Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Miran    54

Kolejne firmy podają ceny jednak dość sporo różniące się od cen w pm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Też właśnie odczytałem smsa.te przetwórnie inwestycje co po niektórzy realizują to chyba nie pod nasz ten polski tytoń...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mixolss    19

No proste że nie pod Polski... ładnie było to ujęte na filmie od kociska, A mianowicie że na nowej hali będzie linia o pięciokrotnie większej wydajności . A jak wiadomo areał w Polsce systematycznie się zmniejsza z braku rąk do pracy ale naszym wschodnim sąsiadom to nie grozi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Z ukra będzie przychodził tyton. poczekajcie kilka lat, też będą zbierać tyton maszynami DeCloet i go suszyć. Maliny i inne owoce przychodza, zagęszczone soki też. Na tyton też przyjdzie czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tobacco321    2
Napisano (edytowany)

Te ceny co zaproponował uniwersal, agrotab, więcej nie znam jak narazie to po prostu śmiech przy tych kosztach jakie trzeba ponieść w trakcie i przed sezonem. 17.5 za 3 klasę to po prostu jest dramat. Wynegocjowali nam ceny ...

Edytowano przez Tobacco321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grapen23    13

Haha jak ktoś myśli że grupa ma cokolwiek do gadania to jest naiwny. Bez grupy to tylko same plusy nawet i na koncie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toma188199    11

Grupa zajmuje się Tak jak Kołodziejczak Rolnikami. Nie obrażając nikogo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mus    23

Polecacie jakąś folie pod wodę ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

O opłacalności tytoniu świadczy ilość ogłoszeń dotyczących sprzedaży suszarnie tytoniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Po tym co firmy zrobiły z cenami tytoniu nie ma się co dziwić że plantatorzy rezygnują a zostało nas 3,5tys i trend jest spadkowy,nikt nie będzie pracował za michę ryżu bo do tego to zmierza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grapen23    13

Prawda jak taka że jak ktoś nie sprzeda przynajmniej 50% towaru w jedynce to opłacalność jest bardzo słaba. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    337

Jedni rezygnują, a drudzy dokupują kolejne suszarnie i zwiększają areał. Tylko teraz niespodzianka ceny w dół. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz197    7

Ilością nie da się nadgonić tego że tytoń staniał. Co z tego że ktoś pójdzie hektar więcej niż dotychczas. Będzie musiał nająć więcej ludzi więcej zapłacić za ich robotę nie dopilnuje zapewne na czas wszystkiego i poleci po jakości więc mniejsze pieniądze. I w sumie wyjdzie na to samo co posadził by mniej sam obrobił i lepiej dopilnował.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    337

Ja to wiem. Chodzi o to że jeszcze np. 2 miesiące temu ludzie się nastawiali na zysk dokupujac suszarnie. A teraz niespodzianka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Sami kupiliśmy żeby na spokojnie się wyrabiać w miarę normalnym terminie kończyć zbiór.bylem dziś w znajomego ojca jeszcze sprzedaje ale żeby taki tytoń był problemem żeby go sprzedać w 1 klasie to masakra.czas pokaże czy coś się zmieni z cenami.przy obecnych proponowanych to nawet jakby 1-3 klasa była kupowana w 1 to tak delikatne plecy i tak.

Dwa ostatnie sezony skończyliśmy w granicach 20 września

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
Napisano (edytowany)

 

'Plantatorzy tytoniu zwracają uwagę na zagrożenia dla polskiej branży, w tym m.in. na negocjowaną przez Brukselę umowę handlową z Indiami, która miałaby umożliwić bezcłowy import tytoniu do krajów Wspólnoty."

 

 

https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-plantatorzy-tytoniu-bija-na-alarm-chodzi-o-tani-produkt-impo,nId,7387337

Link od  @Wicherek :). Dzięki

Edytowano przez Marl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    337

W następnym tygodniu prawdopodobnie zacznę, a na wodę aby przed świętami puścić tacki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Może za tydzień zacznę siać. Nie ma się co spieszyć, w tamtym roku późniejsze tytoniu były lepiej wyrośnięte. Miałem sadzony ostatniego maja i byłem bardzo zadowolony z niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co tak cicho na forum tytoniowym ??? Pewnie wszyscy liczą kasę za zeszły sezon tytoniowy a jest co liczyć  jak jeszcze dodamy dopłatę niezwiązana tzw. Decapring …

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grapen23    13

Idź sobie na strajk urządzać takie żałosne prowokacje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Daje ktoś całe nawożenie przed puszczeniem tacek na wodę. Jak tak to jakie i w jakich dawkach ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez ahme999
      jako że świeżej, rzeczowej i fachowej wiedzy nigdy dość, prośba, zwłaszcza do studentów ale nie tylko-jakie dobre książki o tematyce rolniczej możecie polecić?-chodzi mi szczególnie o nowe wydania (powyżej '85r;) traktujące o uprawie, hodowli, technice rolniczej, ekonomii, gleboznawstwie-ogólnie wsio.
       
      najlepiej byłoby gdyby wrzucać tu linki do pdf, bo mało kto pokusi sie o kupno a biblioteki akademickie (np. sggw) bronią jak lwy swoich wolumenów przed "nie studentami".
       
      PS.mam nadzieję że choć ten temat nie utonie jak wszystkie moje dotychczasowe wśród naszego AF-biadolenia;)
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj