Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dragonmt852    106

Miałem to samo kiedyś tylko na polu i było to reakcja na środek chwastox, którym była oprsykana gryka obok a był lekki wiatr i zawaila tak na 2/3 mtry w tyton i taki był skutek, pryskałeś czymś tytoń w tunelu? może opryskiwacz nie był dobrze umyty?

IMG20210608191554.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

Właśnie niczym takim co mogło by zaszkodzić , gdyby był nie wypłukany to zaraz przy wejściu by taki był a to jest gdzieś w połowie tunelu i do tego w jednym miejscu tak jak by na jednej paletce , myślałem że to jakieś niedobory czegoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106

A moze ziemia jakas zakazona, u mnie w tunelu cos takiego, gdzie nigdy wczesniej nie było takiej sytuacji, obstawiam że to przez ziemie wlasnie

 

IMG20230512201120.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12

No nie wiem , u mnie pare krzaków to nie ma problemu ale u ciebie widze że troche wyleciało, może za mokro było i wygniło , ogólnie u nas w okolicy ludzie bardzo narzekają na rozsade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dragonmt852    106

Za mokro napewno nie było, bo doslowie obok tak samo było podlewane i tytoń jest normalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik39    0

Żółte blaszki liścia. Ktoś wie co to za przyczyna ? Grzyb, brak składnika , mozaika ,  wcierniastek?????

IMG_20230516_202757.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--Przemek--    3
19seba napisał:

Wie ktoś co mu jest ? W jednym miejscu kilka krzaków takich jest 

IMG_20230515_190547.jpg

To jest uszkodzenie od Pictora, Topsinu. Mogą też być pozostałości w paletce z zeszłego roku jak gdzieś była mocniej opryskana. Ogólnie to co kilka lat się tak zdarza że gdzieś jest za mocno opryskany w tunelu, albo na dnie opryskiwacza było niw wymieszane. Często jak brakowało sadzonki to się takim sadzilo, potem rósł normalnie na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11
Napisano (edytowany)

czyms przyjaranay u mnie tak kiedys na polach sie dzialo jak w tym samym czasie gryka zboza jare i tyton sie pryskalo.   teraz Wypłukuje opryskiwacz z 15 min filtry  i  nie mam juz takich lisci a mialem zawsze i to sporo. czasami potrafilo z takiego krzaka wyrosnac 5 serduszek i trzeba bylo czyscic chodzi po polach i zostawiac jeden najmocniejszy

Edytowano przez LipinyTabaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1288
18 godzin temu, tofik420 napisał:

Jaką dawkę inazumy na oprysk w tunelu przed wysadzeniem dajecie?

Ja mam jeszcze zapasy Kohinoru , Inazuma pryskaj zgodnie z etykietą i będzie dobrze .

 

18 godzin temu, Karol3214 napisał:

Jakie są teraz stawki dla osób sadzacych?

Ja sadząc u siebie za żadną stawkę bym nie poszedł sadzić , za szybko trzeba zapieprzać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman10    2
10 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Ja sadząc u siebie za żadną stawkę bym nie poszedł sadzić , za szybko trzeba zapieprzać .

Że co?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19seba    12
2 godziny temu, --Przemek-- napisał:

To jest uszkodzenie od Pictora, Topsinu. Mogą też być pozostałości w paletce z zeszłego roku jak gdzieś była mocniej opryskana. Ogólnie to co kilka lat się tak zdarza że gdzieś jest za mocno opryskany w tunelu, albo na dnie opryskiwacza było niw wymieszane. Często jak brakowało sadzonki to się takim sadzilo, potem rósł normalnie na polu.

 

1 godzinę temu, LipinyTabaca napisał:

czyms przyjaranay u mnie tak kiedys na polach sie dzialo jak w tym samym czasie gryka zboza jare i tyton sie pryskalo.   teraz Wypłukuje opryskiwacz z 15 min filtry  i  nie mam juz takich lisci a mialem zawsze i to sporo. czasami potrafilo z takiego krzaka wyrosnac 5 serduszek i trzeba bylo czyscic chodzi po polach i zostawiac jeden najmocniejszy

Dzięki panowie , to się wyjasniło bo nie wiedziałem co to jest, dobrze że tylko kilka sztuk takich jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1288
4 godziny temu, Freeman10 napisał:

Że co?

 

Sadzę na sadzarce od lat , 20 zł za godz. to za mało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman10    2
37 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Sadzę na sadzarce od lat , 20 zł za godz. to za mało .

W poprzedniej wypowiedzi ująłeś to w taki sposób jakby to była najgorsza praca na świecie - zrozum moje zdziwienie. Zastanawiam się więc jak oceniasz pracę przy zbiorze tytoniu, skoro sadzenie to aż taka udręka. Z mojego 30 letniego doświadczenia, sadzenie to zajęcie przy którym bardziej odpoczywam. Siedząca praca, w razie czego zadaszenie przed ostrym słońcem, czy lekkim deszczem, zakładam słuchawki, włączam jakiegoś audiobooka, czasami muzykę, ręka pracuje praktycznie automatycznie, można się całkowicie wyłączyć i zrelaksować. Zastanawiam się dlaczego nasza opinie może się aż tak diametralnie od siebie różnić? Różne sadzarki, areał do obsadzenia, mogą mieć jakiś wpływa na odmienność opinii ale aż tak drastyczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11
Napisano (edytowany)

 sadzarka lapkowa siedzi sie prosciej a i tak po calym dniu masakra z plecami,  przy nawracaniu 20s zawsze gimnastyka xD 

wole zrywac nabijac niz sadzic :P

ps  ledwo w piatek posadzony a juz robak zre na potege na 20 arach 80krzaczki juz znalazłem masakra dalej nie doszedlem bo deszcz odgonil :(

Edytowano przez LipinyTabaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

U mnie tak dało deszczu w ciągu godziny że do niedzieli nie wjedzie chyba na żadne pole.ponad 200 tacek jest do sadzenia na już a na działce która zaczelismy dziś sadzić karpia tylko napuscic.jai myślicie jeśli zbije ec w basenie dolewaniem nowej wody to go przyhamuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mixolss    19

Na twoim miejscu bym zostawił i przed sadzeniem poprostu przykosil tak żeby w sadzarce się nie zawieszał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    907

Ja pod koniec kwietnia przeryłem pola głęboszem na 50 cm, trochę owieje i pewnie można będzie działać mimo średniej gliniastej ziemi. Ale to pewnie może w piątek koło południa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28
5 minut temu, STIG13 napisał:

Ja pod koniec kwietnia przeryłem pola głęboszem na 50 cm, trochę owieje i pewnie można będzie działać mimo średniej gliniastej ziemi. Ale to pewnie może w piątek koło południa 

A tak do 100 kucy ciągnika jaką maszynę głębosza byś polecił?.u siebie dopiero dzisiaj zaczęliśmy sadzic jeszcze wyrobiłem się z przycięciem roszady w czasie deszczu, także może nie przerośnie.3 rok sadzimy łapkową bo na talerzowej przy moim wzroście to kregosłup mało nie strzelił po pierwszym dniu..potem już idzie się przyzwyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    907

My mamy Mandama MGW 3 łapy. Ale 130 koni czasami zdycha albo brakuje trakcji. Więc do porządnej roboty na 100 koni to raczej 2 łapy. Chyba że w twoich warunkach inne podglebie i nie trzyma tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    329

Ja z południa LBL i na moich polach śmiało 90KM z 3 łapami dawało radę na 45cm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

Tak poniżej 80 cm piach do murowania można nabierać albo do tunelu, część pól raczej jest lekka ziemia ale czasu też chwilę potrzebuje żeby to wsiąkło.mial nam znajomy na wiosnę robić pola pod tytoń gleboszem ale niestety nic z tego nie wyszło.a tak to żadna działka nigdy nie była tym robiona.spolka wodna tylko opłaty zbiera a stan drenażu i odwodnień woła o pomstę do nieba zwłaszcza tam gdzie mamy tą ciężka glebę.oby przykrecilo kurek z wodą w nocy bo dziś po nocnych opadach elegancko się sadzilo,ziemia pulchna wilgotna nic do łapek się nie kleiło ładnie się usypywalo,warunki idealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STIG13    907

Leje do teraz, jednak i ja tak szybko nie wejdę 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez MichaKpiski
      czy ktoś siał miododajne ostropest+facelia poznaniem 2 ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj