Przemek B

Produkcja tytoniu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tytonix1313    0
14 godzin temu, Mariusz2903 napisał:

budowałem tak było 20 x 5 wysokość na 4 lub 5 pięter miałem jeszcze szansę na 2 wiatę z dotacji także 20 x 5 do suszenia berleja w systemie argentyńskim tj . całe krzaki wieszane we wiacie wierzchołkami do dołu ale zrezygnowałem 

PS. skąd teraz takie pytanie o wiatę ?

na jakiej zasadzie to bylo ?zgloszenie do starostwa czy pozwolenie czy nic nie trzabylo zglaszac bo ja tego nie budowalem i niewiem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1300
2 godziny temu, tytonix1313 napisał:

na jakiej zasadzie to bylo ?zgloszenie do starostwa czy pozwolenie czy nic nie trzabylo zglaszac bo ja tego nie budowalem i niewiem 

ja nigdzie nie zgłaszałem wiata jest na tzw . pęczkach teraz to można by było w gminie  spytać bo sąsiedzi widzą 

ale będziesz budował na ciemny tytoń ? trzeba cement na pęczki słupy belki płotewki no i pokrycie ja mam papę ale to dziadostwo blacha lepsza 

ustawy prawa budowlanego się zmieniają na taką wiatę to najlepiej zrobić zgłoszenie w UG 

Edytowano przez Mariusz2903

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytonix1313    0
6 godzin temu, Mariusz2903 napisał:

ja nigdzie nie zgłaszałem wiata jest na tzw . pęczkach teraz to można by było w gminie  spytać bo sąsiedzi widzą 

ale będziesz budował na ciemny tytoń ? trzeba cement na pęczki słupy belki płotewki no i pokrycie ja mam papę ale to dziadostwo blacha lepsza 

ustawy prawa budowlanego się zmieniają na taką wiatę to najlepiej zrobić zgłoszenie w UG  

6 godzin temu, Mariusz2903 napisał:

ja nigdzie nie zgłaszałem wiata jest na tzw . pęczkach teraz to można by było w gminie  spytać bo sąsiedzi widzą 

ale będziesz budował na ciemny tytoń ? trzeba cement na pęczki słupy belki płotewki no i pokrycie ja mam papę ale to dziadostwo blacha lepsza 

ustawy prawa budowlanego się zmieniają na taką wiatę to najlepiej zrobić zgłoszenie w UG 

 

 

Przed chwilą, tytonix1313 napisał:

 

chce ja blacha obic azeby obic to by pasowalo zglosic ale po co jak nie bylo prawdopodobnie zglaszane do gminy a slyszalem tez ze jak dawali te dotacje ze mowili ze nie trzeba nic zglaszac i dlatego sie pytam a tytoniu juz nie sadze bo berley nie bylo kasy 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1300
7 godzin temu, Miran napisał:

U mnie tak to wygląda na dzień dzisiejszy. Siane 30 marzec. 

IMG_20210423_125127.jpg

na kiedy celujesz z sadzeniem ? ja w poniedziałek zaczynam pikować czyli sadzenie po 25 maja jak dobrze pójdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Z tym planowaniem to spokojnie bo prognozy na maj nie są optymistyczne weekend przymrozki, następny tydzień deszczowy i zimny mieliśmy najzimniejszy kwiecień od stu lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
14 godzin temu, Mariusz2903 napisał:

na kiedy celujesz z sadzeniem ? ja w poniedziałek zaczynam pikować czyli sadzenie po 25 maja jak dobrze pójdzie 

Sadzenie w tym roku koniec maja. W tamtym roku za szybko posiałem i czekałem długo bo cały czas mróz zapowiadali i musiałem sadzić w końcu przerośniętym a to nie jest zbyt dobre rozwiązanie. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LipinyTabaca    11

A tak z innej beczki czym pryskacie grykę oprócz chwastoxu ekstra?  Z tego co widzę chwastox ekstra nie pali rdesow żadnych ale turbo myślę dałby już radę, co o tym myslicie

Edytowano przez LipinyTabaca
Braki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lka1    1
3 godziny temu, LipinyTabaca napisał:

A tak z innej beczki czym pryskacie grykę oprócz chwastoxu ekstra?  Z tego co widzę chwastox ekstra nie pali rdesow żadnych ale turbo myślę dałby już radę, co o tym myslicie

Jest to możliwe zeby wykonać zabieg chwastoxem turbo ale trzeba dobrze lustrować czy nie ma dużych wschodów gryki, praktykowałem takie rozwiązanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Kiedy zasilacie tytoń? Krzyżyk? Czy można troszkę wcześniej? Zamontowałem zraszacze w tym roku i tak się zastanawiam ile dać kristalonu żeby było bezpiecznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo93    6
11 minut temu, Miran napisał:

Kiedy zasilacie tytoń? Krzyżyk? Czy można troszkę wcześniej? Zamontowałem zraszacze w tym roku i tak się zastanawiam ile dać kristalonu żeby było bezpiecznie?

Od fazy krzyżyka 3 razy w tygodniu pół zalecanej dawki. W następnych tygodniach pełna zalecana dawka nawozu. Zasilanie co 2 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
11 minut temu, mateo93 napisał:

Od fazy krzyżyka 3 razy w tygodniu pół zalecanej dawki. W następnych tygodniach pełna zalecana dawka nawozu. Zasilanie co 2 dni.

Jaka tam jest zalecana dawka w kristalonie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo93    6
3 minuty temu, Miran napisał:

Jaka tam jest zalecana dawka w kristalonie ?

Pierwsza dawka: 0,5 kg nawozu na 1000 l

Druga dawka: 1 kg nawozu na 1000 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
4 godziny temu, mateo93 napisał:

Pierwsza dawka: 0,5 kg nawozu na 1000 l

Druga dawka: 1 kg nawozu na 1000 l

Na opakowaniu pisze coś takiego :

 

Uprawy pod osłonami - roztwór do nawożenia pozakorzeniowego

Stężenie nawozu zależy od rodzaju rośliny oraz fazy jej rozwoju w nawożeniu pozakorzeniowym. Zazwyczaj stosuje się stężenie 0,2–0,5% (0,2–0,5 kg nawozu na 100 litrów wody) dodając środek zmniejszający napięcie powierzchniowe.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo93    6
31 minut temu, Miran napisał:

Na opakowaniu pisze coś takiego :

 

Uprawy pod osłonami - roztwór do nawożenia pozakorzeniowego

Stężenie nawozu zależy od rodzaju rośliny oraz fazy jej rozwoju w nawożeniu pozakorzeniowym. Zazwyczaj stosuje się stężenie 0,2–0,5% (0,2–0,5 kg nawozu na 100 litrów wody) dodając środek zmniejszający napięcie powierzchniowe.

 

Pożywka do podlewania

Pożywkę do podlewania należy sporządzać opierając się o analizę wody a także na wiadomościach na temat potrzeb żywieniowych uprawianych gatunków roślin w konkretnych fazach ich rozwoju.
Najczęściej stosowana dawka: na 1000 l wody - 0,5-2 kg nawozu.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

ja zasilanie zawsze zaczynam od krzyzyka jest duzo bezpieczniej, ale lece standardowo konewka i chyba cala lub pol stolowego wiosla.wg mnie 0,2-0,5 kg na 100 litrow to zdecydowanie za duze stezenie mozesz spalic/podpalic rozsade. kg nawozu kristalon rozpuszczony u mnie w wodzie daje mi EC 1,4.Slysze zawsze od niektorych z lubelskiego ze daja kilo na krzyzyk do basenu lub nawet cala dawke przed puszczeniem tacek ja jakbym tak zrobil wyszlo mi by ec 1.4 lub 1,5 i byloby zdecydowanie za wysokie i umoczylbym pis.... juz na samym poczatku sezonu.w lubelskim w wiekszosci przypadkow ec kranowy, to 0,3 0,4. w tym roku planuje zrobic sobie kilkulitrowy koncentrat tak zeby kieliszek rozrobiony w konewce byl bezpieczny dla rozsady. na czesci palet na piachu mam krzyzyk na czesci nie takze wstrzymam sie z zasilaniem jeszcze przez ten tydzien.najpierw musze hydroponike wysadzic a dzis patrzylem przed dawowaniem nawozow ze juz jakos lepiej to idzie.taze bede juz ruszal tam z zasilaniem.

pol kila kristalonu na 1000 l da ec mniejsze jak 1,0 i to mozna spokojnie podlewac rozsade 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    341

W hydroponice stosuje na krzyżyk kristalon zielony w dawce 0,6-0,8kg na 1000l wody. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54

Mogę podlewać nawozem jeśli nadają dziś przymrozki ? Nie ogrzewam tunelu i pytanie czy takie coś nie zaszkodzi. Swoją drogą ile to będzie mrozić w tym roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basserman89    28

niby nie powinno, kwestia tylko czy podlewac sama woda.. w ubieglym roku zaraz po posianiu tak mi palety pomrozilo ze powysadzalo z nich ziemie..palilem dzisiaj w nocy a gdzies ok 3 nad ranem tak zaczelo mrozic ze nakrywalem do latarki jeszcze tkanina. w jednym starym tunelu nie ogrzewanym gdzie trzymam rozsady kwiatow warzyw nakryte mialem gruba tkanina i mi pod 2 warstwami folii i ta tkanina przymrozilo rosliny...kur.... idzie dostac z ta pogoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo97    0

Mam pytanie czy ktoś miał problem że ziemia w tacach zrobiła się aż pomarańczowa i zaczął podgniwać?

IMG_20210427_102417.jpg

received_186793516603135.jpeg

Edytowano przez mateo97

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miran    54
17 minut temu, mateo97 napisał:

Mam pytanie czy ktoś miał problem że ziemia w tacach zrobiła się aż pomarańczowa i zaczął podgniwać?

IMG_20210427_102417.jpg

received_186793516603135.jpeg

U siebie też mam taką ziemie pomarańczową, nie wiem z czego to wynika ale nie podgniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1300

jest zimno to fakt podlewać trzeba bo glony nie chcą przepuszczać wody może skropliny jak przygrzeje przewietrzyć zastosować pervicur i nic więcej nie zrobisz 

jaka nazwa ziemi ?

Dnia 26.04.2021 o 09:57, Miran napisał:

Mogę podlewać nawozem jeśli nadają dziś przymrozki ? Nie ogrzewam tunelu i pytanie czy takie coś nie zaszkodzi. Swoją drogą ile to będzie mrozić w tym roku...

dopóki tarnina nie przekwitnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez polac
      Witam! No więc na wiosnę najprawdopodobniej będziemy siali Facelie i mam kilka pytań związanych z uprawą tej rośliny a konkretnie jak uprawić pole pod ta roślinę,jakie nawozy stosować i jakie są choroby i szkodniki tej rośliny.???
      Pozdrawiam.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Pawel330
      Planuje zasiać seradele na areale 1 ha. Kiedyś to dziadek siał ale już nie pamięta ile się to dawało na 1ha/kg. Może ktoś z was wie ile tego się sieje i w jakim przedziale cenowym.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj