u mnie. Owszem z wierzchu jest ziemia sucha ale poniżej już wilgotna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
58 minut temu, Grzegorz197 napisał:

Różne lata były. Nie w takie sucho sądziło. Obecnie nie jest źle przynajmniej u mnie. Owszem z wierzchu jest ziemia sucha ale poniżej już wilgotna.

Dosłownie to miałem napisać: w nie taką chu..ie się pchało i się czepiał nie cięty za gęsto posiany i był.ja mam problem i pewnie nie tylko ja czy sadzić czy trzymać go z tydzień ten w tunelu.narazie różnie się słyszy że zmrozic może a drudzy mówią sadz.z tego co widzę i słyszę.nie bd zbyt dużo wolnej rozsady na rynku jeśli by przymrozek pouszkadzał rośliny.jesli zdechloby 10% to pół biedy cokolwiek wsadzi i będzie a jak w kilku miejscach zmrozi 80-100% to pizdra bo nawet nie bd tzw resztek rozsadnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabaccco    0

Brak tradycyjnych rozsad, wszystko w tackach jest wyliczone,więc lepiej przytrzymać niż ma zmrozić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariaci10    1
Aroo22 napisał:

Obok malin to u mnie pójdzie bandur, a na część devrinol + command. Bandur w jakiej dawce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobacco321    2

Panowie może ktoś się orientuje w temacie czy mogę postawić suszarnię na miedzy działki? Ciężki temat z sąsiadem, może ktoś się orientuje w temacie. Może być na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STYTON360m    0

Panowie takie proporcje pod Tyton nie podpala go 0.7 litra commandu 480 i stompa Aqua 1 litra 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berang2    0

W jakich dawkach stosujecie Command łącznie z devrinolem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj